PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788228}

Na karuzeli życia

Wonder Wheel
5,9 15 323
oceny
5,9 10 1 15323
4,4 21
ocen krytyków
Na karuzeli życia
powrót do forum filmu Na karuzeli życia

Nie dość, że w samej treści odwołuje się do tradycji dramatu i teatru, to został nakręcony tak, jakby to było przedstawienie teatralne. Scenografia jest niesamowita. Wątek ma głęboką treść. Ale co jest też niezwykłe, to sposób, w jaki reżyser "bawi się" z widzem. Pokazuje tragedię w taki sposób, że chce się śmiać. Polecam wszystkim, którzy lubią filmy psychologiczne.

ocenił(a) film na 1
bakrall_lopu

Faktem jest. NIEZWYKŁY. Niezwykły i wyjatkowy bubel, żeby nie napisać shit.

TheThing

Gust jest jak dupa, kazdy ma swoj...

bakrall_lopu

Niestety nie dokopałem się do tej niezwykłej głębi wątku. Chyba wziąłem za lekki kilof. A może to Woody zbyt głęboko zakopał skarb.

ocenił(a) film na 7
Sebsi_88

hahaha, poprawiłeś mu humor tym wpisem :D śmiechłam jak głupek wioskowy :D
mnie się podobało, taka lekka komedyjka ironizująca, przyjemnie się ogląda, uwielbiam Allena :D

Kasha

Ja również z chęcią oglądam jego produkcje, ale ta niestety nie przypadła mi do gustu :/ Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Sebsi_88

przyznam się, że do spania oglądałam ten film, i chyba dlatego tak dobrze mi było ;)

Kasha

Tak naprawdę film nie jest tragiczny, ale w porównaniu do Annie Hall, Drobnych cwaniaczków czy Klątwy jadeitowego skorpiona nie ma o czym mówić :)

ocenił(a) film na 5
Kasha

Gdzie tam byly wątki komediowe?

ocenił(a) film na 7
bakrall_lopu

Czyli nie tylko ja zauważyłem, że ten film jest chyba najbardziej teatralnym z wszystkich Allena?

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Zgadzam się! I bardzo przypomina hollywoodzkie filmy z lat 50. (które zresztą, nie tylko z uwagi na styl aktorstwa, również były teatralne).

bakrall_lopu

Dziwi mnie zła ocena na filmwebie. Właśnie "trawię" ten film i zauważam kilka ciekawych rzeczy. To, że wygladał jak sztuka, też zauważyłam.

ocenił(a) film na 7
bakrall_lopu

Klimat niezwykły, do tego podkreślany przez muzykę. Kilka zamkniętych przestrzeni (poza plażą, rzecz jasna). Rozbudowane choć klasyczne, wydawałoby się charaktery. Na ekranie zaś czyste emocje. Film kusi każdą sceną, oczarowuje. Juno Temple też ;)

ocenił(a) film na 7
bakrall_lopu

Zobaczyłam go dopiero teraz i w sumie nie rozumiem dlaczego ludzie na nim tak psy wieszają. Może spodziewali się czegoś innego, może drażniła ich ta konwencja. Nie wiem, mi się podobało :)

ocenił(a) film na 8
ekdmochowska

Też się dziwię , dla mnie jeden z lepszych Allenowskich , aktorsko świetny :)

ocenił(a) film na 6
burlesco

Kate Winslet gra znakomicie rozchwianą emocjonalnie, znerwicowaną i psychicznie sponiewieraną przez życie kobietę, niespełnioną aktorkę, skrzywdzoną przez kochanków „kotkę na gorącym dachu” (Tennessee Williamsa).

ocenił(a) film na 6
burlesco

Kate Winslet gra znakomicie kobietę znerwicowaną, sponiewieraną przez życie, „kotka na gorącym dachu” (wg terminologii Tennessee Williamsa ;)

ocenił(a) film na 8
Greg Zorba

Tak, to chyba Jej najlepsza rola :) A propos T. Williamsa oglądsłam przedwczoraj znakomitą ekranizację : " Zaginiony diament". W jednej z ról corka Meryl Streep ...poznać po nosie ;)

burlesco

Film o urojeniach podstarzałej kelnerki i bawidamka który wciskał jej kit że czeka ją przyszłość. Film jest bardzo życiowy bo takim pompowaniem cudzonego ego jest świat zbudowany. Żal tylko Jimego Belushi bo bardzo lubię tego aktora.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Jim Belushi z pewnością nie żałował udziału w tej filmowej opowieści o życiowych gierkach ...u mistrza ironii i autoironii ;)

burlesco

Nie no myślę że na pewno nie żałował, ale to nieliczny film który można nazwać spektaklem bo od dawna nic takiego nie widziałem. Ten film był ekstremalnie życiowy.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Specyficzny 'pokaz życiowy', jak to u Allena..

burlesco

dziwi mnie średnia tego filmu napewno nie zasłużył 5.9 a ze spokojem powinien przekroczyć 7.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Na pewno powyżej 7, a te oceny to jakaś średnia ' średnich';)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones