PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1090}

Ojciec chrzestny II

The Godfather: Part II
8,5 283 203
oceny
8,5 10 1 283203
9,0 34
oceny krytyków
Ojciec chrzestny II
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny II

Jak w temacie. Nie wiem, może takie wrażenie wynika z tego, że oglądając pierwszą część byłem nastawiony chyba mimo wszystko na coś troszkę innego, a teraz już wiedziałem, za co się zabieram. Oczywiście Marlon Brando robi ogromną różnicę, rola po prostu doskonała, ale mimo wszystko jakoś bardziej wciągnęła mnie historia z drugiej części. Może ze słabości do Ala Pacino, którego tu zdecydowanie więcej, nie wiem.

W każdym razie - ile fantastycznych, wyrazistych postaci w tej trylogii... Poza wspomnianymi powyżej, przecież choćby jeszcze to, co robią Duvall czy Cazale... Coś niesamowitego.

ocenił(a) film na 10
leszeek17

De Niro miażdży Brando, Ala jest więcej w ogóle wszystkiego jest więcej. Hagena jest za mało mam takie wrażenie w stosunku do poprzednika, ale to kolejny seans zweryfikuje.

ocenił(a) film na 9
zaja_c

oj w życiu się z tym nie zgodzę, Brando mistrzunio! De Niro też kozak, ale jednak nie aż taki ;)

ocenił(a) film na 10
leszeek17

Brando może tam burczeć swoje propozycje nie do odrzucenia, ale jak Robert mówi ze jego ojcem jest Antonio Andolini to nie ma huja we wsi :)

zaja_c

De Niro był rewelacyjny, ale Brando jako Ojczulek to rola prawie idealna.

RustyRyan

Potwierdzam . Kiedy mówi się Ojciec Chrzestny, myśli się Marlon Brando ;)

ocenił(a) film na 10
leszeek17

Mi też się oglądało sequel lepiej.

ocenił(a) film na 10
leszeek17

zgadzam się z twoją opinią 2 część jest lepsza

ocenił(a) film na 9
kapcio_filmaniak

tez uwazam za druga czesc jest lepsza

ocenił(a) film na 10
leszeek17

W 1 czesci Pacino jest moim zdaniem slabszy niz w 2-ce, wiec jesli ktos jest fanem "pacyny" to raczej bedzie preferowal 2 nad 1 czescia :) Mnie to obojetnie - wynik remisowy w starciu 1 vs 2.

ocenił(a) film na 10
Qjaf

W pierwszej części w chwili gdy zaczyna wyrównywać rachunki Rodziny i wprost okłamuje żonę, jest już tym Michaelem znanym z 2 części. Bezlitosnym dla wrogów.

Też wolę część drugą. Oba jednak filmy to 10/10.

ocenił(a) film na 9
leszeek17

Al Pacino mistrzostwo jest na 120% nie ujmujac De Niro ale druga czesc nalezy do Ala

ocenił(a) film na 9
leszeek17

Dla mnie cześć druga jest najlepsza. Uwielbiam De Niro w roli młodego Vito Corleone, cała retrospekcje o życiu Vito. No i Al Pacino wymiata!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones