PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 102 991
ocen
8,0 10 1 102991
6,1 29
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy

To mogła być naprawdę wybitna biografia, gdyby nie mocno naginany scenariusz i jedno bardzo poważne przekłamanie, które rzuca cień na odbiór całości. Więcej na blogu

http://wkinach.blog.pl/2017/09/24/najlepszy/

dawid1989_filmaniak

Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie oceniają scenariusz filmu fabularnego (podkreślam - fabularnego, bo nie jest to biografia) poprzez kryterium jego zgodności z rzeczywistością. Film ma być ciekawy i przez to zatrzymać przy sobie widza, a nie odwzorowywać prawdę toczka w toczkę.

ocenił(a) film na 7
Plomme

Sam Łukasz Palkowski mówi, że jest to biografia.;)

https://www.youtube.com/watch?v=0QoCPDYiUzU

Plomme

Filmy biograficzne dzielimy na fabularne i dokumentalne. Chyba nie muszę wyjaśniać różnicy.

Leszy2

Mnie nie musisz i przecież właśnie o tym piszę. Film jest fabularny, a nie dokumentalny, natomiast ludzi oczekują odwzorowania rzeczywistości niemalże 1:1.

Plomme

Napisałeś tak jakby film fabularny nie mógłby być biografią. O to tylko mi chodzi.

Leszy2

Ok, powinnam była napisać "Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie oceniają scenariusz biograficznego filmu fabularnego (podkreślam - fabularnego, bo nie jest to dokument) poprzez kryterium jego zgodności z rzeczywistością", ale wydawało mi się, że wiadomo o co chodzi.

BTW - Jestem kobietą :)

Plomme

Zgoda.

ocenił(a) film na 9
dawid1989_filmaniak

Ale często fabularyzowane biografie mają to do siebie, że na potrzeby filmu coś tam jest przycięte itd. Taka sztuka, jak dla mnie nie przekreśla to dzieła w kinie.

ocenił(a) film na 7
Maja_90

Zdecydowanie nie przekreśla, tym niemniej uważam, że w "Najlepszym" jest jedno scenariuszowe przegięcie, którego nie można pozostawić bez komentarza.;) Film jest zrealizowany tak samo dobrze jak "Bogowie", ale w obu produkcjach nie brakuje też banalnych i mocno podkoloryzowanych scen, mających na celu wywołanie wstrząsu u widza.

Maja_90

Wiadomo, że w filmie nie będzie pokazane 1:1 jak było. Na film warto się wybrać i ocenić samodzielnie.

ocenił(a) film na 9
dawid1989_filmaniak

Wszedłem na ten blog i recenzji "Najlepszego" nie widać. Zatem?

ocenił(a) film na 7
Dzikus1967

http://pociagdokina.blog.pl/2017/09/24/najlepszy/

Tu jest;)

ocenił(a) film na 9
dawid1989_filmaniak

OK. Tu faktycznie jest ta recenzja. Dość krytyczna, choć nie pozbawiona pochwał.
Wg mnie 9/10 to bardziej adekwatna ocena, zwłaszcza, że w kinie po seansie wszyscy, co wychodzili byli pod ogromnym wrażeniem, w tym i ja. Gra aktorska znakomita (nawet drugo- i trzecioplaniwe role). Scenariusz bliski faktom (nie musi być bardzo bliski rzeczywistości, wszak to nie film biograficzny) oraz ukazanie przemiany z menela i ćpuna w bohatera (w tym genialna walka między duchowym dobrym i złym wilkiem) to bardzo mocne strony tego dzieła filmowego.

dawid1989_filmaniak

W napisach początkowych pojawia się hasło "film oparty na faktach". Zatem, co oczywiste, to nie jest wierna rekonstrukcja tylko "oparcie" się na faktach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones