PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 125
ocen
8,0 10 1 521125
8,0 49
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Lepszy od tych Tima Burtona. Mroczny,realistyczny,z brawurową akcją,doskonała gra aktorów i wybitnym scenariuszem. Joker po prostu wymiata. Arcydzieło

Gladiator1000

Zapomniałeś napisać że wg ciebie arcydzieło. Część osób tak nie uważa jak ty. Film jest przereklamowany.

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

OK moim zdaniem arcydzieło :)

Gladiator1000

Lepiej ;)

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

Farmazony gadasz, arcydzieło i tyle.

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

No i to jest uczciwa dyskusja sprzeciwów. A starcie osobowości w komentarzach.

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

Również wg ciebie jest przereklamowany:)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Nie no co Ty. Tak wspaniały film jak ten będziesie pieknie oglądało nawet za 1000lat :)

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Ale ja to pisałem ramzesowi, który zwracał uwagę na słowo "moim zdaniem" (z czym się zgadzam), ale sam o nim zapomniał ;p

ocenił(a) film na 10
Ryloth

AaAaaAAaaa. LOL

Ryloth

Nie tylko ja tak uważam że jest przereklamowany no bo jest, trochę...

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

Nie tylko Gladiator uważa, że to jest najlepszy Batman.

Chodziło o to, że tak walczysz o dodawanie "wg mnie", a sam o tym zapominasz.

Ryloth

No dobra, niech ci będzie, wg mnie oczywiście : )

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

No :)

ocenił(a) film na 9
ramzes1981

Według mnie dodawanie zwrotu "według mnie" w każdej wypowiedzi gdy można się domyśleć że chodzi o subiektywną opinię, jest bezsensu. Ale to tylko moje zdanie.

cinnamonpie

Faktycznie możesz mieć słuszność. A więc raz można wpisać "wg mnie" a potem normalnie z pierwszej osoby bez dopisywania "wg mnie" bo to wiadomo jest w tak zwanym "domyśle" ;)

ocenił(a) film na 9
ramzes1981

Oczywiście, że Jego zdaniem. Skoro napisał to Gladiator1000, to niby w czyim imieniu miał to napisać? Jasne, że w swoim imieniu.
Zdanie zaczepkowe. Nic więcej.

Mati_el_Smugg

Dobra dobra, przyznaję ci rację (patrz mój post wyżej).

ocenił(a) film na 9
ramzes1981

zapomniałeś napisać, że Twoim zdaniem przereklamowany, ten film jest genialny

Gladiator1000

Batmany Nolana nie są lepsze od tych Burtona tylko inne.
Jedne i drugie genialne :)
P.S.
Wg mnie oczywiście...

ocenił(a) film na 10
attra

Święta racja. Nolan chcial pokazać ludzką twarz superbohatera. Życie pełne dramatow, superbohater, który cierpi i krwawi a zamysł artystyczny Bartona był inny. Jego Batman jest jak komiks, kartka po kartce. Pelen groteski, zabawy i przerysowanych postaci -bo taki mial byc ten film. Dlatego zupwlnie nie rozumiem porównania co poniektórych do dwóch roznych dziel.

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Według mnie gówno prawda.

ocenił(a) film na 10

Why ?

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Ponieważ groteska i komiksowy klimat w filmach Burtona przemawia do mnie bardziej niż patos Nolana.

ocenił(a) film na 10

Tutaj opinie są podzielone. Jest wielu sympatyków Batmana Nolanowskiegio i Burtonowego. Ja zaliczam się do drugiej grupy,ale nie ma wątpliwości,że batmany w reżyserii Tima B.są znakomite w każdym calu

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Sorka,do pierwszej grupy :)

Gladiator1000

A Batman Schumachera już nie ma zwolenników? XDD

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

He he dobre :)

użytkownik usunięty
RustyRyan

Ma, ale nie rozmawiamy z nimi.
To dziwni ludzie.

ocenił(a) film na 10

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Gladiator1000

>Batman
>realistyczny

.

Gladiator1000

Szczególnie ta najbrzydsza dziewczyna superbohatera w historii kina:D

RadoslawKamil

A) Rachel nie była jego dziewczyną.
B) Nie jest brzydka. Nie ma po prostu typu urody, który jest zwykle prezentowany w dziełach popkultury.
C) Rachel jest osobą myślącą, pewną siebie i odważną, co moim zdaniem jest cudownie świeże po tych wszystkich "ślicznotkach w opresji".

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Obejrzałem go w ostatnią niedzielę pierwszy raz od premiery kinowej i zmieniłem ocenę z "rewelacyjny" na "arcydzieło". Muzyka (która broni się również bez filmu), montaż, zdjęcia... itd. Spójrzcie na listę nagród i nominacji. Wiem, że Oscary to nie to co kiedyś, ale fakt, że "Mroczny Rycerz" nie załapał się do kategorii film roku i dlatego rok później poszerzono tę kategorię do 10 filmów (właśnie z tego powodu) jednak o czymś świadczy...

ocenił(a) film na 10
edziuniek

Ty także uważasz,że to najlepsze zekranizowanie komiksu w historii ?:)

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Musiałbym przeczytać wszystkie zekranizowane komiksy, później obejrzeć te wszystkie ekranizacje i dopiero mógłbym prawdziwą odpowiedź. A tak serio to pewnie ma swój klimat i - co dla mnie ważne - pokazane to zostało realistycznie, jak dobry thriller albo kryminał.

ocenił(a) film na 10
edziuniek

Właśnie na tym polega siła tego filmu. Jest mroczny,czasem brutalny,realistyczny,zaś główny bohater to prawdziwy człowiek z krwi i kości,śmiertelny,nie pozbawiony wad. Jego siła to umysł,technologia i doskonale wytrenowane ciało a nie super moce jak u supermana,spidermana,supergirl czy innego super coś tam,coś tam

Gladiator1000

Blaszak od marvela?

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Opis równie dobrze można przyporządkować serialowemu Daredevilowi.

ocenił(a) film na 8
TymekBR

Plus, nie ma w nim tyle patosu.

TymekBR

W czym nie ma patosu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Gladiator1000

batman begins dla mnie był super, druga część gorsza, trzecia część to już padaka; im dalej tym więcej patosu, którego nie trawię;
po filmach Nolana mam wątpliwości czy podejście 'na poważnie" do superbohaterów ma jakiś sens, brawo za eksperyment ale zdecydowanie wolę Burtona, choć nie jestem jego fanatykiem

Gladiator1000

Joker skupił na sobie całą moją uwagę. To właśnie z powodu Jokera tak bardzo lubię ten film. Heath Ledger zrobił coś niesamowitego.

ocenił(a) film na 3
Gladiator1000

Sure Kiddo ; )

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Co to znaczy ? :)

ocenił(a) film na 3
Gladiator1000

A nic, taki zwrot albo raczej wyrażenie.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Tak,ale co oznacza ? :)

ocenił(a) film na 3
Gladiator1000

Oznacza to tyle co "Pewnie mały!"

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Aha :D

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

To się nazywa konstruktywna polemika!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones