PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 616
ocen
5,5 10 1 3616
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

drą się krzykacze wszelkiej maści, ze wybiela się wszelkiego rodzaju Azjatów i Afrykanów. A tu popatrz, popatrz. Apostoła Andrzeja zagra ... czarny aktor. Skąd czarny wśród Żydów z przełomu ery??? Tak wtedy wyglądał typowy Żyd !!!!!

Shadow_dawnego_ggggggg

Źle powiedziałem. Litości, św. Piotr tez będzie czarny bo zagra go Chiwetel Ejiofor. Ratunku, kiedyś było ,,ethiopian lavare", a teraz jest ,,lavare ethiopian". Pogłupieli już ludzie.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Skoro Andrzej będzie czarny, to jego brat Szymon Piotr też musi być :) Może okaże się, że są Falaszami :)
No cóż, poprawność polityczna znów przekroczyła granicę absurdu... Jeszcze Azjata powinien być. Proponuję rolę Piłata.

Shadow_dawnego_ggggggg

Ten co wykłada 40 milionów dolców na film chce żeby czymś się wyróżniał i trafił do jak najszerszego grona odbiorców , a gdyby nie ten czarny sw Piotr wielu ludzi go by nie obejrzało, pomyślą że to kolejna katecheza dla wierzących katolików , a tak jest szansa że nie do końca.

uniomo

Rzeczywiście !!!!!! Przypomina mi się jak ileś lat temu nakręcono film w którym Jezus był ...czarny. I tam był taki cytat: krzyżują go bo jest czarny (http://www.filmweb.pl/film/Kolor+Krzy%C5%BCa-2006-303810).

uniomo

Okazało się, że pastor King nie był czarny, nie był murzynem. A Achilles był ...czarny.
http://www.filmweb.pl/person/David+Gyasi-372796/discussion/dowiedzia%C5%82em+si% C4%99+prawdy-2960386

ocenił(a) film na 5
uniomo

No wyróżnił się, nudą...

Ashganka

Podczas seansu kinowego pewien pan szturcha swojego sąsiada: - Mógłby Pan łaskawie przestać wreszcie chrapać? - Hmmm. Ten film ,,Maria Magdalena" jest taki nudny, niech mi pan nie mówi, że się panu podoba... - Nie, ale przez Pana nie mogę spać!

Shadow_dawnego_ggggggg

LUDZIE, CZY WIECIE? JESTEM W INTERNECIE!!!!!!!!!!!!!!
Uwieczniono mnie na drzewie genealogicznym Marty K. Jestem taki dumny. Przez to piszą o mnie na pierwszych stronach gazet.
Powinienem to napisać pod Martą K., ale jest włączona blokada.
https://drive.google.com/open?id=18gqX9Nz9Xuy8CqLGQuucdoV45f...

Shadow_dawnego_ggggggg

NIE, TO TO:
https://drive.google.com/file/d/18gqX9Nz9Xuy8CqLGQuucdoV45ff5Hlqh/view

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie, typowy Żyd wyglądał wówczas jak Joaquin Phoenix.

kokonut

kokonucie, masz rację. Jezus Chrystus był Żydem, tak jak Joaquin Phoenix. Wszystko się zgadza.

Shadow_dawnego_ggggggg

Ale Joaquin Phoenix nie jest żydem. Dlatego, że żydzi z Europy środkowej i wschodniej to tak naprawdę słowiańscy konwertyci na judaizm. Prawdziwi żydzi niewiele różnią się wyglądem od Arabów.

kokonut

Phoenix to rzeczywiście Żyd Aszkenazyjski:
http://ethnicelebs.com/joaquin-phoenix
Podobno tylko Chazarzy przeszli na judaizm, więc nie wiem o czym ty mówisz. Niby kto z Polaków przeszedł na judaizm? Podaj choc jeden przykład. W odwrotna strone to słyszałem: Dornbaumy stały się Dornami, a Szechtery Michnikami. Ale w odwrotna strone to nie słyszałem...

Shadow_dawnego_ggggggg

Chazarzy nie przeszli na żaden judaizm, trzymali się od niego z daleka, do końca pozostali poganami, starali się izolować od zydowskich mieszkańców. Na judaizm przeszedł tylko władca imperium i jego przyboczni. Mało tego, zaraz po tym wybuchło w państwie powstanie przeciwko nowej religii. Kaganat Cazarski był państwem wieloetnicznym, wielu Słowian, choć nie tylko, przeszło na judaizm. Nigdzie nie pisałem o Polakach, gdyż w owym czasie oni nie istnieli.

kokonut

Kokonucie, gdy czytam twoje posty, to przypomina mi się historia Rusi i Rosji autorstwa Lwa Gumilowa. To książka antysemicka, ale i też antypolska. Był sobie taki Igor. Służył Żydom, zbierając dla nich haracze. Oczywiście, jak to u ździerców bywa, wymuszał więcej niż przewidziano. Dlatego Drewlanie go ukatrupili. He, he, he, tak się kończy służenie Żydom. Żona, Olga, go pomściła pustosząc ziemie Drewlan. Tylko, że nie w tą stronę. To nie Drewlanie byli winni, tylko.... Ale syn Światosław poszedł po rozum do głowy i skończył ze służeniem Żydom. Zdobył żydowskie twierdze: Sarkel, Itil i Samender. Gumilow podkreśla jak to wiejska ludność skupiona wokół tych twierdz miała gdzieś, że one upadały, nie martwiła się tym, bo nie utożsamiała się z tymi wyzyskiwaczami. Po prostu mieszczuchy z twierdz mieli być Żydami, a wieśniacy Chazarami. Po Światosławie kolejni mądrzy. Trzeba być mądrym i nie dać się wyzyskać. Mel Gibson o tym wie. On nie da się wydymać Żydom.
Czy ty pisząc swoje posty posiłkowałeś się książką Gumilowa?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie interesuję się pseudonaukowymi teoriami Lwa Gumilowa. Tobie też nie polecam.

Shadow_dawnego_ggggggg

ale Phoenix ma jasne oczy ze względu na europejskie geny, Żydzi z tamtego okresu nie mieli

ministertornister

Akurat oczy są mało ważne. Z daleka nie poznasz koloru oczu. A wątpię aby taki plan prosty zbyt często stosowali. Same oczy to drobny szczegół sylwetki.
Zresztą pamiętasz Ostatnie kuszenie Jezusa Scoresa? Reżyser chciał aby Jezus miał niebieskie oczy (specjalne soczewki). Chciał przez to pokazać jego wyjątkowość. Może te niebieskie oczy Phoenixa są potrzebne. Taki zabieg artystyczny. Przez to potrakujemy Go jako kogoś wyjątkowego, wyróżniającego się z tłumu. Jak Kogoś innego niż tłum wokło, niezwyczajnego.

kokonut

Aubrey Drake Graham znany jako Drake jest żydem to każdy z kasą może nim być.

Tomkos_fw

Nie znam typa.

Shadow_dawnego_ggggggg

Widzę, że jesteś strasznie uprzedzony i przestraszony "niepolskością" świata. Czego się tak lękasz?

wurtz

Czego się lękam? Fałszowania Biblii i innych klasycznych dzieł literatury. Nie boje się czarnych (to ty masz takie urojenia). Chce aby Piętaszek pozostał czarny. Nie jestem za ,,Ethiopian lavare" (w druga stronę też nie ,,za").

Shadow_dawnego_ggggggg

Fałszowanie Biblii? Da się to w ogóle jeszcze bardziej zafałszować? Próbuję zachować powagę, ale chyba kiepsko mi idzie, wybacz...

wurtz

wytłumacz o co ci konkretnie chodzi?

Shadow_dawnego_ggggggg

Biblia na przestrzeni wieków była jednym z głównych narzędzi społecznej kontroli oraz szerokiego wpływu - podobnie, jak w dzisiejszych czasach ma się z Internetem. Biblia to taki Prism średniowiecza; wielokrotnie zmieniana, strukturyzowana, okrajana.

wurtz

No do dobra, jesteś ,,światłym" krytykiem Biblii. Ale ja nie bardzo chce o tym z tobą dyskutować. Teraz chcę abyśmy spojrzeli na Biblię jako dzieło literackie. Wszak gdy chodziłem do szkoły to była lektura na języku polskim. Chodzi mi o realia, a nie przekaz Biblii. Żydzi nie chcieli nikogo nawracać. To była religia tylko dla nich, to oni byli ,,narodem wybranym". Więc skąd tam czarni wzięli?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie uważam się za "światłego" krytyka Biblii. W ogóle nie staram się do tego tak podchodzić, bo to nie jest zarzut względem organicznych podstaw chrześcijaństwa. Nie jestem jednak na tyle głupi i zaślepiony, by wierzyć w to, że treść tego dzieła nie została wykorzystana przez ludzi opętanych żądzą władzy, pieniędzy, kontroli i poczucia wyższości.

Jeśli chodzi o czarnoskórych, to musiałbyś pytać twórców filmu. Z tego, co mi wiadomo nie są to ludzie Watykanu, a obraz nie musi być wierną ekranizacją jeden do jeden, prawda? To nie jest egzegeza, a artystyczny wytwór.

Shadow_dawnego_ggggggg

PS Widzę jednak, że nie ma co z Tobą dyskutować, bo Twoje konto zostało stworzone z czystej nienawiści i żądzy prowokowania, co mi akurat nie leży, bo cenię ludzi z pozytywną pasją i optymistycznym podejściem do życia. Jeśli chcesz siać swój ideologiczny ferment, poszukaj innego interlokutora. Pozdrawiam.

wurtz

ja i nienawiść?! Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Niestety ale chyba ktoś się za mnie podszywa. Jak mnie tak dalej będziesz atakował to się zdenerwuję i ujawnię swoją twarz (choć przystojny nie jestem). Wtedy nikt nie będzie się mógł się za mnie podszywać.
ja + moje poglądy = peace.
Jestem peacemaker. Miły, sympatyczny, pokojowo nastawiony. Wszyscy to widzą. Tylko ty nie widzisz. Gdzie ty masz oczy?

Shadow_dawnego_ggggggg

Wnioskuję po Twoim niezwykle bogatym profilu - z filmami, którym w akcie ideologicznego spaczenia, wystawiasz niemiarodajne oceny.

wurtz

Zawsze wystawiam miarodajne oceny. Nie mam aktu ideologicznego spaczenia. Nie mam bogatego profilu. Ale będę miał, wkrótce.

Shadow_dawnego_ggggggg

Jaki jest najlepszy film, który widziałeś i któremu mógłbyś wystawić "dziesiątkę", podążając tropem skrajności?

Shadow_dawnego_ggggggg

Typowi mieszkańcy tamtych regionów w tamtych czasach też nie wyglądali jak biali Europejczycy.

uebzon

uebzonie, typowi mieszkańcy tamtych regionów w tamtych czasach byli przynajmniej biali.

Shadow_dawnego_ggggggg

"Przynajmniej" ??? To mogli być jeszcze mniej "kolorowi" niż "biali" i biały to minimalny standard? Przy okazji masz na to jakiś antropologiczny dowód? Bo rodowici Galilejczycy wyglądali jak dzisiejsi Palestyńczycy czy Libańczycy. Do tego w Jerozolima i ogólnie tereny Izraela były mocną mieszanką kultur więc osób o innym kolorze skóry było tam pewnie relatywnie dużo. Pamiętaj, że obecni mieszkańcy Izraela nie narodowości Palestyńskiej powracali z całego świata i wiele z nich to potomkowie żydów Rosyjskich, Amerykańskich, Europejskich i etnicznie wielu z nich ma daleko do regionu, który zamieszkują.

norbar

Palestyńczycy i Libańczycy to rasa biała.
A multi-kulti to mamy dzisiaj. I tylko w Europie. I Europejczycy gorzko płaczą. Zwłaszcza kobiety we Frankfurcie.

Shadow_dawnego_ggggggg

Hahaha powołujesz się na Frankfurt. Na historie, którą opublikował niemiecki tabloid, a potem przepraszał za powielanie nieprawdy (https://www.nytimes.com/2017/02/16/world/europe/bild-fake-s tory.html) HAHAHAHHAHA. Plus płaczą to kobiety w Polsce gdzie mamy najmniej przyjazne kobietom prawo na kontynencie. Jestem przekonany, że kobiety które rząd chce zmusić do sprowadzenia aborcji do podziemia lub rodzenia śmiertelnie chorych dzieci na pewno cieszą się, że są w ekstremistycznym religijnie kraju. No i jak wiadomo te gwałty we Frankfurcie to były jedyne zanotowane w Europie przez caly rok, a biali katolicy nie gwalca nigdy. Wszystkie przypadki gwaltow przez bialych to dla Ciebie na pewno klamstwo. LOL

A mieszanine kultur miałeś zawsze. Własnie z powodu małej puli genetycznej mieszkańcy wysp brytyjskich (i innych) są kapke niewyględni, podobnie z rodzinami królewskimi, które sie mieszały tylko miedzy sobą. Do tego Polska pod koniec Jagiellonów była mieszaniną kultur ale kto by się uczył historii. I nie mamy mieszaniny kultur tylko w Europie. Podobnie jest w Australii, Meksyku (serio, jest tam nawet wielu żydów), Ameryce czy nawet Brazylii gdzie sa wielkie populacje z Europy, Japonii, potomkowie portugalczyków i niewolników. Nie fetyszyzuj historii, skoro znasz ją słabo.

A co do rasy białej - tak bliżej im do Europejczyków ale jednak dla obrońców Europy to "ciapaci".

norbar

Na wyspy bytyjskie przybyła ludność celtycka (indoeuropejska), która podbiła ludność przedindoeuropejską. Ta ludność przedindoeuropejska mogła przetrwać jako Piktowie. Później przybyli rzymscy legioniści. Na koniec germańscy wojownicy (Anglowie, Sasowie, Jutowie), którzy połączyli się z celtyckimi kobietami. Tak powstał trzon narodu angielskiego. A do Szkocji przybyli z Irlandii właśnie Szkoci (plemię celtyckie), którzy nadal tej krainie właściwą nazwę. Od końca VIII w. Wysyp Brytyjskie zaczęli najeżdżać Wikingowie. Przejściowo opanowali też Danelaw. I na koniec w 1066 r. atak Normanów z północnej Francji.
I gdzie tutaj mała pula genów?
Według ciebie są ,,niewyględni". Akurat. Stworzyli wszak ogromne imperium kolonialne.
Co do końca Jagiellonów? To co? Wcześniej i później w skład państwa polsko-litewskiego nie wchodzili Ukraińcy, Białorusini? O co ci chodzi? To był rezultat unii w Krewie (1385).
Mamy ponoć najbardziej nieprzyjazne kobietom prawo? Żartujesz. Te naj, naj, najmłodsze chyba nieźle powinny na tym wychodzić. Aborcja jest nielegalna. Każdego kryminalistę prawo zmusza do prowadzenia swojego procederu w podziemiu. A co do rodzenia to nie żartuj. Zrzec się praw rodzicielskich zawsze można. Żaden problem. Problem to zaczyna się wtedy gdy ktoś chce utrzymać prawa rodzicielskie a chcą mu je odebrać.
Nie jesteśmy ekstremistami. Za dużo naczytałeś się kłamstw w gw. Ta gazecina wybiórcza jest wysoce stronnicza. Do pięt nie dorastamy tym co chcą skolonizować Europę.
Media wyciszają agresję przeciwko rdzennej ludności Europy (przeciwko chrześcijanom na Bliskim Wschodzie też - ich los powinien być dla nas przestrogą, co nas czeka).
Biali gwałcą, ale nic tu nie ma religia. Co? Twierdzisz, że to nasza religia nakazuje gwałty? Nie to co u tych co nas kolonizują. Tam ofiara gwałtu ma problemy.

Shadow_dawnego_ggggggg

Chyba już rozmawialiśmy o tym. Nie ma rasy białej. Jest biały kolor skóry.

Tak samo nie ma marki samochodów "białe" i nie ma rasy psów "białe". :)

Biały to kolor. Nie rasa. Kolor. Nie rasa. To takie proste. :)

hyrkan

eskimosów też ponoć nie ma, ale po mienie bezspadkowe ustawiają się w kolejkach. Mówią, że są Polakami a do polskiego prawa spadkowego nie chcą się stosować.

Shadow_dawnego_ggggggg

Człowiek, któremu każda myśl błądzi w kierunku Inuitów ma objaw:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ze%C5%9Blizgiwanie

hyrkan

Tak już mam, że nie zgadzam się z rasizmem eskimosów i ich mordami na Palestyńczkach.
Jak widzę zło to protestuję.

Shadow_dawnego_ggggggg

Inuici nie atakują Palestyńczyków.

hyrkan

No dobra, niech będzie. gurale ze wzgórz Golan mordują Palestyńczyków. A później robią za ich advokatus jak ich trzeba w Polsce osiedlać.

Shadow_dawnego_ggggggg

Teraz przeproś Inuitów za ataki rasistowskie. Inuici nie atakują Palestyńczyków.

hyrkan

Przeproś Polaków za ataki rasistowskie.

Shadow_dawnego_ggggggg

Przepraszam w imieniu Polaków za ataki rasistowskie.

hyrkan

A kim ty jesteś żeby przeprasza w imieniu Polaków, jeżeli mogę wiedzieć?
Przeproś jeszcze za ataki antymarsjańskie.

Shadow_dawnego_ggggggg

Polakiem. ;)

Ale Marsa nie obrażasz w co drugim poście.

hyrkan

hyrkan, zbanowali cię?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones