PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759104}
7,5 14 055
ocen
7,5 10 1 14055
7,4 11
ocen krytyków
Paddington 2
powrót do forum filmu Paddington 2

Już któryś raz serce mnie bolało gdy oglądałam skundlony i spieprzony przez polską ekipę dobry film. Kto pisze te teksty?? Dlaczego każdy animowany film musi mieć tą pseudo warszawską grypserę ?? Londyńska elegancka rodzina z wyższej klasy średniej w której każdy mówi jak Balcerek z Alternatywy 4? Czy każdy film musicie odrzeć z uroku w ten sposób? Czy kogokolwiek w ogóle to jeszcze śmieszy? Czy w ogóle ktoś w Warszawie rzeczywiście tak gada?? Wystarczy już, błagam, dubbingując, oddawajcie film jak najwierniej, tak jak stworzyli go ich reżyserowie, tak jak swoje role rozegrali wspaniali, światowej klasy aktorzy którzy w nim grali. Nie psujcie go, nie dodawajcie nawiązań do polskich filmów, nie przerabiajcie wszystkiego na kac wawę :((( Momentami w ogóle nie rozumiałam co oni mówią. Tego się po prostu nie dało oglądać. Albo dajcie przynajmniej szansę oglądnąć film w wersji oryginalnej, z polskimi napisami. Nigdzie nie było takiej możliwości. Wszędzie ten dubbing rodem z koszmaru. :(((

ocenił(a) film na 10
panilusia

Rzeczywiście angielski oryginał jest wspaniały – ten akcent, ta specyficzna brytyjska ironia, te powiedzonka ("chop chop!"). Ale podobno polskie tłumaczenie jest zabawne – sporo osób chwaliło. Ja chcę nawet obejrzeć drugi raz już z dubbingiem, żeby zobaczyć jak to rozegrano.
Jestem za to ogromną przeciwniczką lektora, którego polscy widzowie zdają się uwielbiać. A to taki ni pies ni wydra – nie sposób śledzić oryginału, a polska wersja beznamiętna i uproszczona. W dodatku badania pokazują, że w krajach, gdzie filmy puszczane są w telewizji z napisami populacja lepiej zna angielski, bo na codzień się z nim oswaja.
Proszę, zlikwidujmy ten relikt tak jak Czesi, którzy się z tego post-komunistycznego rozwiązania wycofali.

ciociatusia

Spod lektora słychać oryginalny głos, spod dubbingu nie.

panilusia

O śmiesznie się składa, ja właśnie zastanawiam się co ci debile mają do dubbingu, nie chcesz nie oglądaj xDDD Więc twój ból dupy nic nie wytłumacza :/
A jak nie możesz znaleźć z napisami, to nie obrażaja dubbingu, który w tym przypadku jest świetny

ocenił(a) film na 7
Dubbingorozec

Popieram. Kawał dobrej roboty odwalili z dubbingiem.

Volfram

Dzięki za poparcie ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones