PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 305
ocen
7,5 10 1 144305
5,8 9
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Po kolejnym, uważniejszym obejrzeniu filmu podwyższyłem mu ocenę. Wcześniej jakoś nie zrobił na mnie zbyt wielkiego wrażenia, więc dałem mu 6, ale po kolejnym seansie muszę stwierdzić, że jednak zasługuje na 8. Można go porównać do "Walecznego serca", z którym co pewnie już tu zauważano wiele go łączy. Wiem, że jest przesiąknięty patosem, ale podobnie jak właśnie "Waleczne serce" miał ukazać patriotycznego ducha (tyle, że tym razem zamiast szkotów mamy kolonistów Ameryki), więc można mu to wybaczyć. Miał wzruszające momenty, miał dobrze ukazane bitwy i historię, którą cały czad przyjemnie się oglądało mimo długości filmu. Pomijając fakt, że mogli choćby dla przyzwoitości sobie darować te wtrącenia odnośnie świetlanej przyszłości dla czarnoskórych (bo jak udowodniła historia wcale tak fajnie później nie było), to film uważam za bardzo dobrze zrealizowany.
W sumie tylko jedna z końcowych scen mnie trochę raziła UWAGA SPOILER kiedy koloniści już odnieśli praktycznie zwycięstwo w finałowej bitwie i nikt nie zwraca uwagi, że pułkownik Tavington może zaraz położyć trupem Gibsona. Wszyscy tam już się zaczynają radować, ba nawet mijają tych dwóch, ale nikomu nie przyszło do głowy, aby pomóc jednemu ze swych naczelnych przywódców. Tak jakby nagle stali się niewidzialni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones