PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 103 148
ocen
8,0 10 1 103148
6,2 28
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy
AlfredKondom

Poważnie? Ten pierwszy mi się bardziej podobał, mimo że Marvelem pachniało :D Przynajmniej zwracał uwagę. Koło "Najlepszego" bym przeszła obojętnie, gdyby nie obsada.

Patianna

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Patianna

Ja bym przeszedł obojętnie gdyby nie scenariusz, a tytuł ironman pachniałby kiczem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Patianna

A mi ty się podobasz i założę się, że pachniesz równie dobrze jak wyglądasz

ocenił(a) film na 8
Patianna

Ogladalem kiedys film " dworzec nadzieii " niby kiczowaty tytul a film sam w sobie okazal sie za..bi. ty . Polecam jesli ktos dawno nie uronil lzy na filmie to ten wycisnie niczym sokowirowka .

maciekb80

"Polecam jesli ktos dawno nie uronil lzy na filmie to ten wycisnie niczym sokowirowka." - do takiego stanu to mnie doprowadził ostatnio przegenialny "VANILLA SKY" z Tomciem Cruise'm, po prostu perfekcja (!). Tak samo mam na "K-Pax" czy paru jeszcze innych...

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

Ze o " królu lwie " nie wspomnijmy :) albo " podaj dalej" gdzie w finalowej scenie tylko martwi w srodku by nie uronili lzy .

maciekb80

"Lion King" mnie nie rusza akurat. :P

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

Uuuu to jak nic kamieniejesz od srodka :/

maciekb80

Wręcz odwrotnie - rozwijam się wewnętrznie - tylko po prostu nie ruszają mnie kreskówki, sorry.

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

A dziecieciem bedąc tez Cie nie ruszaly ?

maciekb80

Nie jestem już dziecięciem, więc to pytanie jest bezcelowe. Mnie poruszają prawdziwi ludzie, ich łzy i emocje, a nie rysowanych postaci.

Black_Metal_666

W takim razie gorąco polecam zapoznać się z produkcjami studia Ghibli.

A co do Podaj dalej - nie potrafię zrozumieć fenomenu tego filmu. Szalę goryczy przelała muzyka Newmana która wydawała się być sklejanką jego poprzednich pomysłów.

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

Ale kuzwa byles dziecieciem czy moze przespales ten okres ? Co to wgl za tekst ze pytanie jest nie na miejscu for good sake .

maciekb80

a ja mam 27 lat i nadal płaczę na królu lwie ;) aha i nie wstyd mi z tego powodu ;P

ocenił(a) film na 8
SALLI

Ja mam 31 l i jak juz widze ze zaraz do tej sceny dojdzie to cos mi sie dzieje .

maciekb80

I za dzieciaka nie ruszał mnie "Król Lew", ani tym bardziej nie rusza mnie teraz. Wolę prawdziwe łzy i emocje jak we "Vanilla Sky", "Makbet" (2015) czy "American Beauty".

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

Jestes martwy wewnątrz ide zamowic pomnik i grawermistrza.

AlfredKondom

"Podwójny Ironman" czyli "Ironman 2" :D

AlfredKondom

Wyslac film do stanów z takim tłumaczeniem tytułu, jako opowieść o polskim Iron Manie. facebook/filmodia.

ocenił(a) film na 8
AlfredKondom

Nie tytuł czyni film, a treść, a ta na szczęście jest świetna! Znaczy najlepsza! :D

Laksandra

Dziękuję ci za twoje miłe słowa. Jest mi niezmiernie miło, że masz takie zdanie o tym filmie. Ja mam trochę inne - żadne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Fassassin

Doris :D

Laksandra

Zgadzam się, nie oceniam filmów po tytule i plakacie, często są bardzo mylące, a ten zapowiada się bardzo ciekawie.

Filomena00

Wy dzbany w ogóle nie zrozumiałyście o co mi chodziło w tym poście.

AlfredKondom

no trudno :) ale na film i tak czekam niezaleznie od tytułu, bo liczy się treść

ocenił(a) film na 8
AlfredKondom

Zrozumiały zrozumiały, tylko na tym poziomie nie ma co dyskutować. Taki film, ze nie musi jak ty na kontrowersji (Marvelu) jechać :v

AlfredKondom

A czy to nie o to przypadkiem chodzi ze Double Ironman to dystans w triathlonie? A nie nawiązanie wprost do marvela...

marlena_bek

Sherlock Holmes jakiś czy co ?

ocenił(a) film na 6
XXXD

Padłam :D

ocenił(a) film na 8
marlena_bek

K..wa ta wasza pokretna logika

AlfredKondom

nie zgadzam się z tą zmianą tytułu, tytułem lepszym od "Podwójny Ironman" były "Potrójny Ironman"

ocenił(a) film na 9
AlfredKondom

"Podwójny Ironman" brzmi średnio, ale "Najlepszy" też jest ekstremalnie generyczny. Taki dobry film, a taki beznadziejny tytuł...

ocenił(a) film na 9
Roy_v_beck

Parwdopodobnie twórcy filmów museliby zapłacić za prawa autorskie, bo Podwójny Ironman to nazwa zawodów więc nie ma o co robić tyle hałasu. Dyskusja o tytule świadczy o tym ,że film jest tak dobry i pozostaje jedynie gadanie o tytule ;) Film jest zajebisty i warty obejrzenia. Z pewnością skocze do kina na drugi seans

ocenił(a) film na 8
milo_94

Milo, w sumie nic dodać, nic ująć. Można się wypowiedzieć ze znajomością tematu i nie trollować bez sensu) P.S. Ja sobie ten film też niedługo obejrzę raz jeszcze :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Laksandra

Dżizas czytam te twoje i posty i naprawdę nie dowierzam jakim ty jesteś ogórem umysłowym, dziewczyno. Najpierw pyerdolisz jakieś "Nie tytuł czyni film, a treść, a ta na szczęście jest świetna!", jak ja nic na ten temat nie napisałem, nie oceniłem filmu po tytule czy plakacie. Tytuł "Double Ironman" wydawał mi się na początku dziwny, ale zrozumiałem później jego sens i pomimo tego, że tytuł może być mylący, bo może dla Polaków kojarzyć się z filmem o superhero, tak jak Birdman, to tytuł "Najlepszy" jest kur*a totalną kaszaną. Jest tak kretyński jak wasze odpowiedzi. Więc co piszesz "Zrozumiały zrozumiały", jak właśnie mało kto zrozumiał sarkazm w moim pierwszym poście? "Taki film, ze nie musi jak ty na kontrowersji (Marvelu) jechać :v" tutaj to już kompletnie nie wiem o co ci chodzi, jesteś ze sztos squadu czy jak? Jaka kontrowersja, jaki kuhwa Marvel, czy ty naprawdę jesteś tak głupia?

ocenił(a) film na 8
AlfredKondom

Nie ma jak poprawić sobie samopoczucie wymyślając innych od idiotów. Ulżyło?! :D oraz dla pewności, obiło mi się o uszy, że producentom odnośnie zmiany tytułu między innymi Marvel chodził po głowie. Bo niestety amerykańska popkutura ma większy zasięg niż sport i to triathlon. P.S. Na przyszłość, sarkazm kończymy pacmanem, a nie chichotem gimnazjalistki.

Laksandra

A wiesz, że ani razu nie nazwałem cię idiotą? Już wystarczająco smutne jest to, że jesteś dziewczyną. Ulżyło mi jak obejrzałem film z prawdziwą samicą, czyli Madison Ivy- ty nigdy taka nie będziesz. No i super nawiązanie do Pingwinów z madagaskaru, liczyłaś na to, że nie ogarnę? xDDDDD Jestem psychologiem żartu, wiem jak zakończyć sarkazm, a tego pacmana wsadź sobie w dupę

AlfredKondom

Czytam to i skręcam się ze śmiechu, a problem jest jedynie taki, że skończyły mi się chipsy! xDDD

Black_Metal_666

Dziś w nocy zrobię porządek z twoim chipsem, gagatku.

użytkownik usunięty
AlfredKondom

Jak zrobisz, to daj znać.

AlfredKondom

To brzmi niesamowicie pedalsko, a ja taki nie jestem, więc będziesz musiał znaleźć sobie inny obiekt westchnień.

Black_Metal_666

Pedał oznacza osobę, która dobrze się ubiera i nosi buty. W wielu środowiskach "pedał" ma pejoratywny wydźwięk. Najczęściej oznacza frajera zagadującego do dziewczyny. Tylko pedały zagadują dziewczyny.

ocenił(a) film na 7
AlfredKondom

Powinno być "Najlepszy podwójny Ironman"

AlfredKondom

Gdyby zrobili tytuł "Podwójny człowiek z żelaza" :) to ludzie myśleliby, że to dalsza część filmu Wajdy dokończona już po jego śmierci.
Swoją drogą ciekawe czy młodzież dzisiaj widząc tytuł filmu "Człowiek z żelaza" kojarzy to z latami 80-tymi czy z ostatnimi zawodami Ironman ;-)

ocenił(a) film na 8
RAM_MAX

Na film poszliśmy z dziewczyną trochę z przypadku, jechaliśmy na Blade Runner ale nie zdążyliśmy. Wybór "Najlepszego" okazał się trafiony. Na początku wiele scen "nieestetycznych" jak ćpanie próby samobójcze czy cięcie żyletką, Moja dziewczyna stwierdziła że za dużo niepotrzebnych scen jak ktoś sikał. Rzeczywiście, chyba ze 3 sceny ludzi oddających mocz, które w sumie nie były potrzebne. Chyba pierwszy film gdzie narkomani są pokazani tak jak wyglądają, a nie ładni, tylko czasem na haju. Historia trochę pomieszana pod względem chronologii. Jeżeli ktoś poszuka informacji o Jerzym Górskim to znajdzie te rzeczy. Nie będę spojlerować. Trochę pewnie podrasowali niektóre elementy na potrzeby filmu. Ogółem obraz wart zobaczenia. Ciekawy, przejmujący, momentami zabawny (świetny Jakubik). Jeżeli ktoś będzie miał problem z pierwszymi 20-30 minutami tego filmu niech ma na uwadze, że później to naprawdę piękna historia. Aż dziw że wydarzyła się naprawdę.

ocenił(a) film na 8
Zack_fw

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to podaję taki link http://www.przegladsportowy.pl/magazyn-przegladu-sportowego,jerzy-gorski-cale-zy cie-w-transie-triathlon-stal-sie-narkotykiem-reportaz-,artykul,826031,1,13283.ht ml

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones