PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 415
ocen
7,3 10 1 90415
7,3 29
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

To mi trochę przypomina sytuacje gdy Smuda i Fornalik sugerowali się opinią publiczną oraz ocenami dziennikarzy przy wyborze zawodników do naszej reprezentacji. Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 8
pavlosten

Po prostu Smuda i Fornalik to słabi trenerzy, którzy zamiast własnego zdania sugerują się innym.
Jeśli chodzi o film tu wszystko było przemyślane, oparte statystykami.

ocenił(a) film na 8
KarolSnk

Zgadzam się z Tobą, miałem na myśli sytację, gdy grany przez Pitta manager tłumaczy swojemu mlodemu asystentowi, że nie musi się nikomu tłumaczyć wybierając jakiegoś gracza.

ocenił(a) film na 7
pavlosten

Ciekawy jestem jakby to wyszło z piłką nożną, gdyby ktoś złożył drużynę na podstawie dziwnych statystyk. I wybrał do niej właśnie takich niedocenianych i teoretycznie słabych zawodników.

ocenił(a) film na 8
Avatar97

a taki Milik czy Mączyński? na początku też nie dorastali do poziomu naszej reprezentacji ale trener widział coś w nich i 'uparł' się na nich i teraz są podstawowymi graczami

ocenił(a) film na 7
pavlosten

no i Michał Pazdan, którego Nawałka powołał obok kilkudziesięciu 'losowych' zawodników, a ostatecznie został w kadrze.
nie znam się na bejsbolu, ale w piłce nożnej zawodnicy są indywidualnościami w ograniczonym stopniu i to m.in. od drużyny zależy ile potencjału uda się z nich wykrzesać - pamiętam jak Lewandowski całkiem inaczej grał w reprezentacji niż w Borussi. albo spójrzmy na przykład Lechii, która wzmocniła się nieprawdopodobną liczbą transferów a w Ekstraklasie nadal radziła sobie przeciętnie

ocenił(a) film na 6
Avatar97

To już się dzieje. Duńczycy z Midtjylland działają w oparciu o podobny model. Polecam poczytać.

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

daj link do jakiegoś artykułu bo nie moge znaleźć

ocenił(a) film na 6
pavlosten

http://weszlo.com/2015/08/26/bunt-maszyn-czy-wkrotce-komputery-beda-ustalac-takt yke-i-sklad/

ocenił(a) film na 10
adamcpdst

jeszcze Brentford, na początku sezonu było widać jak działa ich Moneyball :)
a Brentford i Midtyjlland są rządzone przez tego samego pana

ocenił(a) film na 6
wyrelowyrewolerowany

O, tego nie wiedziałem. Fajnie jakby na naszym podwórku ktoś się pobawił w to mocniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones