PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31041}

Obłędny rycerz

A Knight's Tale
6,9 63 572
oceny
6,9 10 1 63572
5,5 4
oceny krytyków
Obłędny rycerz
powrót do forum filmu Obłędny rycerz

Nie sądziłam, że ktoś oprócz dżentelmanów z Monty Pythona potrafi wyśmiac poważną, mroczną i pełną trwogi epokę średniowiecza.Oczywiście oni pod tym względem są nie do pobicia.Ale ten film autentycznie mnie zaskoczył. Coś wspaniałego. Postmodenistyczne to niby, nasączone klimatem MTV, formą przypominające zwariowany teledysk, a efekt zniewalający. Homogeniczne "coś", a rozśmiesza, wciąga, momentami nawet bardzo.
Wspaniały film. W dużej mierze dzięki aktorstwu. Bettany i Ś.p.Ledger rewelacyjni. Chętnie wróce do tego filmu w jakiś zimowy wieczór. Świetny relaks.

ocenił(a) film na 8

dokładnie ...świetny relaks :)

Dokładnie tak samo odebrałam ten film. I śmieszą mnie opinie o tym, że brak prawdy historycznej, żle dobrane kostiumy no i TAKA muzyka w TAKIM filmie.
A właśnie dobrze, że taka muzyka, takie kostiumy i takie role. Ledger jest/był fantastyczny a to jeden z moich ulubionych filmów, właśnie dzięki niemu. I teraz tylko żal pozostał, że ten młody, wszechstronny człowiek już nie pokaże swego talentu...
Traktujcie ten film z przymróżeniem oka a nie całkiem serio, naprawdę fajna zabawa...

użytkownik usunięty

FreakFan ----> 100% poparcia ;)


za krótki <br/>
za krótki <br/>

ocenił(a) film na 9

Brawo, to jest to, co ja chciałam napisać o tym filmie. Niedawno oglądałam kolejny raz i nadal bawi. :)

'poważną, mroczną i pełną trwogi epokę średniowiecza...'
zależy gdzie i zależy kto - w tejże samej epoce powstała cała sterta poezji dworskiej z dosyć dziarskimi aluzjami, szczególnie w słodkiej Francji, do której to hrabia Roland pod sosną tęsknił...

TangoAndWaltz

zakonnicy w średniowiecznej Irlandii wypisywali oczywiście, że wolą kota łapiącego uczciwie szczury od całego rodu niewieściego; ale kilku poetów francuskich było zdania mocno odmiennego

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Masz rację, tę epokę obrzydzano na wszelkie sposoby, a ja lubię ducha i - jak słusznie sugerujesz - ciało, które sławiono w tamtych ponoć strasznych latach. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej obskurancka była epoka tzw. oświecenia. Zamykam oczy i widzę tych rozumowych drani z Wolterem, jednym z pierwszych lewaków, na czele.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

; o

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones