PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775642}

O czym szumi las

Dyrene i Hakkebakkeskogen
5,6 205
ocen
5,6 10 1 205
O czym szumi las
powrót do forum filmu O czym szumi las

Cudna bajka!

ocenił(a) film na 8

To jest idealny film dla małych dzieci (ja byłam na nim w kinie z dwiema córeczkami - 4 lata i 5,5 roku), po prostu uroczy! Są w nim bardzo ładne piosenki i kilka scen tak zabawnych, że śmiałam się głośno razem z moimi dziećmi. Chciałabym aby więcej tego typu produkcji pojawiało się na ekranach kin, polecam!

ocenił(a) film na 4
Fasia

A po seansie wyjaśnij córkom dlaczego lis na sałacie i żołędziach nie przeżyje i dlaczego musi jeść inne zwierzęta. Bajka niby urocza, ale za wiele w niej dwuznacznych skojarzeń.

michal.2907

I to są te dwuznaczne skojarzenia? ;)

ocenił(a) film na 4
buterfly

Patrz: wstrętna scena przyjęcia praw. Lekcja tchórzostwa i konformizmu w połączeniu z zakłamanym opisem praw natury.

michal.2907

Akurat filmu nie widziałem, wiec będę musiał sprawdzić :) - Chociaż niektórzy na Filmwebie to już na upartego szukają dwóznacznych skojarzeń ;)

ocenił(a) film na 4
buterfly

I na upartego szukają błędów ortograficznych...

Filmy dla dzieci są szczególnie uważnie lustrowane, bo one sprzedają dzieciom jakiś światopogląd, jakąś propagandę. Jakby ten tytuł nie był bajką dla dzieci, to bym się tak nie czepiał.

michal.2907

To też prawda ;) - Chociaż zauważyłem że nawet teoretycznie bajkach dla dzieci i to nie tylko animowanych znajdują się wątki tolerancji do gejów, co też nie każdemu odpowiada ale bardziej dorosłym niż dzieciom które przynajmniej te najmłodszą nie zwracają na to uwagi.

ocenił(a) film na 4
buterfly

Wątki gejowskie to znak czasów. A ich pozytywny obraz to dowód na moją opinię o sprzedawaniu dzieciom pewnej ideologii. Patrz: Paranorman albo Jak wytresować smoka 2/3. Nie mówię, że się z tym przekazem nie zgadzam, ale zwracam na niego uwagę.

Stary problem w bajkach antropomorficznych. Jak pokazać zwierzęcą stronę zwierząt? To już w 'Królu lwie' mnie denerwowało. Vide: przytulanki Simby i Naly. Zwierzęta się tak nie przytulają!

Dorośli na to reaguję, i słusznie. Dzieci tylko to chłoną.

michal.2907

Cóż oglądałem na razie tylko jedynkę i dwójkę - Natomiast jeżeli chodzi ci o ten wątek - https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/gej-w-bajce-dla-dzieci-pierwszy-taki-coming- out,430558.html

To akurat ja nie miałem takiego skojarzenia z powodu tego cytatu że jest gejem, uważam że po prostu nie lubi kłótni a też się nie ożenił bo opiekował się małym Czkawką.

Doszukiwaniu się tutaj wątku gejowskiego akurat w tej scenie, uważam za zdecydowanie przesadzone.

Oczywiście nie wiem jak daleko posunięto się w trójce, będę musiał najpierw obejrzeć żeby móc się wypowiedzieć :)

ocenił(a) film na 4
buterfly

Wątek jest drobny. Ale ten kowal jest gejem. Sam reżyser filmu to potwierdził.

michal.2907

Nie przeczę że on tak twierdzi :) - Ale uważam że jest ten wątek właśnie tak drobny, że można zrozumieć to właśnie w takim sposób że nie miał czasu się ożenić gdyż opiekował się Czkawką a też nie lubi małżeńskich sprzeczek ;)

Przynajmniej ja tak to obierałem od samego początku :)

ocenił(a) film na 4
buterfly

Ok. A 'ParaNormana' oglądałeś? Bo tam wątek gejowski jest jednoznaczny.

W ogóle jaka jest twoja opinia na wątki homo w bajkach dla dzieci? Moja jest taka, że skoro homo istnieje w prawdziwym życiu, to ich obecność w bajkach jest uzasadniona. Bo dzieciom jednak powinno się przedstawiać całość świata, a nie tylko jego fragmenty.

michal.2907

Właśnie nie miałem okazji, będę musiał to nadrobić :) - Co do wątkach gejowskich to jestem identycznego zdania, chociaż trzeba to robić w animacjach dla dzieci jednak z rozwagą :)

ocenił(a) film na 8
michal.2907

@buterfly
Dla was wątki gejowskie są wszędzie, praktycznie nic innego nie widzicie. Długo jeszcze macie zamiar się ukrywać? Przecież takie życie w kryptogejostwie musi być dla was męczarnią.
PS Nie na się co wstydzić, wymieńcie się adresami ..

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Wspomniany przez ciebie «zakłamany obraz praw natury» przywodzi mi na myśl takie skojarzenie: Milionerzy postanowili wprowadzić ustawę, że pieniądze szczęścia nie dają; pozostaje przekonać do tego biednych ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones