PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775228}

Nigdy cię tu nie było

You Were Never Really Here
6,3 33 384
oceny
6,3 10 1 33384
6,9 33
oceny krytyków
Nigdy cię tu nie było
powrót do forum filmu Nigdy cię tu nie było

Wydaje mi się, że Reżyser już przekombinowała z formą. Zabiegi które miały dać wartość dodaną filmowi, wręcz utrudniają odbiór (podobnie jak w "Only God Forgives" choć tam potencjał był o wiele większy). W ogóle Ramsay kręciła trochę na alibi - zajęła się różnymi zabiegami audiowizualnymi, olewając trochę płynność/liryczność historii, która pomogła by widzowi się utożsamić z bohaterem, zaangażować emocjonalnie, resztę pozostawiając Phoenixowi. Phoenix jak to Phoenix - wirtuoz, gość dla którego tworzy się filmy i role. Choć nie ukrywam jego maniera chodu orangutana wydawała mi się trochę mało wiarygodna, ale to detal. Ogólnie film to trochę przerost formy nad treścią. Tym bardziej, że to wszystko już gdzieś było - Ghost Dog, Drive, Taksówkarz, Człowiek w Ogniu.

kiryl_2

Totalnie się zgadzam z tą opinią. Przez przekombinowaną formę gdzieś gubi się główny przekaz i trzeba się trochę pomęczyć, żeby dojść do tego, co poeta miał na myśli.

zambrotta

Wlasnie jestem po seansie i w 100% sie z wami zgadzam, mialem dokladnie takie same odczucia.

kiryl_2

bardzo trafne podsumowanie

ocenił(a) film na 7
kiryl_2

Totalnie nie zgadzam się z tą opinią

kiryl_2

Dobrze napisane. Byłem pewien że to będzie udany film - niestety jest on pusty. Forma się sprawdza, niektóre ujęcia są przepiękne, nie ma jednak treści. Nie mam nic przeciwko powolnemu rozwojowi akcji, budowaniu atmosfery, jednak czekałem na kulminacyjny moment, który nigdy się nie pojawił.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
albireo21

To nie oglądaj. Proste.

ocenił(a) film na 5
sc07

W tym wypadku nie zwróciłem uwagi na reżysera. Łatwo przy angielskich imionach się pomylić.Proste???

albireo21

Nie proste, ale już ci tłumacze jak masz sprawdzić. Na stronie tego filmu w serwisie filmweb.pl obok plakatu, pod znaczkiem "zobacz zwiastun" masz informacje o twórcach. Teraz pod reżyserem wyświetla ci się autor scenariusza do filmu. UWAGA!! teraz trudne, w obie osoby można kliknąć!!! Na serio!! Teraz serwis przekieruje cię na stronę o reżyserze/autorze scenariusza i jeśli PAN szanowny SAMIEC ALFA nie chce oglądać filmów które tworzyły kobiety to zazwyczaj w lewym górnym rogu obok imienia i nazwiska jest zdjęcie, które w większości przypadków pozwoli ci określić płeć danej osoby, chyba że jest z tobą aż tak źle. Mam nadzieje, że ci się udało i już nigdy nie będziesz musiał przeżywać tego strasznego bólu oglądając film tworzony przez kobietę.

ocenił(a) film na 5
Izzi_212

Jak będziesz taka mądra to cię UFO porwie i zapłodni , uważaj!!!

albireo21

Serio masz jakiś problem z rozpoznawaniem. Nikt mnie nie zapłodni bo nie mam żeńskiego układu płciowego. Napisałem taki komentarz bo takie niczym nie poparte uprzedzenia są dla mnie głupie i tyle.

ocenił(a) film na 5
Izzi_212

TOP 10 ŚWIATOWEJ SŁAWY REŻYSERÓW:
Alfred Hitchcock
Woody Allen
James Cameron
Stanley Kubrick
Krzysztof Kieślowski
Roman Polański
George Lucas
Steven Spielberg
Tim Burton
Akira Kurosawa
Quentin Tarantino
Mógłbym tak wymieniać bardzo długo ,pewnie że trafi się i jakaś kobieta ale nie na taką klasę jak tu wymieniłem raczej sporadycznie.A jak wiesz każdy wyjątek potwierdza regułę. Chyba że masz na myśli Agnieszkę Holland o której nawet nie mam zamiaru się wypowiadać bo szkoda klawiatury.

ocenił(a) film na 5
albireo21

Więc to nie są tylko uprzedzenia ale FAKTY.

albireo21

Nie ma wielu dobrych reżyserek bo od zawsze stanowił mały procent ogółu. Tak samo jak nie znajdziesz wielu dobrych programistek, tak samo wielu dobrych reżyserek. Dziwne że nie masz takiego uprzedzenia do mężczyzn bo pewnie też tworzą wiele słabych filmów.
Ale co ja ci będę tłumaczył jak ty i tak opierasz swoją opinie na uprzedzeniach (kobiety do kuchni) i polityce (Holland).
Wgl co ma polityka do jakości filmu... ehh... Żegnam.

ocenił(a) film na 5
Izzi_212

Polityka a film????????????????? Jeśli pytasz o tej co jej w Polsce śmierdzi , to nie wiem jak ci odpowiedzieć.Baba plująca na Polaków, zachwycona zięciem z cyckami !! Ta kobiecina to córka fanatycznego stalinowskiego publicysty.A jej córka – Kasia Adamik, skrajna propagatorka miłości lesbijskiej. Babsko chore z nienawiści do narodu polskiego.No ale tu odbiegam od tematu. Sam przyznałeś mi rację -----"Nie ma wielu dobrych reżyserek bo od zawsze stanowił mały procent ogółu. Tak samo jak nie znajdziesz wielu dobrych programistek, tak samo wielu dobrych reżyserek."-----Więc po co szukasz zwady???? Fakt w relacjach miedzy ludzkich za dużo jest stereotypów, schematów skrótów myślowych. Czasem to kobieta jest lepszym kierowcą jak facet.Nie jestem mizoginistą. Nie staram się bronić mężczyzn ze względów ideologicznych i solidarnościowych, nie atakuję też kobiet, gdyż uważam je za równe nam i.Są w wielu domenach lepsze od nas. Krytykuję co najwyżej feminizm.

albireo21

chory z nienawiści do rozumu

ocenił(a) film na 5
ArtDizz

won gamoniu oscypki lepić

albireo21

Nie zjeżdżaj do chamstwa - nie tu może!!!

ocenił(a) film na 5
paszczak57

Napisz lepiej trollu ile masz kont na Filmwebie. Trollujesz i zaczepiasz ludzi a potem płaczesz.Jak chcesz to wyszukam wszystkie twoje konta bo już przynajmniej o 3 wiem i skończą się twoje zaczepki gnido.

użytkownik usunięty
albireo21

W dodatku to "nie atakuję też kobiet, gdyż uważam je za równe nam" i "Krytykuję co najwyżej feminizm" obok siebie xD

Wiesz w ogóle, co to znaczy feminizm, czy po prostu jak większość internetowych intelektualistów z chromosomami XY doszedłeś do wniosku, że jest to jakaś doktryna nawołująca do zagłady męskiej części społeczeństwa?

ocenił(a) film na 5

Paranoję można wyleczyć, ale idiotą już pozostaniesz :)))

użytkownik usunięty
albireo21

Nie potrzebne nam na forum fragmenty twojego wewnętrznego dialogu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
albireo21

Skończ z chamstwem albo zjeżdżaj do chamskiego towarzystwa propagującego chamskie komentarze - lubisz słowo "propagujesz"?

albireo21

Ale pojechałeś. No, dałeś sie poznać rzeczywiście. Stwierdzenie
"skrajna propagatorka miłości lesbijskiej" w odniesieniu do lesbijki jest po prostu głupie. To znaczy, że ty jesteś np. "skrajnym propagatorem miłości heteroseksualnej", bo jesteś hetero? Przecież to odjazd, głupota. Kochamy a nie "propagujemy miłość".

użytkownik usunięty
albireo21

>Top 10 Reżyserów
>Allen, Cameron, Burton i Lucas

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

użytkownik usunięty

Tylko Nolana zabrakło.

albireo21

Ale żenująca lista.. Tarantino, Burton, Allen, Spielberg, Cameron, Lucas... Chyba sobie kpisz...

Potrafie zrozumieć jeszcze Polanskiego, Kieślowskiego, Kurosawę, Hitchcocka czy Kubricka, bo są to bardzo dobrzy reżyserzy, pomimo że pierwsza dwójka znalazła się na twojej liście prawdopodobnie tylko dlatego że są Polakami... A Hitchcock, Kubrick tylko dlatego że są bardzo popularni wśród mainstreamu... Oglądnij więcej filmów, odkryjesz więcej świetnych reżyserów i zdasz sobie sprawę wtedy że tworzenie takich list to kompletny idiotyzm...


albireo21

skąd wiadomo, że UFO zapładnia samice homo sapiens? UFO może zapładniać kogo chce i jak chce. wybiorą raczej tych bardziej inteligentnych więc kolega albireo21 może się załapać. a potomstwo da początek niekończącej sie linii wybitnych intergalaktycznych reżyserów - megasamców.

ocenił(a) film na 5
Tarita_Teriipaia

Naprawdę,czasem pomyśleć zanim coś napiszesz. Spróbuj takiej metody - napisz komentarz, ale nie wysyłaj. Idź gdzieś, przejdź się, zajaraj szluga, wróć i przeczytaj jeszcze raz. Potem skasuj, wyłącz komputer i uderz głową o ścianę kilkanaście razy.

Ch*j wie czy to pomoże, ale na pewno Ci nie zaszkodzi .


albireo21

przwidłowo pisz przez "U" , zarówno wtedy kiedy brak słów by kogoś obrazić , jak iwtedy kiedy nie wiesz co napisać i tylko znajdujesz slowa,żeby obrażać. wiem, że marzysz o pochlebnych, miłych komentarzach. ale niestety, na FW masz tak jak w życiu - samotność i niechęć atrakcyjnyc użytkowników. nie pozostaje nic innego jak agresywnie doradzac to co sprawdza się pewnie u ciebie - samotne "chodzenie gdzieś się przejść" i "jaranie szlugów". smutny jesteś kolego ale trudnosię dziwić. agresja i uprzedzenia do kobiet zawsze zdradzają kompleksy i niepowodzdnia w kontaktach z nimi. dobrze, żr chociaż w necie możesz rochę tej złośći upuśić.

ocenił(a) film na 5
Tarita_Teriipaia

Protekcjonalny ton i sarkazm sobie daruj, bo robisz z siebie debila. Nie znasz mnie.Jesteś typowym wiejskim filozofem, wiec wyjeżdżanie tu z takimi tekstami świadczy o tym, że za wiele pod kopułą to ty nie masz."Si vis pacem, para iustitiam" - chcesz pokoju, czyń sprawiedliwość”- zapamiętaj tą maksymę bo szukasz guza swoimi głodnymi kawałkami a potem płaczesz .Twoje wypowiedzi kwalifikują cię do pobytu w klinice z pokojami bez klamek lub innym miejscu odosobnienia.

albireo21

TĘ maksymę. Pisz zawsze "tę" .

ocenił(a) film na 5
paszczak57

Jeśli piszesz poprawnie, naucz tego swoje dzieci i śpij spokojnie.Bo jarasz się jak pedofil w Smyku .

Izzi_212

dla uczulonych na którąś z płci - dla ułatwienia - należy szukać w opisie, recenzji, trzeciej osoby - ON/ONA, HE/SHE lub zaimków dzierżawczych (się to chyba tak nazywa) jej/jego his/her itd. Bo z tymi imionami to faktycznie normalnie człowiek się gubi.

albireo21

Tak to już jest jak wieśniak wyjdzie ze stodoły i mu się krowa myli z kobietą...

albireo21

Wracaj do jaskini na mamuty polować trolu.

ocenił(a) film na 5
majoballs

Jakby twoja matka wychowała 6 świń zamiast ciebie to byłby większy pożytek.

albireo21

Łojoj a żeś pojechał. Moi świńscy bracia są urażeni. Najwyższa półka dowcipu, krul byłby z Ciebie dumny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
albireo21

Dziękuję za słowa uznania ale cienki w uszach z Ciebie troll. Wyśil się, na razie tylko piepszysz trzy po trzy. Udowodnij żeś godzien uznania krula. A że jestem głupi, to akurat nic nowego nie dodałeś. Cienias.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
majoballs

Dajmy spokój, bo koleś tak się rozhulał, że nie skończy z chamstwem. Mnie to tutaj boli, dlatego się wtrącam. W tej swojej samotni szuka kontaktu - zna tylko taki dialog????

ocenił(a) film na 5
paszczak57

Japa tam cwelu.

albireo21

A " Między słowami"?

ocenił(a) film na 3
kiryl_2

To nie jest thiller tylko "ciężki" w odbiorze dramat psychologiczny, w którym 90% czasu główny bohater snuje się po ekranie jak zombi co chwila wpadając w schizę.

ocenił(a) film na 5
kiryl_2

Ten film jest przereklamowany (nawet sam filmweb atakuje na wejściu). Owszem ostry montaż, "dreszczykowa" muzyka i zmęczony Phoenix, ale ileż można odgrzewać to samo...

kiryl_2

Też miałem skojarzenia z "Only God Forgives" :)

kiryl_2

Tak to jest, jak się Mirki jeden z drugim zabierają za oglądanie i opisywanie dobrego kina, a później gnioty w stylu "Wonder Woman" mają oceny 8+. Hahahahaaaa.

kiryl_2

Znakomite kino będące technicznie i tematycznie jednym wielkim "the best of" a przekombinowane to są niektóre gilmy Felliniego. Tutaj storytelling miał mieć taka formę aby trzymać uwagę widza. Początkowo narracja wydawala się być dziwna ale finalnie to ona jest wartością dodaną filmu. Poznajemy bohatera powoli, wyrywkowo, resztę można sobie dopowiedziec.
Jest tu coś z Chandlera, coś ze stylu Scorsese. Nie nudzi, zaskakuje, trzyma uwagę, budzi różne emocje. Kawał dobrej reżyserskiej roboty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones