PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 605
ocen
8,6 10 1 546605
9,0 47
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Takiej gry aktorskiej i klimatu nie uświadczycie w żadnym z nowych filmów

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

film ponad czasowy. Ma klimat, gra aktorska wyśmienita i chętnie wracam do niego. Jeden z najlepszych filmów w historii.

ocenił(a) film na 9
Penelope261988

Popieram!

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Takich arcydzieł w historii kina może jest ok. 10, między innymi nasza "Ziemia obiecana" A. Wajdy. Są to dzieła nie do podrobienia w żadnym zakresie.

ocenił(a) film na 9
krzysiek1308

Zgadza się!

ocenił(a) film na 8
krzysiek1308

Nie porównuj Andrzeja Wajdy do ojca chrzestnego wtf

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

Zgadza się, wczoraj odświeżyłem i film jest mistrzowski. Btw. zauważyliście że na zdj. Santina jest jeden wielki spoiler?

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

Zasługuje na wysokie miejsce w rankingu. Warto do niego wracać

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Arcy arcydzieło!

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

Film jest genialny pod każdym względem. Wspaniała gra aktorska, niesamowita muzyka, po prostu trzeba go obejrzeć. Długo zwlekałem z powodu jego długości, ale teraz nie żałuję, że w końcu go obejrzałem.
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/05/ojciec-chrzestny-1972.html

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Te dwie cechy właśnie sprawiają że ten film jest taki dobry

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Da. Piękny i wzruszający film.

romendahl

arcyklasyk na zawsze, Ojciec Chrzestny jest na piedestale kazdego rankingu , jak i wielu zagranicznych w tym gdze powstał w USA, odkąd pamiętam na filmweb jest na pierwszym miejscu w rankingu i pewnie tak pozostanie po kres filmweba

ocenił(a) film na 10
konradek007

a mnie się wyświetla, że na 4. i spadnie jeszcze, chyba że filmweb się skończy

ocenił(a) film na 4
konradek007

To żadne arcydzieło jak dla mnie . Nuda i tyle. Jak można się tym filmem zachwycać ? Lepsza jest FIRMA, Adwokat diabła, Wykolejony, Przeminęło z wiatrem, a nawet polski Znachor.

ocenił(a) film na 1
AnkaJ_3

Ekscytacja tą bardzo niewierną jak wiadomo adaptacją książki to typowy przykład tego, co psychologia nazywa zachowaniem stadnym: dam 10/10, bo inaczej uznają mnie za laika - oto główna przyczyna pozycji tego filmu w internetowych serwisach. Do innych należy skromny udział użytkowników włoskiego pochodzenia i jeszcze skromniejszy osób, którym przed seansem nieobca była treść oryginału, czyli powieści :) ja sam nie widzę powodów, dla których adaptacja o stężeniu poniżej 40% (bo mniej więcej tyle z książki przeniósł na ekran reżyser) angażująca aktorów, spośród których poniekąd włoski wygląd ma raptem jeden na stu (alpacio) zasługiwałaby na coś więcej niż 1. Niektórzy skrytykują to oczywiście argumentami typu muzyka, zdjęcia, gra aktorska (to ostatnie pozostawię bez komentarza ponad drewno, drewno i jeszcze raz drewno), na co piszę: muzyka jest znakomita, ale do tego stopnia odległa od pozostałych aspektów filmu, że ocenianie adaptacji FCoppoli przez pryzmat muzyki NRota przypomina ocenianie Adolfa Hitlera na podstawie akwarel jego pędzla.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Weź pod uwagę, że za scenariusz jest odpowiedzialny Mario Puzo. Brał on również czynny udział w produkcji filmu.

ocenił(a) film na 10
Kadente

To 40% to z grubsza prawda jeśli chodzi o pierwszą część filmu. Druga część to w dużym stopniu wątki z książki pominięte w części pierwszej. Nie rozumiem więc tego zarzutu.

ocenił(a) film na 8
Kadente

Całkiem podoba mi się komentarz, jednak skoro stwierdziłeś, że choć muzyka jest znakomita a i tak wystawiłeś ocenę "1" to po prostu gardzę Tobą. Nienawidzę takich hien, które w swoim repertuarze maja albo ocenę 10 albo 1.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Gość ocenił tranformers na 10. Nie dziwota, że po takiej sieczce, nie jest w stanie docenić prawdziwego kina.

ocenił(a) film na 4
Snajpero1984

To żadne arcydzieło jak dla mnie . Nuda i tyle. Jak można się tym filmem zachwycać ? Lepsza jest FIRMA, Adwokat diabła, Wykolejony, Przeminęło z wiatrem, a nawet polski Znachor.

ocenił(a) film na 10
AnkaJ_3

hahaha pustak :)

ocenił(a) film na 10
AnkaJ_3

Przeminęło z wiatrem owszem lepsze. Reszta nawet w 1/2 nie jest tak dobra jak Godfather.

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Dokładnie, super film

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

"Bonasera, Bonasera. What have I ever done to make you treat me so disrespectfully" moj absolutnie top 10 ever

Snajpero1984

Nie podzielam zachwytu nad tym filmem. Owszem- znakomite aktorstwo, legendarny juz motyw muzyczny, ale poza tym nudnawy. Draznil mnie tez patos i kompletnie nie przekonal watek corki Vito. Juz to widze jak jakis wymoczek i damski bokser nie balby sie tluc i zle traktowac corki mafioza, ktory w kazdej chwili mogl go za to zabic. Widzialam duzo lepsze filmy o mafii.

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

Dokładnie. moje ulubiona postać: Tom Hagen

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Nie ma lepszego filmu! Niesamowity klimat, najpiękniejsza muzyka, poruszająca historia-coś cudownego. Za każdym razem porusza tak samo.

ocenił(a) film na 9
esz96

Nie znam chyba nikogo kto miałby odmienne zdanie.

ocenił(a) film na 9
olekkania333

Wg mnie najlepszy film :)

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

Jest wiele dobrych „nowych” filmow np. „Aż poleje się krew”. Moim zdaniem Daniel Day-Lewis jest dużo lepszy od jakiegokolwiek aktora z „Ojca Chrzestnego”.

ocenił(a) film na 9
Snajpero1984

Radzę obejrzeć Ci Irlandczyka : ) Współczesna produkcja, a czuć ten klimat.

ocenił(a) film na 10
pio73

Oj, tych filmów nie da się jednak porównać! W "Ojcu... historia jest bardzo konkretna, wiadomo dokładnie o co chodzi

ocenił(a) film na 9
herszton

W sumie Ojca Chrzestnego dałem radę obejrzeć na raz, a Irlandczyka na 2 sesje wziąłem.

ocenił(a) film na 10
Snajpero1984

Dokładnie, arcydzieło w każdym calu

ocenił(a) film na 1
Snajpero1984

A dla mnie kompletne g..o. 1/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones