PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785117}
6,3 2 505
ocen
6,3 10 1 2505
7,4 18
ocen krytyków
Najpiękniejsze fajerwerki ever
powrót do forum filmu Najpiękniejsze fajerwerki ever

Warto zobaczyć [7/10]

ocenił(a) film na 7

Trochę naiwna krótkometrażówka, ale świetnie zrealizowana (co nieczęste w polskim kinie) i niebędąca arthousową piłą (co nieczęste w kinie "festiwalowym"). Daję więc 7/10 trochę na kredyt, bo film na pewno warto zobaczyć. No i poprzez dobór tematyki jednak rysuje zardzewiałym gwoździem nasze poczucie spokoju i zadowolenia z życia w ciągle (jeszcze?) bezpiecznym kraju. A o to przecież chodzi w dobrym kinie.

Marac

Gdzie można obejrzeć?

ocenił(a) film na 7
dzida1001

Pewnie nigdzie, bo polscy filmowcy zazdrośnie strzegą swoich dzieł i zwykle nie interesuje ich, żeby ktokolwiek je oglądał. Ja widziałem w ramach festiwalowych pokazów online - był czasowo dostępny i tam gdzie go widziałem, już go nie ma.

ocenił(a) film na 7
Marac

W kinach:) Najlepsze polskie 30'

ocenił(a) film na 3
Marac

SPOJLERY!!! SPOJLERY!!! Krzysztof Kieślowski (konkurs w którym szansę realizacji otrzymał ten film, nazywał się "Przypadek") był pesymistą, tak jak ja, ale myślę, że obaj inaczej interpretujemy pesymizm niż został on przedłożony w tym filmie. W ogóle może dłuższy format uratowałby tę krótkometrażówkę, bo przez mało czasu zmiany bohaterów są po prostu komiczne (np. Jan nagle chce "raz być odpowiedzialnym", a za chwilę strzela samobója, lub pani przyszłej doktor zależy na zaliczeniu, a potem i tak wszyscy umieramy!, hurra!). Szkoda zdolnych aktorów, których postawiono na minie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones