PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 103 148
ocen
8,0 10 1 103148
6,2 28
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy

Naprawdę zasługuje na oklaski. Bardzo zdolny aktor :) Film polecam :)

a_g_85

Zdecydowanie rola życia

ocenił(a) film na 10
kaczor_07_K

Rola życia warta Oscara.

a_g_85

Gierszał już w nie jednej roli pokazał, że ma niezły warsztat aktorski. Widać to z resztą po ilości nagród na festiwalach ;)

ocenił(a) film na 9
a_g_85

Jeden z najzdolniejszych młodych jeszcze ;) aktorów. Nie ścianki, a dobre role wybiera, wiadomo było, że będzie mocnym punktem filmu.

ocenił(a) film na 6
a_g_85

Zdziwiło mnie trochę jak szybko wiele osób uznało, że to praktycznie rola życia Jakuba Gierszała. Zagrał bardzo dobrze i uważam go za świetnego aktora (jednego z najlepszych jakich aktualnie w polsce mamy), ale nie jestem pewna czy na 100% pasował do tej roli. Chodzi mi o to, że widać świetnego Gierszała, ale nie wiem czy widać Górskiego. Chyba musiałabym obejrzeć jeszcze raz żeby móc ocenić na pewno.

ocenił(a) film na 8
mina_8

Delikatnie dotknięty temat. Bez wątpienia dobra kreacja, ale postura i powiedzmy fachowo struktura mięśniowa w niczym nie przypominają Górskiego. Gierszał bez wątpienia aktorem dobrym jest, ale przy takiej produkcji i tematyce na siłowni powinien spać ostatnie pół roku przed zdjęciami. Zmieniając temat - jaka kapela grała z kasprzaka na pogrzebie?

pm66

Na konferencji Festiwalu w Gdyni padło pytanie odnośnie przygotowań p.Gierszala do roli- zarówno aktor jak i reżyser mówili, że w zamierzeniu Palkowskiego nie było pokazanie tężyzny a walka Górskiego samym z sobą. Bardziej chodziło o aspekt psychologiczny niż fizyczny.

ocenił(a) film na 9
Kathia_3

Też mi się tak wydawało, jak tylko zobaczyłem go na ekranie. Mimo tego uważam, ze w scenach sportowych wypadł lepiej niż w tych "hipisowskich".

ocenił(a) film na 8
Kathia_3

Sadze, że te dwa aspekty się łączą i robiąc ten temat trochę nad sobą popracować trzeba było.

pm66

Nieprzecze,że p.Gierszał mógł więcej czasu spedzic na siłowni ☺ jednak dla mnie nie miało to znaczenia bo historia przedstawiona w filmie mnie pochłonęła i patrzylam na wyrażane przez aktorów emocje ☺.
Pozdrawiam.

Kathia_3

trochę w tym racji, ale mimo wszystko wydaje mi się, że Gierszał obronił się w tej roli. widać, że jest bardzo dobrym aktorem i co by nie mówić zagrać Jurka nie było łatwo

LAURA_38

grać legendę nigdy nie jest łatwo ;)

pm66

Ale tyłek ma super :)

mina_8

Myślę,że bardzo pasuje do tej roli bo przekaz z tego co widać dotarł do wielu i to bardzo. A taki był cel i zamysł twórców. Nie najważniejsze były mięśnie ale przekaz psychiczny. Myślę że widzowie którzy mają w swojej przeszłości czy teraźniejszości podobne doświadczenia jak Jerzy Górski,byli w ośrodkach na pewno dużo sobie przypomnieli i zauważyli że w terapii nie wiele się zmieniło. Uczciwość w pracy nad sobą, determinacja i cały czas walka o życie w postaci zamiany uzależnienia na kolejne uzależnienie które nazywa się pasja. Pięknie i prawdziwe jest to w tym filmie pokazane. GIWRSZAL REWELACJA i Jeszcze taki przystojny.

a_g_85

Prawda, w 100% prawda. Nie przepadałem za Gierszałem, ale po obejrzeniu Najlepszego zmieniam zdanie. Przed nim wielka kariera.

a_g_85

widać, że chłopak ma talent ... czekam na kolejne produkcje w których zagra

ocenił(a) film na 7
a_g_85

Bez przesady, że fenomelanie. Na pewno było bardzo dobrze, ale miejscami mega drewno, np rozmowa z "teściem" w samochodzie. Ale to już w dużej mierze wina rezysera, on powinien to drewno z gry eliminować. Może sam nie zauważył? Albo nie było czasu, bo produkcja goni?

ocenił(a) film na 9
a_g_85

A kojarzy ktos piosenkę z pierwszych scen w klubie?

ocenił(a) film na 10
a_g_85

Chodzi o Steppenwolf - Born to be wild?

ocenił(a) film na 9
SammyW

Taaak!!! Wielkie dzięki bo nawet sobie słów nie moglam przypomnieć, a wiedziałam, że znam tą piosenkę :)

ocenił(a) film na 8
a_g_85

Boję się trochę użyć tego stwierdzenia ale w scenach detoksu możliwe że gierszał zagrał lepiej niż dicaprio w basketball diares mowa tlyko o scenach detoksu

ocenił(a) film na 10
a_g_85

To prawda wcielił się w rolę bardzo dobrze. Choć mi osobiście swoją budową daleką od sportowej sylwetki nie pasował. Kiedy pokazywali Pana Jerzego Górskiego. Człowieka z udem prawie jak koń. Normalne iż tyle biegając, jeżdżąc mięśnia rosną. I dla słowa fenomenalnie Pana Gierszała widział bym na siłowni by ten progres w trakcie budowania formy "namacalnie" dostrzec jako widz. To byłaby wisienka na torcie. Tyle się mówi o tym ile zagraniczne gwiazdy robią by w 100% wcielić się w rolę. Co nie zmienia faktu, iż z filmu wyszedłem z wielką dumą. Trochę mi wstyd, że trzeba było iść do kina by odkryć takiego bohatera jakim bez wątpienia jest osoba Pana Górskiego. O, którym nigdy wcześniej niestetyty nie słyszałem...

a_g_85

Gierzał jest chyba najlepszym polskim aktorem młodego pokolenia. Duma!

a_g_85

Tak tylko szkoda że w ogóle nie pasuje on do sportowca. Nogi ma jakby całe życie leżał na kanapie, a nie jeździł na rowerze. Zero mięśni przecież to od razu widać i udaje triatlonistę w filmie. Co za buc.

ocenił(a) film na 9
artur2

Poczytaj sobie powyższe wątki. Już ten temat został pogłębiony.

a_g_85

moim zdaniem jednak wygląd nóg Gierszała to wada nie do zaakceptowania w filmie o wybitnym triatloniście. Czy pasuje ten aktor do narkomana też można dyskutować bo chyba raczej nie, ale do wybitnego sportowca na pewno nie. Mógłby chciaż z pół roku przed filmem poćwiczyć, w końcu na pewno wziął za niego grubą kasiore nie?

ocenił(a) film na 9
artur2

Dla mnie ten film miał inny wydźwięk. Chodziło bardziej o to wszystko co dzieje się w głowie i tu Jakub nie miałby sobie równych. Oczywiście każdy ma prawo do swojego puktu widzenia,dla mnie był świetny w tej roli.

użytkownik usunięty
a_g_85

Trochę się bałem że film będzie tak zły jak Sala samobójców na szczęście się myliłem.

ocenił(a) film na 9
a_g_85

Zgadzam się, że zagrał super. Ale na jedną rzecz jeszcze zwróciłem uwagę - on ma w tym filmie masakrycznie dużo wcieleń (w których po prostu zupełnie inaczej wygląda). Na pewno dużo w tym jego zasługi, ale na pewno popisała się też mocno charakteryzacja. Brawo i oklaski, oby więcej takich ról w polskim kinie!

a_g_85

Fenomenalnie? Moim zdaniem zagrał dobrze, ale to wszystko.

użytkownik usunięty
a_g_85

W tym filmie udowodnił,że naprawdę ma talent. Wielkie brawa dla niego!

ocenił(a) film na 5
a_g_85

Zawsze wiedziałam, że ma talent, ale brakowało mi u niego aktorskiej dojrzałości. Tutaj było bardzo dobrze, ale do fenomenu to jeszcze bardzo daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones