PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727968}

Nie oddychaj

Don't Breathe
6,5 79 922
oceny
6,5 10 1 79922
6,6 17
ocen krytyków
Nie oddychaj
powrót do forum filmu Nie oddychaj

Brawo, brawo, brawo!!

ocenił(a) film na 10

Pokłony i oklaski na stojąco dla twórcy. To, co dzisiaj ujrzałem na ekranie, to dla mnie NAJLEPSZY thriller, jaki obejrzałem w życiu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Podczas seansu wielokrotnie wypowiadałem do siebie soczyste przekleństwa, nieraz łapiąc się za głowę, albo zakrywając usta rękami. Napięcie było tutaj na takim poziomie, że dosłownie w pewnym momencie zaczęło mnie lekko boleć serce. Tyle zwrotów akcji, że dostałem w końcu od tego kręćka, nie byłem w stanie przewidzieć, co za chwilę nastąpi. Dla mnie to bezapelacyjny numer jeden, kapitalny film. Jeszcze raz wielkie, wielkie, wielkie brawa dla twórców!

ocenił(a) film na 4
Lesandi

Wyczuwam ironię :D

ocenił(a) film na 10
Poke32

To wybacz, ale źle wyczuwasz.

Lesandi

Wyczuwam 13 latka

ocenił(a) film na 8
Andy_Meet

dlaczego?

Lesandi

Hyba niewiele dobrych filmów w życiu widziałeś. Ile masz lat jeśli można wiedzieć?

ocenił(a) film na 10
Lesandi

Jeszcze młody jesteś. Masz prawo się nie znać.

ocenił(a) film na 9
forek23

Za to Ty jak na starego, piszesz jakbyś miał lat siedem, chociaż jestem prawie pewien że ja w tym wieku nie pisałem "chyba" przez samo "h". To że Tobie się ten film nie podobał tak jak Lesandi'emu, to nie znaczy że on się nie zna, tylko zadufany w sobie prostak mógłby napisać coś takiego jak Ty. Gust każdy ma inny, dorosły człowiek za którego się podajesz to rozumie i nie dyskutuje z tym, dla mnie np. spora część filmów które oceniłeś na 9 czy 10 są warte max 7. Czy mam zamiar z tym walczyć? Nie, bo każdy ocenia film według swojej skali i ja to rozumiem, mając lat UWAGA... 25, no ale moje podejście w tej kwestii jest zapewne niedojrzałe i dopiero za 20 lat zmienię się w dojrzałego, obeznanego w kinie ograniczonego buca :)

herbatkowy

Wiem jak się pisze chyba. Powinna tu być możliwość edycji tekstu, bo z raz wysłaną wypowiedzią już nic nie zrobisz.
Akurat co jak co ale w szkole ortografia była moją mocniejszą stroną. Zresztą nie ma to jak przyczepić się to głupiego błędu ortograficznego gdy się nie ma nic lepszego do powiedzenia.
Ja z nikim nie walczę, więc dlaczego ty miałbyś walczyć ze mną z powodu mojej oceny niektórych filmów? Nie rozumiem. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania.
Pozdrawiam i zalecam rumianek na uspokojenie. Ponoć łagodzi nerwy.

ocenił(a) film na 9
forek23

Chłopak napisał że ten film był dla niego świetny, uargumentował to sensownie a Ty wbijasz i piszesz mu że jest jeszcze młody i nie zna się na filmach, tacy mądrale jak Ty po prostu mnie irytują, bo po zerknięciu na Twój profil i filmy które są według Ciebie arcydziełami ja mogę powiedzieć dokładnie to samo w stosunku do Ciebie i będę miał dokładnie tyle samo racji co Ty. Uważam że najbardziej rozsądnym podejściem do tematu oceniania filmów na serwisie takim jak ten, jest podejście subiektywne, nie oceniam filmu tak jak robi to krytyk, oceniam go zgodnie z moim odczuciem dlatego nie dziwi mnie to że film który ma ocenę na filmwebie 6.0 Ty oceniasz na 10, bo sam tak robiłem, po prostu dla Ciebie dany film był świetny, byłeś w 100% zadowolony z seansu i nie ma tutaj znaczenia to że obiektywnie ten film ma wiele wad technicznych, w scenariuszu itp. i obiektywnie nie zasługuje nawet na 7, nie mowa o 10-tce którą mu dałeś. Dlatego nie kumam ludzi którzy zakładają temat "dlaczego taka niska ocena?!" "dlaczego taka wysoka ocena?"- odpowiedź zna każdy myślący człowiek: bo ludzie tak ocenili ten film, ocena to nic innego jak średnia z ocen oglądających a nie wyrok z niebios, tylko kretyn może z tym walczyć. Albo negują opinie innych tak jak to Ty zrobiłeś tutaj, skoro film "Kraina Jutra" który ma ocenę 6.2 według oglądających, Ty oceniłeś na 10/10 to nie dziw się że ktoś ocenił na dychę film "Nie oddychaj" który ma ocenę 6.5, po prostu to uszanuj. Wiadomo od tego jest forum żeby dyskutować, ale merytorycznej dyskusji o filmie nie zaczyna się od zdania "nie znasz się" tak jak Ty to zrobiłeś.

herbatkowy

Wiem o co ci chodzi. Gusta są rozmaite.
Czy ja nie szanuję czyjejś opinii? Wręcz przeciwnie. Chyba źle mnie zrozumiałeś.
Pozdrawiam.

herbatkowy

tez uwazam ze film byl bardzo dobry jeden z lepszych filmów tej kategorii

ocenił(a) film na 6
forek23

Ja mam 34 lata i się nie znam. To wbrew prawu?

ocenił(a) film na 8
Lesandi

Może bym tego filmu nie nazwał arcydziełem, ale mimo wszystko ogromnie mi się spodobał.
Po więcej odsyłam tutaj:
http://maritra.pl/2017/03/nie-oddychaj-2016.html

użytkownik usunięty
Lesandi

spokojnie ziomuś xD

ocenił(a) film na 7
Lesandi

Nie aż taki świetny, ale zdecydowanie dobry.
Chociaż podchodząc do filmu spodziewałem się czegoś innego.
Znałem fabułę, więc spodziewałem się domowej mini rzezi.
Ale patrzę wchodzi tylko trójka.
hmm, no murzyn jest skazany już na śmierć po przejściu drzwi, wiec sugeruję że młody i laska przeżyją.
No ale jak to tak. na 1.5h zginie tylko 1 osoba ? dziwne. spodziewałem się wkroczenia tutaj co najmniej 5,6 osób, jak to zwykle bywa.
Ale w sumie nie tak to się potoczyło i wyszło całkiem spoko.
Motyw z tym dzieckiem był jednak bardzo kijowy i niepotrzebny. Wręcz głupi.
Końcówka bardzo spoko jak dla mnie.
Ogółem mocne 7/10

Lesandi

hahaha !!!!
obejrzyj jakikolwiek horror to zawału dostaniesz

Lesandi

Wspolczuje

ocenił(a) film na 9
Lesandi

Jeden z lepszych thrillerów zobaczymy co da nam dwójka

ocenił(a) film na 8
Kinomaniak_1986

Już wiadomo co dała: w porównaniu do jedynki, niewiele.

Tek14

To chyba najlepszy slasher, jaki widziałem. Nie razi głupotą bohaterów, jak to bywa w większości tego typu filmów, a do tego niejednoznaczne postacie - właściwie osoba, która wszystkich zabija, jest tutaj "tym dobrym", czyli odwrotnie niż zwykle. Choć jak się okazuje pod koniec, nie jest aż taki święty. Byłem jednak zaskoczony, jak dobrze wszystko było przemyślane, jeśli chodzi o działania postaci i właściwie nie ma się do czego przyczepić. Jedyne, co mnie zastanawia, czemu te opary, które miały uśpić dziadka na początku włamania, wcale na niego nie zadziałały?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones