PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

7,1 10 1 128565
6,1 13
ocen krytyków
Obecność 2
Praca wre, interes się kręci. Małżeństwo Warrenów ledwo opuściło nawiedzony dom w Amityville, a siły... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Obecność 2" to kino dla ludzi uwielbiających się bać. Jeśli więc szukasz mocnych wrażeń, a także filmu, w którym poczynania bohaterów nie przyprawią Cię o zawrót głowy, a fabularne twisty zaskoczą oryginalnością, to trafiłeś w dobre miejsce. więcej
 Jeżeli widz nastawi się na czysto emocjonalne oglądanie tego filmu, to najprawdopodobniej uda mu się w pełni zatopić w przedstawianej historii i przeżyć wiele mrożących krew w żyłach chwil. więcej
"Obecność 2" tak naprawdę niczym nie zaskakuje. To o oczko gorsza pierwsza część z większym budżetem, większą ilością upiornych straszydeł i większym wszystkim. Ale nie zapominajcie, że mimo tylu wad, "Obecność 2" jest całkiem dobra. Po prostu jestem takim samym zgredem, jak duch starszego pana w tym filmie więcej
"Obecność 2", mimo budzącej podziw realizacji, straszy mniej skutecznie od swego poprzednika. Utrzymuje natomiast podobnie przejmujący i doskonale zbudowany klimat. Celem filmu nie jest jednak (tylko) straszenie, usiłuje bowiem przemycić ważne prawdy na temat więzi rodzinnej, zaufania, podkreślając, że siły zła, mimo mrocznej atmosfery przytłaczającego lęku, który kreują, nie są w stanie zwyciężyć potęgi prostych gestów dobroci.  więcej
Zacznę zaiste kontrowersyjnie – fanem pierwszej "Obecności" nie jestem, nie byłem i nie zanosi się, bym kiedykolwiek został. Wszystko przez to, że oglądałem ten film i bez przerwy... czekałem. Wszak horror o tak entuzjastycznych ocenach musi być jakimś przełomem. Innowacją. Nowym wymiarem filmowej grozy. No więc ja czekałem na choć jeden jego moment, który mógłby o tym świadczyć i się nie doczekałem. Wszystko to już było, wszystko to już widzieliśmy. Nawiedzony dom, łowcy duchów, opętanie, a na koniec egzorcyzmy (uwaga – bezczelny spoiler – udane!), podczas których zasnąłem jedenaście razy. No i jump sceny. Duuużo jump scen. więcej