PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714192}

7,7 10 1 226663
7,3 48
ocen krytyków
Nienawistna ósemka
Choć filmowymi afrodyzjakami Quentina Tarantino niezmiennie pozostają przemoc oraz gadulstwo bohaterów,... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Tarantino nie kręci westernów, nie kręci dramatów ani filmów wojennych. On robi KINO.  więcej
Podziw budzą, zarejestrowane w gwarantującym rozmach systemie Ultra Panavision 70, zdjęcia Roberta Richardsona. Ścieżka dźwiękowa autorstwa Ennio Morricone przywodzi na myśl jego najlepsze dokonania. Czujecie już oddech Wielkiego Kina? więcej
"Nienawistna ósemka" to kolejny klejnot w koronie niewątpliwego króla kinematografii ostatnich lat. Quentin Tarantino ciągle potrafi zaskakiwać oryginalnymi pomysłami, a jego warsztat reżyserski jest z biegiem lat coraz lepszy. Omawiany film to idealna rozrywka dla każdego widza spragnionego nietuzinkowych, nieszablonowych i niekonwencjonalnych produkcji. więcej
Jeden z najmniejszych w historii współczesnego kina plan zdjęciowy, grupa doświadczonych aktorów i sam Tarantino - to wystarczyło do stworzenia jednego z najlepszych filmów ostatnich lat. więcej
"Normalnie kiedy dopadnie cię łowca głów, dostajesz kulkę, ale kiedy dorwie cię John Szubienica Ruth, to wiedz, że będziesz wisiał” to słowa wielokrotnie wypowiadane przez postać graną przez Samuela L. Jacksona, dla którego ten film jest kolejnym dowodem jego świetnej współpracy z reżyserem, przyjaźni i artystycznej więzi, jaka ich łączy. więcej
Na seans należy się przygotować między innymi ze względu na długi czas trwania. Dla widzów nie będących raczej świadomymi celu swojego wyjścia, jak to najczęściej z osobą towarzyszącą - filmowa projekcja może się okazać dobrym miejscem do snu, albo męczącą lekcją cierpliwości. więcej
Film zachwyca dialogami, które nieraz wydają się improwizowane. Tarantino świadomie wodzi widza za nos, bawiąc się chronologią zdarzeń, szkoda że nie tak wymyślnie jak w poprzednich filmach. więcej
"Ósmy film Quentina Tarantino" nie tylko nie wnosi nic nowego do kanonu mistrza ostrego jak brzytwa kina, ale też pokazuje, że efekt wypalenia to nie tylko sucha metafora, o której można przeczytać w psychologicznych książkach, ale syndrom współczesnych czasów coraz częściej dotykający nawet wielkich mistrzów. więcej
Jego kolejny film jest jak przypadkowa rozmowa podsłuchana w pociągu: na początku interesuje, potem nudzi, czasem żenuje, a czasem bawi, są momenty grozy i napięcia, ale koniec końców już gdzieś to słyszeliśmy, jednak słuchamy dalej, bo i tak nic lepszego do roboty nie mamy. więcej
"Nienawistna ósemka" to w gruncie rzeczy całkiem niezłe kino, w pełni tarantinowskie, brutalne oraz posiadające znamiona czegoś kultowego. To również promyk nadziei na powrót Quentina Tarantino do jego dawnej formy. więcej
Tarantino w swoim filmie jawnie odnosi się do twórczości Agathy Christie. Mistrzyni literackich kryminałów ma na koncie wiele świetnych tytułów, ale "Nienawistna ósemka" budzi skojarzenia przede wszystkim z "I nie było już nikogo", gdzie grupka nieznajomych zamknięta w jednym pomieszczeniu "zmniejsza się" w tajemniczych okolicznościach. więcej
Nie należę do fanów Quentina Tarantino. Jego filmy nie specjalnie do mnie przemawiają, ale jego ósmy film "Nienawistna ósemka" jest dziełem, które może jednak przekona mnie do tego reżysera. Jest zabawny, sensowny, dopracowany, posiada ciekawych bohaterów i pomimo swojej długości (ponad trzy godziny), to jednak widz wcale tego nie czuje. O czym jednak jest ten film? więcej