PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760272}

6,2 10 1 72039
5,5 36
ocen krytyków
mother
Przyznaję: zagorzałym zwolennikiem Darrena Aronofsky'ego nie jestem, a ze wszystkich jego filmów... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"mother!" to bardzo intensywne filmowe przeżycie, które od początku zasiewa w widzu niepokój. Reżyser buduje piętrowe metafory, dodaje religijne znaki, dokłada symbole. Ten ekscentryczny sposób łączenia przez niego realizmu z fantastyką intryguje również na płaszczyźnie czysto formalnej. więcej
"Mother!", zaszufladkowany jako horror, nowy, wieloznaczny twór rozbieganych myśli Darrena Aronofsky'ego to interesujące spojrzenie na "romans" dwóch potężnych sił, wobec których człowiek stoi bezradnie nieświadom.  więcej
Aronofsky w charakterystycznym dla siebie stylu łączy wiele filmowych nurtów, co rusz zmieniając tempo opowiadanej historii. Pierwsza połowa filmu jest niezwykle powolna (w tym pozytywnym znaczeniu). Długie kadry, zachowawcza ścieżka dźwiękowa, ospały nieco oniryczny klimat nie zwiastuje tego, co nastąpi w drugiej połowie seansu. Podobnie jak we wcześniejszym "Czarnym łabędziu" reżyser podkręca tempo narracji do maksimum. więcej
O ile „Czarny Łabędź” jest dla mnie metaforycznym arcydziełem, o tyle „Mother!” to wielki odlot, który da się strawić tylko z uwagi na morał. Jeżeli zlepek absurdalnych, finalnie wręcz obrzydliwych scen uważa się za ambitne kino tylko dlatego, że jest płodem Aronofsky’ego to oznacza, że dotarliśmy do miejsca, w którym bezpowrotnie to nazwiska stanowią o sukcesie filmu, a nie on sam w sobie. więcej
Za siedmioma górami na polanie pośród nieprzebytych borów mieszka w wielkim domu małżeństwo. On (Javier Bardem) jest sławnym pisarzem podchodzącym pod pięćdziesiątkę, cierpiącym na niemoc twórczą, przeżywającym kryzys wieku średniego. Jego o kilkanaście lat młodsza żona (Jennifer Lawrence) wzięła na swoje barki wszystkie obowiązki domowe. Chodzi cichutko na paluszkach, żeby tylko na  męża spłynęła dawno niewidziana wena twórcza.  więcej