PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 520 990
ocen
8,0 10 1 520990
8,0 49
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Christian Bale

ocenił(a) film na 8

A moim zdaniem najlepiej zagrał właśnie Christian Bale. Zagrał fenomenalnie tą role , a chrypka była po to by nikt nie wiedział kto kryje sie za maską. 9/10 za mrocznego rycerza

ocenił(a) film na 9
SensationTMF

Owszem Bale jako Batman jest świetny, wściekły mściciel który nie cacka się z bandziorami (vide; scena z Flassem w BB i Maronim z TDK) Ale chrypka była czasami irytująca (scena w Pruitt Building z wiszącym do góry nogami Jokerem czy scena z ''ochraniaczami hokejowymi'' na początku) Sam zamysł aby Bats miał inny głos niż Bruce Wayne uważam za dobry ale powinna brzmieć tak samo jak w ''Batman Begins''.

ocenił(a) film na 9
Jack_Napier

moim zdaniem Bale bardzo dobrze zagrał batmana. chrypka była tez dobrym pomysłem. nie uważam natomiast, by źle brzmiała w słynnej scenie z ochraniaczami hokejowymi:) wg mnie to najlepsza scena w filmie i chrypka wypadła w niej dobrze

ocenił(a) film na 8
ennoir

Christian Bale był świetny zarówno jako Batman jak i Bruce Wayne. Jako ten pierwszy był odpowiednio mroczny i poważny, natomiast w "cywilu" wprowadzał do filmu sporo humoru.

ocenił(a) film na 5
ennoir

Każdy wie po co jest chrypka tylko ona jest po prostu irytująca a sam bale wygląda nie dozecznie w tym kostiumie

ocenił(a) film na 9
kacperpogorzelskipl

Ciężko wyglądać "dorzecznie" w stroju człowieka - nietoperza.

ocenił(a) film na 10
Jack_Napier

w scenie z ochraniaczami holejowymi jego chryba brzmiała tak, jakby był skacowany

ocenił(a) film na 10
SensationTMF

Wg mnie to Ledger jest lokomotywą TDK, a Bale wypadł "zaledwie" dobrze.

ocenił(a) film na 5
sundayborn

Zgadzam się za jokera dałem 5 bale jest dobry jako brus ale jako batman jest po prostu beznadziejny

ocenił(a) film na 5
kacperpogorzelskipl

I tak najgorszy jest harwi dent

ocenił(a) film na 10
SensationTMF

Ledger przeszedł samego siebie , a Bale zagrał jak w kazdym filmie swoja kamienną twarz ;]

ocenił(a) film na 8
kowalik

co Ty piszesz. kowalik
.. Bale i kamienna twarz .. chyba masz małe pojęcie o grze aktorskiej ...

SensationTMF

Popieram, Bale idealnie pasuje do tej roli.

I według mnie nie ma potrzeby porównywania do siebie Bale'a i Ledgera. To dwie zupełnie inne osoby, obsadzone w dwóch zupełnie odmiennych rolach.

ocenił(a) film na 5
Purslane

Bale raczej słabo, ale on już od pewnego czasu nie ma pomysłu na swoje aktorstwo, ostatni jego dobry występ to ,,3.10 do Yumy'' gdzie był odpowiednio zrezygnowany i zmęczony życiem, natomiast jego trzy ostatnie filmy (,,TDK'', ,,Terminator 4'', ,,Public Enemies'') to wyraźny spadek formy. Szkoda.

ocenił(a) film na 10
SensationTMF

Wg mojej teorii, maska tak oddziaływała na struny głosowe, że chcąc niechcąc i tak mówił chrypką. To chyba jedyne wytłumaczenie, bo zwracał się takim tonem również do tych, którzy znali jego tożsamość. Inaczej trochę by bez sensu było.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Tak. Ale momentami było to drażniące. Keaton, Kilmer, ani Clooney nie charczeli i jakoś nikt ich nie rozpoznawał. Jak Batman Bale'a coś mówił czekałem, aż Gordon, lub Joker spyta: "Hej, Batman! Chcesz "Cholinex?" :-)

ocenił(a) film na 10
garfield_7

"Keaton, Kilmer, ani Clooney nie charczeli i jakoś nikt ich nie rozpoznawał." - co było dość dziwne. Śmieszne też było w przypadku Spider-Mana, gdy ten mówi do Mary Jane czy cioci May, a one go nie rozpoznają ;p

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Po prostu zniżali swoje głosy. Nie musieli od razu mówić takim irytującym tonem.. To brzmiało raczej groteskowo. Myślałem, że Bale lada moment sobie płuca wypluje.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

Mi to przypadło do gustu akurat :)

garfield_7

"Tak. Ale momentami było to drażniące. Keaton, Kilmer, ani Clooney nie charczeli i jakoś nikt ich nie rozpoznawał. Jak Batman Bale'a coś mówił czekałem, aż Gordon, lub Joker spyta: "Hej, Batman! Chcesz "Cholinex?" :-)"


Keaton i Kilmer obniżali głosy. Clooney mówił normalnym głosem. Pewnie nie chciał odwracać uwagi od sutków na kostiumie.

SensationTMF

Bale był beznadziejny, cały czas kamienna twarz i jakiś bełkot wypowiadany z jego ust. Chrypa to nic wielkiego, co mogłoby podnieść poziom jego występu. Był fatalny szczególnie jako Bruce, bo jako nietoperz przynajmniej trochę strój zamaskował jego nieporadność. Heath ukradł show, Oldman i Caine jak zwykle u nich na niezłym poziomie.

SensationTMF

No cóż z Balem jako Batmanem jest to samo co z Trylogią Mrocznego Rycerza. Albo go ludzie kochają albo nienawidzą ;).

ocenił(a) film na 3
SensationTMF

Ja tam wolę Keatona niż Bale'a. Bale jest troszkę przereklamowany.

SensationTMF

w pełni popieram! Bale jest genialnym aktorem a Batmana zagrał rewelacyjnie. po prostu idealny Batman. widziałam Keatona jako Batman i szczerze przyznam, że nie rozumiem zachwytów. Mocno przeciętny film, mocno przeciętny Keaton. Keaton jako Batman? E tam, nic specjalnego.

ocenił(a) film na 8
SensationTMF

Gdyby wziąć sylwetkę i kostium Bale'a i dać ją Affleckowi, mielibyśmy Batmana idealnego

ocenił(a) film na 8
kpawlak2000

Affleck z wyglądu i postury najbardziej pasuje do roli Batmana, bo gacek to był właśnie taki kolos 190cm+ w komiksach czy serii gier Arkham.

ocenił(a) film na 8
szuler2

No, w komiksach to miał tam niby 187cm, ale to i tak faktycznie bliżej do Afflecka niż do Bale'a

SensationTMF

Batman to batman nieważne kto go gera

ocenił(a) film na 5
SensationTMF

Szczerze powiedziawszy, to zobaczywszy grę Christiana Bale'a w Batmanie, uznawałem go za bardzo marnego aktorzynę-pięknisia, aż do obejrzenia American Psycho, gdzie zdecydowanie zabłysnął i nie wyobrażałbym sobie nikogo innego w roli Patricka Batemana. Nie rozumiem natomiast, co może się podobać w jego drewnianej grze a'la Brad Pitt w Mrocznym Rycerzu.

ocenił(a) film na 5
Tensir

Christian Bale zagrał jak drewno ja w połowie filmów w których występuje. Nie twierdzę że jest kiepskim aktorem bo miał dużo lepsze role, Ale żeby zagrać Batmana nie oszukujmy się nie trzeba mieć talentu. Tak jak Michael Keaton w starej wersji, aktor któremu wychodzi gra tylko w komediach.

ocenił(a) film na 7
SensationTMF

Też uważam, że Christian Bale wspaniale oddał rolę Batmana. Taki właśnie jest Batman milczący bohater a nie jakiś wesołek jak Joker. Oczywiście nie umniejszam tu świetnie zagranej przez Ledgera postaci Jokera. Jednak Batman już na zawsze będzie mi się kojarzył z Balem. A co do chrypki to mi akurat się podoba :)

ocenił(a) film na 9
SensationTMF

Ja również wolę Keatona od Bale'a. Nie wiem czemu ale ten aktor nie pasuje mi za bardzo do tej roli. Jeszcze ta szczena. No nie... widziałbym kogoś innego w tej roli. Co nie zmienia faktu, że sam aktor zagrał naprawdę dobrze. Lód na twarzy, dobra muskulatura, spokojny, dobrze prezentujący się w kostiumie ale... ta dziwna szczena albo po prostu za wąskie usta. Keaton w tym był lepszy. No i samym wyglądem bardziej pasował mi Keaton. Chociaż ideału nie ma. Nie da się trafić w gusta każdego. Żaden dla mnie nie był idealnym Batmanem chociaż Keaton bardziej pasował. Takie moje zdanie. Tak samo nie trafiono ze Spidermanem, którego bardziej lubię - Tobey Maguire ma wyraz twarzy jak sierota, taki cały czas jakby rozpłakany. No nie. Natomiast Garfield z Niesamowitego Spidermana to bardziej chwyt aby dziewczyny się zachwycały, trochę za "piękny". Taki superbohater powinien trochę budzić sympatię ale też trochę grozę.

ocenił(a) film na 6
SensationTMF

Osobiście uważam, że Bale jest denny. jego twarz nie zmieniła wyrazu ani nawet na sekundę przez cały film. Nawet jeśli zmieniał głos, to i tak ludzie powinni go poznać po stale zaciśniętych ustach. Albo po tym, jak ledwo je rozchyla, żeby coś z siebie wycedzić. Słabiutki.

ocenił(a) film na 7
KrecikJ23

Słabość Bale polega na tym że Batman zawsze rozgryza i przewiduje swoich przeciwników a on tego nie potrafił.

W dodatku nie oddawał geniuszu oryginalnego Batmana, od Bala bije słabość której normalny Batman nie reprezentuje.

Ten film miał wiele zalet to fakt ale nie był nim sam Bale.

ocenił(a) film na 9
SensationTMF

Prawda. Tak on jak i Ledger stworzyli tu kultowe postacie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones