PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774188}

Nie jestem twoim murzynem

I Am Not Your Negro
7,4 4 434
oceny
7,4 10 1 4434
7,8 18
ocen krytyków
Nie jestem twoim murzynem
powrót do forum filmu Nie jestem twoim murzynem

Tego się spodziewałem

użytkownik usunięty

- HIPOKRYZJA (obrażanie białych, generalizowanie i wrzucanie ich do jednego worka),
- MANIPULACJA NA POTĘGĘ, na przykład Baldwin mówi, że "biali, w tym Polacy, gdy walczą o wolność to nikt nie nazywa ich bandytami". Przepraszam bardzo, a jak nazywani byli chociażby Żołnierze Wyklęci przez Związek Radziecki?
- PROPAGANDA i brak szerszego spojrzenia, nie dajcie się omamić temu filmowi. Działa na emocje, stąd tak wysokie oceny. Jednak uważny widz zobaczy, czym ten dokument jest naprawdę.

No żołnierze wyklęci to akurat byli bandytami. W znacznej części.

BlackBird666

Nie wiele wiesz o historii.

desmond19989

A Ty niewiele o ortografii.

Matakorkowa

Nie było o co się dopi****lić więc rzuciłeś się na ortografię? Brawo, k*rwa, brawo!

BlackBird666

ratowali dupe

BlackBird666

Dokładnie bandyci przemieszani w jednym worku z Bohaterami i to kurrrrr jest dramat,

ocenił(a) film na 1
BlackBird666

nie znasz historii dziecko

BlackBird666

O Wyklętych per "bandyci" mówią tylko komuchy i ich potomkowie. Dziadziuś był w UB?

Dzida_86

Ci Wyklęci z UPA (zabójcy samego Karola Świerczewskiego) czy ci z Werwolfu?

Alkhilion

To nie są Wyklęci baranie!

grd1

Według kogo? Przecież brali udział w tzw. "powstaniu antykomunistycznym 1944 - 1946". Ba, byli najlepiej zorganizowanymi i najliczniejszymi oddziałami.

Alkhilion

Określenie "Żołnierze Wyklęci" odnosi się tylko i wyłącznie do polskiej partyzantki antykomunistycznej, a nie do UPA czy Werwolfu. Dokształć się trochę. To tak jakbyś wszystkie samochody nazywał na przykład "garbusami", bo jeździli nimi hipisi.
UPA to UPA, może dla Ukraińców to "żołnierze wyklęci", ale oni ich tak nie nazywają. Z jednym się jednak zgodzę - byli najlepiej zorganizowani, ale nie najliczniejsi, za to najbardziej zdeterminowani i bezwzględni.
Werwolf natomiast to totalnie nieudana niemiecka konspiracja, która nawet nie podjęła żadnych większych działań przeciwko okupantom.
Poczytaj trochę zanim zaczniesz bełkotać te swoje komunistyczne bzdury.

grd1

>Dokształć się trochę
Z których źródeł?

Alkhilion

W twoim przypadku to z jakichkolwiek, bo brak ci podstawowej wiedzy.

grd1

"Jakiekolwiek" nie jest tytułem książki, czasopisma ani publicysty.

Alkhilion

No co ty nie powiesz. Jestem pod wrażeniem twojej spostrzegawczości.

grd1

Opierasz swoją wiedzę na nieistniejącym źródle?

Alkhilion

Wiesz co, ty może sobie na początek kup jakiś słownik języka polskiego i dowiedz się co znaczy "jakichkolwiek".

grd1

Jakikolwiek (dopuszczalne w grach) - zaimek nieokreślony; byle jaki, obojętnie jaki.
Źródła o "Wyklętych" są byle jakie?

Alkhilion

Lepiej sobie to jednak odpuść, to nie dla ciebie. Spróbuj czegoś innego - może modele do sklejania, albo kultura fizyczna, albo kariera polityczna.

grd1

Ani modele do sklejania, ani kultura fizyczna, ani kariera polityczna nie są źródłami o Wyklętych.

grd1

Dyskusja z lewakiem jest jak gra w szachy z gołębiem -zasad nie zna, figury poprzewraca, plansze os.ra... a i tak powie że wygrał.

Teenzet

>a i tak powie
Potrafisz rozmawiać z gołębiami?

Alkhilion

No sorry, miało być 'wygrucha' ;)

ocenił(a) film na 10
grd1

Dlaczego masz w zdjęciu do profilu rękę z penisem?

ocenił(a) film na 7
Hero_fw

Dzięki ;-)

Alkhilion

"Zabójcy SAMEGO Karola Świerczewskiego"!!! O matko, nie wiedziałem, że ktoś może jeszcze dzisiaj o zdrajcy i komuniście pisać w ten sposób. Niewyobrażalne.

Dzida_86

Wyklęci to bandyci, którzy gwałcili i mordowali bezbronnych ludzi. Gloryfikują ich gimnazjaliści "bo to takie fajne".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Dziecko drogie, zmień źródła z których czerpiesz fakty historyczne, bo wprowadzają cię w błąd. Dozgonna cześć i chwała za co? Za mordowanie i gwałcenie niewinnych kobiet i dzieci? Za kradzieże jedzenia od przymierających głodem rolników? Za torturowanie ludzi ze względu na inne wyznanie? Faktycznie. Bohaterowie jak cholera.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Brat mojego dziadka został zabity na początku 1945 roku przez takiego wyklętego, bo nie chciał dać mu żywności (czyt. nie chciał dać się obrabować). Gromadził żywność, którą później rozdawał potrzebującym z okolicznych wsi, głównie wdowom i ich dzieciom, które zostały obrabowane przez Rosjan.

Mój dziadek i jego brat oraz ich żony byli znanymi w okolicy społecznikami (Ty powiesz, że byli "lewakami") - leczyli za darmo biednych, rozdawali lekarstwa, zebrali, dzięki swoim znajomościom, pieniądze na postawienie budynku szkolnego i opłacili nauczyciela.

Nie nazywaj więc moich dziadków "kacapskimi pomiotami", bo zrobili więcej dla Polaków niż niejeden oddział "żołnierzy wyklętych".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Nic nie wiesz o mojej rodzinie, nie znasz jej historii. Gdybym Cię spotkał, to nawet bym Ci w mordę nie dał za to, co powiedziałeś, bo mam słabość do kretynów.

walterbenjamin

Tak tak, wy wszyscy jesteście tacy bojowi przez kabel ze złączem internetowym. Przestań mnie rozśmieszać.

Dzida_86

Mimo że wypowiedzi nacjozjebków rzadko kiedy się różnią, bo ciągle są powtarzane te same slogany to dawno się tak nie uśmiałem xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Pisząc w taki sposób tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu jak bardzo ograniczeni są przedstawiciele tej troglodyckiej grupy społecznej z którą się identyfikujesz xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Ojej, czuję się dogłębnie zraniona Twoim brakiem kultury. Wstyd, że w Polsce mieszkają tacy ludzie.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

A niekiedy tak mówili zwykli mieszkańcy różnych wiosek, którym ci bohaterowie zabierali żywność. W przypadku takiej Brygady Świętokrzyskiej mówili też AK-owcy.
Żeby jasne było. Mój dziadek był przedwojennym zawodowym żołnierzem (siłą rzeczy więc brał udział w Kampanii Wrześniowej) i AK-owcem, który widział płonącą Warszawę w 1944 roku.

BlackBird666

Albo mózg wyprany przez GóWnianą gazetę

BlackBird666

Większymi zbrodniarzami od komunistów i faszystów nie ma i nie było ,przepraszam islamiści im dorównują...tle że z tych grup najdłużej nękali nas komuniści..

BlackBird666

Na pewno nie byli żołnierzami. Żołnierze mają strukturę, dowództwo, cele. To były bandy bez zwierzchników i z różnymi poglądami. Maja krew na rękach, często rabowali rolników i wykonywali wyroki za samo znalezienie legitymacji partyjnej. To normalne, że władze nie tolerują tego typu romantyków i robią z nimi porządek. Ponieważ prawica zdominowała obecnie niemal wszystko, oczywiście narzuca wszystkim swoje wizje z pomocą policji historycznej - ipeenu.
Gdyby jednak wskazać prawdziwego bohatera tamtych czasów - byliby to zwyczajni Polacy; ROBOTNICY i ROLNICY, którzy odbudowywali z mozołem kraj ze zniszczeń wojennych, zamiast biegać bezsensownie z karabinem po lesie. Chwała im.

BlackBird666

Trzeba się uczyć z nowych książek. Najlepiej wydawanych po 89-tym roku.

Żołnierze wyklęci to byli spoko ziomeczki. Stanęli by w obronie każdego z nas, bez względu na to co tu piszemy, tylko za to, że jesteśmy Polakami. Teraz się trochę pomieszało, bo żyją jeszcze komuszki, które od nich dostawały wpiernicz, ale nie ma co się zrażać. To, że tłukli innych, nie znaczy, że byli źli. Po prostu tłukli złych. pozdro cześć nara

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
aya_rivera

Po przeczytaniu Twojego komentarza mam wątpliwości czy to TY obejrzałaś film. Gdybyś to zrobiła, nie miałabyś wątpliwości, co miałem na myśli, bo obrażanie białych w tym filmie jest jawne. Mój komentarz dotyczy filmu, a nie osób czarnoskórych, których swoją drogą trochę znam, chociażby dlatego, że powyższy film miałem okazję obejrzeć na festiwalu WAMA. Poczytaj sobie troszkę co to za festiwal i kto tam był.

Także następnym razem zrzuć trochę emocji zanim bohatersko chwycisz za klawiaturę w obronie pseudo-poprawnych-politycznie haseł.

aya_rivera

'Każdy wie że największymi rasistami są biali ...'.
Ktoś kiedyś powiedział: "W przyszłości największymi rasistami będą anty-rasiści", czytając twój komentarz muszę mu przyznać rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones