PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756152}

Obdarowani

Gifted
7,8 88 567
ocen
7,8 10 1 88567
7,0 4
oceny krytyków
Obdarowani
powrót do forum filmu Obdarowani

Czego my tu nie mamy:
- słodka, rezolutna i genialna mała dziewczynka
- tata/wujek nieogolony, ciężko pracujący (chociaż mógłby łatwiej) buntownik
- sympatyczna, ładna pani nauczycielka
- zła ale tak naprawdę dobra babcia
- no i niezastąpiona Octavia Spencer w roli w sam raz dla niej czyli "Murzynka z sąsiedztwa co to zawsze służy dobrą radą"

Film prosty jak budowa cepa, jedyny plus to że tylko lekko przesłodzony, a mogło być o wiele gorzej...

użytkownik usunięty
mitrus80

No wiedzę,że w koncu znalazł się jeden inteligentny widz. Od 1 sceny coś mi nie pasowało w tych wszystkich zachwytach. Sprawdziłem rezysera,wczesniej robil seriale albo spidermena. Takze ten film to jak dlAA NIEGO MAX. aLE TO ZADNE ARCYDZIELO. poza tym ta dziewczynka ma dziwna twarz,rzeklbym nawet ,ze cos jest w niej strasznego i chorego.

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Zgadzam się z Twoją opinią. Film BARDZO przewidywalny, scenariusz średni, aktorzy dobrze zagrali ale nie ratuje to filmu.

mitrus80

Babcia nie była tak naprawdę dobra. To zła kobieta była....
Poza tym co w tym złego, że film jest prosty ? Życie czasami jest proste.
Można oczywiście zrobić film pełen podtekstów, odniesień historycznych itp...tylko czy ten film będzie równie fajny ?

adampogorzelski

Film prosty jak cep. Ale czy to źle ? Jakimś dziwnym trafem się broni. Lekkie kino i reżyser nie silący się na to na co go nie stać. Niezłe dialogi, całkiem dobre aktorstwo i... palce lizać . Myślałem że będzie kolejne holyłódzkie gie. Co za miła niespodzianka.

ocenił(a) film na 8
maximusautomatic

ogólnie nie mój typ filmu ale też mnie miło zaskoczył i bardzo mi się spodobał, ale widocznie nie jesteśmy inteligentnymi widzami, to co my możemy wiedzieć :v

oddball1988

Ale za to zawsze możemy polegać na opinii innych

ocenił(a) film na 8
maximusautomatic

mi się podobał, więc tobie również powinien :P

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Film niestety dosyć prosty i za dużo z niego z przebiegu całego seansu nie wynika.
Dziewczynka okazuje się mieć talent, dochodzi do tego, że zmieniają jej szkołę. W trakcie rozprawa która tak nagle została wycięta z filmu, rodzina zastępcza (praktycznie nic z tego nie pokazali, nie wiadomo jak ona tam żyła) no i mało też o matce dziewczynki.
Gra aktorska dobra, za to moim zdaniem duży plus, ale sam film nie powala.

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Myślalem że oglądne mocne kino, na zasadzie... 'porwie moją duszę' i będę o nim dyskutowal z innymi ludźmi, jednak film na niedzielne popołudnie, nic więcej. Bez polotu, fajny zamysł ale rozwleczony...

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Całkowicie się zgadzam, film jak milion innych, niczym się nie wyróżnia, nie zaskakuje, nie daje do myślenia, prosty i banalny. Jedynie gra dziewczynki mi się podobała.

ocenił(a) film na 10
mitrus80

mitrus80 oceniłeś postaci i co dalej, film prosty i co z tego, 99% filmów jest prostych - co to mają z grubsza trzymać się jednego wątku a reszta to fantazja scenarzysty czyli z tego wynika że twój komentarz również prosty jak cep a reszta leci w te same buty.

ocenił(a) film na 6
qasz666_qwerq

ojejku, to jest tylko moje zdanie, jak się komuś podobał to bardzo dobrze, nie mam z tym problemu, pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Zgadzam się. Nie wiem skąd taka wysoka ocena. Film ładny, sympatyczny, w sam raz na niedzielne popołudnie, ale tak schematyczny i przewidywalny, że pewnie jutro o nim zapomnę...

EvaBroz

To caly urok, tej "muzy"...Wielobarwnosc ,wieloznacznosc ...A i poziomow wiele.Bo to u nasz , panie , cep prosty ni je.Cepym ,panie ,to trza umic,panie, robic.

ocenił(a) film na 10
mitrus80

Po długich poszukiwaniach znalazłam w końcu pozytywny obraz, przy którym się nie nudziłam. Dylemat wuja z samobójstwem siostry i jego motywami w podtekstach wcale nie był prosty. Warto było obejrzeć a twoje zdanie jest do dupy.

ocenił(a) film na 9
Metosee

Wreszcie ktoś inteligentny się odezwał. A tego dylematu i pewnie innych problemów oni nie zauważyli. Ci od cepa :).

CzPW

Nie ktoś inteligentny tylko ktoś empatyczny i emocjonalny. To dwa różne światy

ocenił(a) film na 9
Marnexx

Raczej nie zrozumiałeś ani wypowiedzi Metosee ani mojej odpowiedzi. Może słownik języka polskiego wystarczy.

ocenił(a) film na 10
mitrus80

sorry ale argumenty ocenne jakie przedstawiłeś /przedstawiłaś to imbecylizm. Z reguły w filmach małe dziewczynki są słodkie, wujkowie czasami ogoleni a czasami nie, nauczycielki sympatyczne, a czarne sąsiadki dobrze radzą, tylko z tymi babciami nie wiadomo jak jest bo to filmy tak proste jak budowa cepa. Niemniej jednak podejrzewam że tobie to nawet cepa nie uda się zbudować więc zamiast opiniować filmy zajmij się budową.

ocenił(a) film na 6
qasz666_qwerq

Temat skończyliśmy już dawno temu, a tak btw to nie żadne argumenty, tylko wypunktowanie zawartości filmu, to wszystko zmieszane ze sobą składa się na przeciętną i infantylną całość, a na Twoje docinki nie będę Ci dawał satysfakcji, bo to nie ma dla mnie wartości, nie poprawię sobie tym samopoczucia.

mitrus80

Nie za bardzo rozumiem tekst, że temat skoczyliście już dawno. Kto skończył? Twoje komentarze są tutaj od lat i nie zostały usunięte, a przecież inni mogą oglądnąć ten film po latach i tutaj je przeczytać i się do nich ustosunkować.
Może lepiej byłoby, żeby dziewczynka nie była małym, słodkim i rezolutnym dzieckiem tylko kimś takim jak np. Sheldon Cooper (tak na boku zagrała w tym serialu Paige, również bardzo uzdolnioną dziewczynkę, a o tej roli nawet filmweb nie wspomina w jej filmografii) ? Może wujek mógłby być tak ogolony jak w Kapitanie Ameryka (Avengers)? Pani nauczycielka mogłaby mieć wygląd i charakterek Krystyny Pawłowicz, a babcia nosić się na różowo i nie mieć alergii na koty jak Dolores Umbridge. Pewnie wtedy twoja ocena byłaby inna (lepsza i bardziej złożona niż prosta budowa cepa). Ale co ja tam wiem. Mam dwójkę już dorosłych dzieci, noszę zarost, ciężko pracuję, jestem buntownikiem nienawidzącym pi(s)ździelczej hołoty, mam sympatyczną żonę pracującą w szkole z dziećmi klas I-III, teściową, której kiedyś nie lubiłem, ale po latach okazała się złotą kobietą i mam najlepszych sąsiadów na świecie, którzy w tym miesiącu obchodzili 50 rocznicę ślubu. Tak właśnie wygląda życie. Proste jak ten cep.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones