PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595351}
6,9 32 524
oceny
6,9 10 1 32524
6,8 15
ocen krytyków
Paddington
powrót do forum filmu Paddington

Polecam obejrzeć po angielsku - wszystkie złe opinie, które słyszałam, pochodziły od osób, które widziały wersję z polskim dubbingiem.
Dla mnie to drugi obok Up film familijny, który mogę oglądać kilkadziesiąt razy i nadal nie będę miała dość. Czytałam, że Nicole Kidman w dzieciństwie marzyła, żeby w jej domu był prawdziwy Paddington - powiedzmy, że mimo bycia dorosłą kobietą (25 lat), mam podobne odczucia :))) To chyba mówi samo za siebie. Nie mówię, że ten film to arcydzieło, ale w swoim gatunku jest zdecydowanie jednym z najlepszych. Mam nadzieję na kolejne części, bo jest jeszcze wiele historii z książek, które można opowiedzieć na ekranie.

ocenił(a) film na 9
emotionalheartcore

Nie zauważyłem Twojej wypowiedzi wcześniej i sam napisałem podobny komentarz.
Podpisuje się obiema łapami!

ocenił(a) film na 10
Arkanadien

Wysyłam Ci wirtualny słoik marmolady. :)

emotionalheartcore

Owszem, obejrzałam po angielsku. Ten film to morderstwo na uroczej książeczce M. Bonda i totalne nieporozumienie. Jeśli Kidman tak kocha książkę, powinna jak od czorta uciec od tak tandetnego scenariusza. W dodatku oprócz przybycia misia do Londynu i spotkania rodziny Brownów na stacji Paddington oraz wypadków w łazience, tak naprawdę w filmie nie ma z książki nic, więc nie rozumiem, czego można by oczekiwać po następnej części, bo na pewno nie przeniesienia na ekran historyjek Bonda.

ocenił(a) film na 3
Meowth

Nie czytałam książeczki - czy możesz się w skrócie podzielić, czego szczególnie brakowało w filmie, a co było w książce i dlaczego uważasz, że scenariusz filmu jest tandetny w porównaniu z książką? :3
Jak dla mnie (tj. osoby-nie-znającej-książki-i-nie-lubiącej-pluszowych-misiów) film wydał się bardzo sympatyczny i przyjemny do oglądania, z ładnym przesłaniem. No i wiadomo, że każdy film zawsze będzie się od książki różnił, ponieważ, bądź co bądź, jest to przeniesienie subiektywnego wyobrażenia reżysera na ekran. :)

Arikate

Czego brakowało? W zasadzie wszystkiego. Film z książką wspólnego na pewno ma Misia. Nie jestem taką optymistką jak Meowth - spotkanie na stacji i owszem, w książce było, ale opisane zupełnie inaczej. Scena w łazience również. Była i zupełnie inaczej. Poza tym ten film to fikcja, nie mająca z oryginałem nic wspólnego. Gdybym książki nie czytała, myślałabym podobnie jak Ty - że to milusi film familijny (ale bez przesłania - to zostało na kartach opowiadania) i oceniłabym na 6. Ale czytałam. I nigdy do tej "ekranizacji" nie wrócę. Moje dzieci też wolą wersję dla piśmiennych.
Nawet Hobbita oceniłam wyżej, bo mimo niedoróbek i przeinaczeń, generalnie mamy to, co w książce. Tutaj ze 150 stron zobrazowano w porywach 5.

Annost

Też nie wiem czemu aż tyle zmieniono w porównaniu z książką. Może chciano aby był bardziej efekciarski i współczesny? Film jest jednak miły w odbiorze i zachował swoje oryginalne przesłanie. Starałem się go nie oceniać jako filmu o Paddingtonie, ale coś odrębnego, stworzonego na nowo i uwspółcześnionego. Gdybym oceniał go jako przeniesienie prozy Michaela Bonda..to niemiałbym co oceniać. To po prostu jak sama wspomniałaś inna historia..

emotionalheartcore

Specjalnie oglądałam po angielsku by dubbing nie wypaczył mi odbioru. Film jest bardzo przyjemny, ale więcej jak 6 bym mu nie wystawiła. Choć misio był przeuroczy :). Też bym takiego przygarnęła do siebie pod dach :)

ocenił(a) film na 3
emotionalheartcore

Oglądałem w oryginale, bez rewelacji.

emotionalheartcore

Próbowałem oglądać po angielsku, ale wielu rzeczy nie rozumiałem. Wolę aby film przetłumaczył ktoś kto ma dużo większą znajomość kultury brytyjskiej i potrafi przełożyć niuanse na polski.

ocenił(a) film na 8
emotionalheartcore

Absolutnie się z tobą zgadzam :) Uroczy i absurdalnie zabawny film dla całej rodziny :) Do tego zabójcza dosłownie Nicole Kidman ;D i Hugh Bonneville w niby typowej a nietypowej roli xD Anglicy potrafią się z siebie śmiać ;)

Dodatkowo film nie jest jedynie kolejnym ładnie opakowanym ale pustym świecidełkiem, tematyka którą przemyca pozostaje wciąż bardzo aktualna, może nawet dziś jeszcze bardziej niż kiedyś, a lekcja cenna i wartościowa.

Ponadto można się szczerze i zdrowo uśmiać, zarówno dorośli jak i najmłodsi ;) A to się ostatnio coraz rzadziej zdarza podczas produkcji familijnych żeby wszyscy się na nich dobrze bawili. Dlatego jak dla mnie, jeden z najlepszych takich filmów od lat :)

ocenił(a) film na 5
emotionalheartcore

Mój poziom angielskiego definitywnie przekreśla możliwość obejrzenia czegokolwiek w tym języku. Więc byłem "zmuszony" do obejrzenia filmu z polskim dubbingiem. No i niestety film był po prostu nudny, nie był w stanie mnie rozbawić. W kinie po godzinie filmu miałem już po prostu chęć wyjść. Pamiętam jedną fajną scenkę - tą z wpadkami w łazience, a reszta całkowicie nie warta zapamiętania.

ocenił(a) film na 7
emotionalheartcore

Ja obejrzałem ten film z dubb. i mi się podobał,może dlatego że za gówniarza wychowywałem się na tego typu bajkach.Spodziewałem się czegoś znacznie gorszego,a oglądało się bardzo przyjemnie,fajne,śmieszne nawet teksty padały.Brakowało mi tylko więcej scen z miśkiem i sąsiadem rodzinki panem Curry,bo pamiętam że w bajkach dużo było między tą dwójką zabawnych sytuacji.Ale wszystko po za tym udane na duży plus + ;).

ocenił(a) film na 8
emotionalheartcore

Czemu lepiej po angielsku według mnie świetny dubbing nie wiem czemu ludzie na to narzekają.

emotionalheartcore

Jak byłam mała przeczytałam całą serię o Paddingtonie i była jedną z moich ulubionych. Do filmu jeszcze nie siadłam-zwyczajnie boję się, że zniszczy mi książkę (przynajmniej tak się zapowiada, sądząc po zwiastunie, zarówno polskim, jak i oryginalnym). No ale może kiedyś.

ocenił(a) film na 8
emotionalheartcore

Dubbing PL jest dobry ci co tak narzekają niech nie oglądają..

ocenił(a) film na 8
emotionalheartcore

A co jest nie tak z polskim dubbingiem? Właśnie obejrzałem Paddingtona po raz pierwszy i widziałem wersję z dubbingiem. Teksty są świetne, głosy również. Teresa Lipowska boska. Obejrzałem z ciekawości kilka fragmentów w oryginale i też daje radę, choć pani Bird w wykonaniu Teresy Lipowskiej zdaje się być dużo zabawniejsza. Mam nawet wrażenie, że polskie dialogi są śmieszniejsze niż te po angielsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones