PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 682 551
ocen
8,2 10 1 682551
8,4 43
oceny krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Moja ulubiona Scena

ocenił(a) film na 10

Jeden z moich ukochanych filmów. Czytałem książkę, oglądałem film po wielokroć - świetny. Wg. mnie dużo lepszy niż Czerwony Smok. Moją ulubioną sceną jest ta w któej Clarice będąc w domu Buffalo Billa, daje mu do zrozumienia że go rozgryzła. Moment w którym Bill Zdaje sobie z tego sprawę i zaczyna się śmiać, a Clarice nie jest jeszcze pewna co ma zrobić, i stoi 2 metry na przeciwko mordercy. Mogę ten fragment oglądać na około :)

ocenił(a) film na 9
Grabowiak

Tak! Oglądałem wczoraj i dokładnie też tak pomyślałem, że to chyba moja ulubiona scena z tego filmu. Zasłania ręką twarz i się śmieje :)
Chociaż jeszcze genialne są sceny w których:
-Lecter mówi do pani senator - "Oh, and Senator, just one more thing: love your suit! "
-Lecter muska palcem Clarice Starling i mówi "bye Clarice"
-po wyłączeniu światła Lecter śledzi ją z noktowizorem, zwleka ze strzałem, "gładzi" jej twarz i włosy ręką.

Ach co za genialny film! :)

ocenił(a) film na 9
kpn

"po wyłączeniu światła Lecter śledzi ją z noktowizorem, zwleka ze strzałem, "gładzi" jej twarz i włosy ręką."

Chyba Bufalo Bill :D

ocenił(a) film na 9
Mathiej2

Oczywiście Bufalo Bill, pomyłka ;)

ocenił(a) film na 9
Mathiej2

Oczywiście Bufalo Bill, pomyłka ;)

ocenił(a) film na 9
kpn

:)

ocenił(a) film na 10
Mathiej2

Bufalo Bill?
Też źle!
Buffalo Bill, alias Jame Gumb.

ocenił(a) film na 9
ZSGifMan

Racja :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
kpn

Też uwielbiam tę scenę z "bye Clarice", jest genialna! :3

sound_frequency

i ja też:)

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

To też moja ulubiona scena i jak zagrana - zwł. przez Jodie...

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

Sceny z ofiara która jest uwięziona w dole i przygotowana do procesu tworzenia tej mają w sobie mrok hmm... jedna z wad Czerwonego smoka za szybkie tempo filmu przez co brakuje skupienia na tym co tworzył morderca swoimi działaniami.

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

"I'm having an old friend for dinner..."

ocenił(a) film na 9
rozkminator

najśmieszniejsza scena to ta z would you f**k me ;d

ocenił(a) film na 10
sitrej

Nooo, to było mega!
Niezłe też jak biegał z pythonem po piwnicy i ... taki śliczny kocyk na łóżku ze swastyką :D

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

https://www.youtube.com/watch?v=IpHmq4wddNc

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

Ja osobiście uwielbiam oddanie klimatu i te wszystkie sceny, które piszecie to też, ale...
Dla mnie trzy są mega ważne:
1. "klatka" i posiłek przy muzyce ]:-[]
2. scenka tej sennej mieściny, gdzie przyjeżdża Clarice do domu starej Lippmanowej
3. scenka końcowa gdy Hannibal kończy rozmowę i odchodzi a ekran wypełnia panorama i ta muzyka w tle...
Tylko napisy końcowe mi ją burzą!

Sam film widziałem pewnie ze 25-30 razy, a wybrane scenki pewnie po grubo ponad 100!

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Twoja 1 to mój faworyt

ocenił(a) film na 10
kinoman02

Dlatego jest na pierwszym miejscu :)

ocenił(a) film na 10
Grabowiak

Moja ulubiona: kiedy Buffalo Bill urządza sobie przebierankę, zdejmuje szlafroczek, a pod nim... no i najlepsza ta niepokojąca muza w tle: "Goodbay horses". Zawsze mam ciary, gdy to oglądam.

ocenił(a) film na 9
Grabowiak

Zgadzam sie! "Czerwony smok"świetny ale moim zdaniem nie ma tego klimatu co "Milczenie owiec".Do dzis jak widze Teda Levina to mam ciarki.Wiedziales,ze Buffalo Bill jest kombinacja trzech prawdziwych seryjnych mordercow?Eda Geina(byl kanibalem i sciągal skory),Teda Bundiego bo wabil ofiary do auta i trzeciego nie pamietam nazwiska trzymal ofiary w studni.Mam pytanie gdzie kupiles ksiązke?bo ja szukam i nic.Bede wdzieczna za pomoc

ocenił(a) film na 10
katrinafw

Nową książkę ciężko teraz ustrzelić. Ja kupiłem używaną na allegro.Pozdrawiam.

Grabowiak

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

Grabowiak

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones