PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 702
oceny
5,5 10 1 66702
3,8 8
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Film jest luźnym nawiązaniem do książki Kinga. Wzięto dwóch głównych bohaterów, wywalono dwóch pozostałych głównych bohaterów, wyrzucono WSZYSTKO inne co było istotne w sadze Kinga, okraszono dwoma cytatami i bum. TFU ! TFU ! TFU ! Mroczna wieża to temat na serial z ośmioma sezonami :/. Gdzie kraby, gdzie Eddie, gdzie murzynka, gdzie szatański pociąg, gdzie strażnicy mrocznej wieży ? To jest tragedia. Fani wersji ksiażkowej mogą sobie spokojnie odpuścić to "coś"

ocenił(a) film na 7
Tyrq

Dlaczego twierdzisz, że "wyrzucono WSZYSTKO..."?

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Bo nie było fabuły z hmmm 95% sagi a zastąpiono to durną historyjką ?

ocenił(a) film na 7
Tyrq

a dlaczego miałoby być skoro to była kontynuacja książki?

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Jaka kontynuacja??????
Drugi raz Człowiek w Czerni chce zburzyć wieże? Rolandowi odrasta palec? Jake ożywa?
Gniot i tyle.

ocenił(a) film na 7
Patra82

Czytałaś ostatni tom?

ocenił(a) film na 5
Boskigrom

Ja czytałem i chętnie usłyszę jak to może być kontynuacją?

Boskigrom

Chociażby dlatego, że Roland (i jego ka-tet) niezliczoną ilość razy podążało do Wieży. Nawet jeśli jest to kontynuacja, to nie powinna odbiegać znacząco od tego co jest napisane w książkach, bo przecież za każdym razem historia zatacza kołem. Dlaczego ta kontynuacja ma się różnić od poprzednich? Bo miał Róg? Czy Róg zastąpił Eddiego i Susannah?
Dorabianie ideologii do bardzo słabej historii rzekomej kontynuacji cyklu Mroczna Wieża. Ten film w ogóle nie powinien mieć takiego tytułu.

ocenił(a) film na 3
max_pime

Dokładnie! Nie ma tu moim zdaniem nic, czego mogli by szukać fani sagi. Poza rozczarowaniem..

ocenił(a) film na 6
Boskigrom

Przeczytaj owo siedmiotomowe dzieło i później się wypowiadaj (kontynuacja : )).

ocenił(a) film na 7
grampa

Dokładnie też tak myślę. Najpierw powinno się przeczytać sagę a dopiero potem wypowiadać się tutaj. Szkoda że nie wszyscy to rozumieją.

ocenił(a) film na 5
Boskigrom

No ok, przeczytałem wszystkie tomy i to całkiem niedawno. A mimo to nie uważam tej ekranizacji jako z gruntu złej. Wiadomo, że zmieszczenie do krótkiego filmu kilku tysięcy stron z 7 tomów musiało miejscami zazgrzytać. A jednak nie było tak źle. Wiadomo, że niektóre wątki były nieprzekładalne na język filmu, dodano też bzdury jak najazd jakichś małpoludów na wioskę i chińską jasnowidzkę. Ale ogólnie klimat został zachowany i może dzięki filmowi parę osób sięgnie po oryginał książkowy.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

"zmieszczenie do krótkiego filmu kilku tysięcy stron z 7 tomów musiało miejscami zazgrzytać"
To jest kontynuacja, czyli przeżycie na nowo tego samego w inny sposób - tym razem krótszy.

ocenił(a) film na 2
Boskigrom

????

ocenił(a) film na 4
Boskigrom

A może myślimy o zupełnie innej książce?

ocenił(a) film na 7
rebelmale_2

może... nie wiem co ty czytałeś, może jakąś północnokoreańską wersję.

ocenił(a) film na 4
Boskigrom

A może ty czytałeś Mroczną Wieżę w wersji dla dzieci i młodzieży? :D

ocenił(a) film na 1
rebelmale_2

Myślę, że czytał streszczenie jak przed klasówką.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Zastanawiam się, jakim cudem Roland po opuszczeniu Wieży kontynuuje podróż bardzo trwale opalony. Coś mi umknęło, czy Roland faktycznie został Wujem Tomem? Bo nie pamiętam.

ocenił(a) film na 2
Boskigrom

Z białego na czarny, nawet King nie ma takiej wyobraźni jak ty.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

rozumiem że teraz sprawdzasz w internecie, ale tak jest a ty na to nie wpadłeś mimo przeczytanej książki i obejrzanego filmu. przykre jak na znawcę sagi.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

KONTYNUACJA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAH

ocenił(a) film na 7
Tyrq

przykre jest to że nie zrozumiałeś książki lub filmu albo obu - jeszcze gorzej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Spoko, wiem, że 8 tomów, niektóre po 600 stron to za dużo dla kogoś. KONTYNUACJA ? Człowieku, Roland dzieciaka poznał w pierwszym tomie. Gdzie w dodatku dzieciak ginie :).

ocenił(a) film na 7
Tyrq

ręce opadają, przeczytaj wszystko jeszcze raz a może zrozumiesz. MOŻE. King by się za ciebie wstydził.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

kompromitacja, tylko nie pisz że miałeś to na myśli, że o to tobie chodziło... oczywiście, zatkało kakao.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Tiaa, reżyser chce sie rakiem wycofać z tego gniotu co stworzył. To nie może być kontynuacja, bo Roland ma dwie ręce. Tak więc wierz sobie w brednie reżysera, że to kontynuacja.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

brak słów, to że jest to kontynuacja mówiono już o tym przed światową premierą! To że ma dwie ręce jest najlepszym dowodem na to że jest to kontynuacja no BIG LOL, czytałeś w ogóle książkę?!

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Tak w książce rękę szama mu krabik.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

litości, przeczytaj wszystko jeszcze raz.

ocenił(a) film na 2
Tyrq

Roland w nieskończoność szuka mrocznej wieży. za każdym razem jak ja znajdzie, wchodzi na ostatnie piętro, przechodzi przez drzwi i... zabawa zaczyna się od nowa.

Boskigrom

Na oblicze twego ojca! Na Karmazynowego Króla z Salem! Masz poczucie humoru!

Tyrq

Nie rękę, tylko palce, i to sie wydarzyło dużo później... widać twój ogar :)

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

A najlepsze, Roland w kontynuacji wg Ciebie poznaje Jackie chembers, którego zna już od pierwszego tomu. Gdybyś czytał wiedziałbyś, że to nie jest zadna kontynuacja, tylko przykre tlumaczenie sie z zarażnięcia ksiażki.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

przecież on przeżywa wszystko na nowo! tylko za każdym razem w nowym wariancie, to jest w książce!

Boskigrom

Niestety muszę się zgodzić z Boskigrom. Jakbyś czytał uważnie, to na końcu tomu Mroczna wieża, po wejściu do ostatniej komnaty, Roland cofa się do pustyni ale....mając róg, którego nie miał we wcześniejszej wersji świata. Tym rogiem (który mógł podnieść podczas walki o Jerycho), miał zadąć przed wejściem do wieży. Ogólnie przeczytaj uważnie całą serię a dopiero później pisz cokolwiek. Mi osobiście pasuje historia niedokończona, jak było w książce, więc film na pewno obejrzę, ale nie będzie mi się podobał.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Jesli to miałaby być kontynuacja to reżyser strzelił sobie w stopę.
Przyjmując wersję, że to na nowo nasuwają mi się pytania:
1. Skoro losem Rolanda (wg książek) jest dotarcie i obrona Wieży dlaczego do niej nie dociera, żeby móc znowu przeżyć to na nowo?
2. Zakładając zgodnie z książką, ze wszystko ma się powtórzyć to dlaczego dotyczy to tylko Rolanda a nie innych bohaterów- gdzie w takim razie karma Eddiego, murzynki i innych?
3. Wieża przecież w książce przetrwała, dalej jest na polu róż, dalej karmazynowy król w niej jest- skąd na raz w filmie wzięła się w chmurach? Gdzie się podział karmazynowy król? Sam schemat wieży powinien zostać niezmienny-- wieża jest ponad czasem. Poza tym ktoś kto oglądał film bez znajomości książki tak na prawde nie wiem po co, na co i o co w ogóle chodzi z tą wieżą.
Możnaby mnożyć przykłady dlaczego film nie stanowi kontynuacji książki...

ocenił(a) film na 7
Patra82

1. dlatego, że producenci zostawili sobie materiał na kolejną część
2. dlatego, że producenci zostawili sobie materiał na kolejną część
3. dlatego, że producenci zostawili sobie materiał na kolejną część

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Ha haha tak,na raz Roland stanie się biały,w chmurach przy wieży wyrosną róże....itp itd mam nadzieje ze ni bedzie innych częsci

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

,,dlatego, że producenci zostawili sobie materiał na kolejną część" - przecież to jest najgłupszy argument na obronę tego ,,filmu". To nie jest dobra adaptacja z bardzo prostego powodu - wywaliła motyw przewodni całej sagi, podróż Rolanda do wieży. Nie ma tego? Nie ma. A zamiast tego jest głupiutka historyjka o zemście. Proszę. O to powód dlaczego The Dark Tower nie ma prawda nazywać się nawet filmem ,,na motywach"

ocenił(a) film na 7
space1003

a twoja odpowiedź jest najgłupszą ze wszystkich.

ocenił(a) film na 3
Boskigrom

@Boskigrom skoro ma to być kontynuacja losów Rolanda, to gdzie ma ze sobą róg Elda? Już myślałem że zrobią właśnie kontynuacje i jedną z pierwszych scen będzie ukazanie rogu Elda (taki miły gest w stronę wytrwałych i wiernych czytelników, co czytają od deski do deski). Niestety zrobili przedstawienie dla dzieci, bo film nawet nie ma ograniczeń wiekowych. A co do reszty bohaterów w zeszłym roku był obrany już aktor do roli Eddiego i nagle zniknął z obsady. Wygląda to na brak odpowiedzialność ze strony reżysera, który naobiecywał i nagle zmienił zdanie "a zróbmy wycinki z sześciu książek, historia prosta walka ze złem i walnijmy kino familyjne bo inaczej kasy z tego nie dostaniemy". Nie przypominam sobie, żeby Roland w którejkolwiek książce oscentacyjnie mówił, że ma w dupie wieżę i chce wyłącznie zabić Waltera. Od zawsze jego celem była Wieża, a Walter był tylko jednym ze środków, które doprowadzą go do niej. Zrobili z Rolanda faceta podczas kryzysu wieku średniego, którego do porządku musi doprowadzić dziecko. Już walić całą aferę z obsadą i zamianą ról, bo szanuję wkład Idrisa. Szkoda że scenarzyści i reżyser tak mocno spieprzyli ten film. Zapewne sami nie czytali książek.

ocenił(a) film na 7
Necronus

w kieszeni/plecaku/torbie/schowany/ukryty, bo po co pokazywać róg skoro jeszcze nie jest przy wieży?

Boskigrom

Osłabiasz mnie z swoim dziecięcym uporem - zgnali cię do rogu, nie raz, a w tobie brak odwagi by powiedzieć - zaplątałem się, zapomniałem oblicze swego ojca, wybaczcie.

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Jeśli tobie słabo to dzwoń po pogotowie zamiast wypisywać bzdury w internecie.

Boskigrom

I kto to pisze? Przeczytaj coś spłodził na tym temacie :) No po kimś z Twoim stażem oczekiwało by się nieco więcej ;) Bez urazy potraktuj to jak twórczą krytykę :)

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Pisze to ktoś komu nie jest słabo.

Boskigrom

Zbliżasz się do sedna sprawy.

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Czyli to tego, że już piszesz ze szpitala.

Boskigrom

"I kto to pisze? Przeczytaj coś spłodził na tym temacie. No, po kimś z Twoim stażem oczekiwało by się nieco więcej."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones