PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789687}

Nić widmo

Phantom Thread
7,0 44 379
ocen
7,0 10 1 44379
8,5 44
oceny krytyków
Nić widmo
powrót do forum filmu Nić widmo

WYBORNY...

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie to mieszanka Bergmana, Viscontiego i Polańskiego. Uczta dla zwolenników spokojnego, pięknie sfotografowanego, genialnie zagranego filmu. Kobiety rewelacyjne a Daniel Day Lewis po prostu MISTRZ ŚWIATA.
To jeden z takich filmów które się nazywa "PIĘKNY" lub "NUDNY".
Zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy.... ale jak zwykle szanuję różne gusta.

ocenił(a) film na 9
robbob

Zgadzam się w 100 % :) U mnie wśród znajomych na filmwebie już są skrajne opinie od 4 i kompletnej nudy do arcydzieła i rozumiem w sumie oba podejścia, bo to zdecydowanie nie jest film dla każdego, albo się kupi to w całości, albo będzie się zupełnie zawiedzionym. Ja należę do grupy, dla której jest to prawie arcydzieło, fenomenalny klimat, ale no jednak trzeba się w to wczuć :)

użytkownik usunięty
Marcin1992Polska

Wczuć i zrozumieć :D

Marcin1992Polska

Dokładnie, zgadzam się z tym co napisałeś i widzę, że u mnie na tablicy podobnie, albo znajomi oceniają na 9 (wydaje mi się, że bardziej kinomaniacy), albo 4 i 5 od mniej obeznanych.

ocenił(a) film na 8
robbob

Studium osobowości i nietypowej relacji, takie niepozorne, niespieszne, ale wyrafinowane małe arcydzieło, a Day-Lewis perfekcyjny i hipnotyzuje. No i wyjaśniła się kwestia Oscarów w kategoriach najlepszy film, reżyser i aktor

ocenił(a) film na 7
belmont33

we will see..

ArO__

dokładnie, nie wiadomo, czy akademia nie pójdzie bardziej za widzem niż koncepcją Nici Widmo... Przynajmniej w kategoriach aktorskich jest większe prawdopodobieństwo na statuetki :).

robbob

zgadzam się w 100% wyszłam oczarowana z kina. Emocjami przypomina mi "Okruchy Dnia" z Thomson i Hopkinsem. Majstersztyk!

ocenił(a) film na 9
solarzsylwia

trafne spostrzeżenie z "Okruchami dnia"(cudowny film):)

ocenił(a) film na 8
solarzsylwia

Też miałem skojarzenie z "Okruchami dnia", choć mimo wszystko to nie ten poziom (choć film bardzo dobry).

ocenił(a) film na 9
robbob

pełna zgoda

ocenił(a) film na 8
robbob

Człowiek posiadający gust i uważający "Nić widmo" za film nudny (!) chyba właśnie gra w szachy kartami z Yetim "opalając się w cieniu na miękkim kamieniu".
Bez takich, naprawdę.


Trudna, charyzmatyczna, dzika i wiecznie "niespełniona" miłość - jedyna godna uwagi.
"Przeminęło z wiatrem" doczekało się niezłego prawnuka, grubymi "Nićmi" szytego.

Ale nie czarujmy się, że coś w niedziele otrzyma istotnego.
Nie te czasy.

robbob

Zaiste wyborny! Spijałem artyzm z ekranu kina jak wygłodniała nimfa spija soki z wybornej pyty! Brawo Panie Day-Lewis i Panie Anderson, brawo!

ocenił(a) film na 6
robbob

moim zdaniem, mimo ze film mozna nazwac pieknym i subtelnym, byl po prostu ... sredni. Daniel Day-Lewis, jeden z najlepszych aktorow ostatnich dekad, zagral ... poprawnie, bo taka byla jego rola, osoby bez emocji, zrownowazonej. Dodam z mojej strony, ze rola Almy byla bardzo przecietnie zagrana. Najwiekszy plus filmu to koncowa kontrowersyjna puenta - to byl majsterszyk.
Wielu z nas jest niewolnikiem wlasnej pracy, hobby i to w jakis sposob zostalo to przedstawione w filmie ... po prostu wyrwalo mnie z butow. Sam czasami sie zastanawiam, czy taki krok (no moze nie az tak drastyczny) bylby rozwiazaniem dla wielu, wlaczajac mnie.

ocenił(a) film na 9
robbob

Lubię krówki ciągutki - 9/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones