PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757693}

Na krawędzi

Le Fidèle
6,0 2 284
oceny
6,0 10 1 2284
Na krawędzi
powrót do forum filmu Na krawędzi

Zastanawiam się nad końcówką, gdzie więcej jest znaków zapytania niż odpowiedzi. Po pierwsze, dlaczego właściwie Albańczycy zamknęli Gigiego w klatce? A wcześniej pobili po wyciągnięciu z kryjówki? Czy tylko dlatego, że nie chciał lecieć do Argentyny?
OStatnie sceny filmu są jeszcze bardziej enigmatyczne. Gigi jedzie na cmentarz (wyjątkowo nieostrożnie, jak na zbiegłego więźnia). Z offu leci wypowiedź Bibi, że jest nieśmiertelna. Przed cmentarzem Gigi nie wyłączając silnika wysiada, przechodzi przez ogrodzenie. Czyżby to była swoją sugestia, że Bibi np. upozorowała swoją śmierć i czeka na niego? Albo jemu pomieszało się w głowie i coś takiego sobie wyobraża?

silentviper

podbijam, też jestem ciekawa jaka tutaj mogłaby być interpretacja, nie do końca zrozumiałam zakończenie... .

ocenił(a) film na 8
silentviper

bambi 25,saiientviper Co do końcówki to ja uważam,że Bibi zmarła na tego złośliwego raka bo inaczej Albańczycy nie pomogli by mu uciec z więzienia.Myślałem,że zamknęli go w klatce aby zmusić go do wyjazdu.Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 5
silentviper

Nijak, zwyczajnie przerost formy nad trescią. Autor chcial cos przekazac, jak w calym filmie, ale robil to tak nieudolnie, ze wyszedl pastiz. Chaos scen, jakas taka niespójność i do tego dorzuca na koniecsymbolike, ktora wychodzi tragicznie. Film mial potencjal, a zrobil sie z tego jakis plastikowy melodramat dla amtorow sztucznosci.

ocenił(a) film na 1
master_of_vinyl_donuts

Popieram. Przekaz całkowicie nieczytelny.

ocenił(a) film na 7
silentviper

Dla mnie sprawa jest jednoznaczna. Bibi powiedziała wcześniej znamienne słowa, coś w stylu "tam gdzie On, tam i ja".
Po ucieczce z klatki i walce, wyraźnie jest pokazane, że Gigi zabiera ze sobą do samochodu broń. A więc pojechał na cmentarz i tam, na Jej grobie.. dołączył do Niej.

berni_

Bardzo ciekawa i sensowna interpretacja, dzięki.

ocenił(a) film na 6
berni_

No bardzo dobra interpretacja,która wszystkiemu nadaj sens.

ocenił(a) film na 7
berni_

Też tak myślę. W dodatku Gigi powiedział, że jemu nie chodziło o to żeby być wolnym lecz o to żeby być z nią. gdy ona umarła bycie wolnym straciło dla niego sens. Dlatego też nie chciał już uciekać i jechać do Argentyny.

ocenił(a) film na 7
berni_

dokładnie tak

ocenił(a) film na 7
Karo_leena

to prawda, jednak to smutne i głupie z jego strony , powinien uszanowac jej wole i spie*dolić do argentyny...

berni_

Tylko, że to sama Bibi wymyśliła układ, że po jej śmierci Gigi ma polecieć do Argentyny. Jak miałoby się to odnosić do "Tam gdzie Bibi, tam Gigi"? Moim zdaniem mamy do czynienia z klasyczną tragedią. Wszyscy powtarzali, żeby Gigi nie uciekał, bo i tak policja będzie śledzić Bibi i tak go znajdą... Dlatego Bibi upozorowała swoją śmierć (straciła przytomność i wylądowała w szpitalu minutę po tym, jak dobiła targu z gościem, który miał wyciągnąć Gigiego) i czekała w Argentynie. Gigi jednak okazał się postacią tragiczną, skrzywdzony w dzieciństwie, myślał, że ufa Bibi, ale nie był w stanie zaufać nikomu. Dlatego uciekł i chyba można się domyślać, jak skończył...

ocenił(a) film na 9
berni_

Też tak myślę. Zabił się.

silentviper

A ja mam swoją teorię trochę spiskową hihi a jeśli ona upozorowała chorobę i śmierć, żeby zacząć z nim nowe życie? Lubię zakończenia z happy endem

mroczna_koza

Też tak pomyślałam.

ocenił(a) film na 7
silentviper


Po ucieczce z klatki, wsiadając do wozu z bronią chwilę się zastanawia. Wykombinował pewnie że pojechanie na cmentarz i tam zakończenie wszystkiego to najlepsze rozwiązanie. Całkiem dobry film.

ocenił(a) film na 10
silentviper

najlepszy film roku 2017. Arcydzieło

BaronPlisik

Też mi się spispodobał. Wciągający.

silentviper

Myślę, że film nie kończy się happy endem. Gigi ląduje w klatce z psami, bo psy wyczuwały, że jest fałszywym człowiekiem. Pomaga jednemu z nich a jednocześnie zakłada łańcuch czyli staje się psem (metafora uczciwości). Do Argentyny nie leci, bo jak sam powiedział chciał być tylko z Bibi. Samotna podróż traci sen. Sama Bibi uważa się za nieśmiertelną patrząc przez pryzmat wyścigów samochodowych. Panuje nad sytuacją kiedy jest w samochodzie. Jednak nowotwór ją pokonuje. W ostatniej scenie spotykają się na cmentarzu po dwóch różny stronach, ale łączy ich cały czas uczucie. Gigi nie widzi przyszłości bez Bibi. Film dla mnie nie ma ukrytych treści.

labeo7

"spotykają się na cmentarzu po dwóch różny stronach" - czyli Bibi krąży wokół cmentarza pod postacią zakochanego ducha? No tak, powinienem sam sie domyślić...

labeo7

"Gigi ląduje w klatce z psami, bo psy wyczuwały, że jest fałszywym człowiekiem." - Gdzie w tym logika, czy choćby symbolika? Jedno ma wynikać z drugiego? Poza tym Gigi żadnemu psu nie pomógł. Odpiął łańcuch, żeby zarzucić go na szyję kolesiowi, który chciał wyciągnąć go z klatki.

silentviper

jak to dlaczego zamkneli go w klatce ??? nie ogladales filmu ???! zamkneli go bo nie chcial wyjechac za granice, a jego dziewczyna zaplacila tym gansterom za to zeby wyjechal, wiec jego dziewczynie powiedzieli ze wyjechal, a jego trzymali w klatce zeby nie wyszlo na jaw ze nie wyjechal, bo nie chcial wyjechac tylko byc z dziewczyna na miejscu

silentviper

to nie byl cmentarz tylko rezydencja jego dziewczyny ! czlowieku cpales cos czy czytales tylko opis filmu ???

Szybszy

W ostatniej scenie jest rezydencja? Właśnie sprawdziłem i widzę, że coś sporo tam grobowców jak na rezydencję...

silentviper

bo to grobowce rodzinne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones