PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775755}
6,7 2 926
ocen
6,7 10 1 2926
7,5 6
ocen krytyków
Patti Cake$
powrót do forum filmu Patti Cake$

Skojarzył mi się odrazu z filmem o początkach kariery Eminema, słabym jak dla mnie. Ten film jest świetny a muzyka o niebo lepsza.

ocenił(a) film na 7
lexxus1

Trudno nie mieć skojarzeń i nie porównać, Detroit, biały/biała, bieda, "bitwy", finał/konkurs talentów...

ale filmy mają inną stylistykę, "8 mile" to dramat, bez lajcików (może oprócz postaci jednego z jego (Eminema) kolegów Omar Benson Miller), "Patti Cake$" to bardziej celujący w kino niezależne lekki komediodramat z typowo Sundance'oskim klimatem, oba filmy w mojej opinii były/są bardzo dobre.

mitrus80

Trafna odpowiedź ale czy film z Eminemem był też dobry to kwestia gustu, dla mnie nie.

ocenił(a) film na 8
lexxus1

Muzyka o niebio lepsza, hahah no to jak wolisz syntetyczny rap od zlotej ery hip hopu, ktora jest kamieniem milowym w historii muzyki to ci wspolczuje. W 8 Mili w tle bylo slychac Wu-Tang Clan, Mobb Deeb, Onyx, Biggie Smalls, Naughty By Nature, Pharcyde, czy inne, a ten pisze takie bzdury.
Ogolnie 8 Mila to inny film, dramat na faktach, ktory bardziej gra emocjami,. tutaj mamy raczej komiczne podejscie do tematu.

master_of_vinyl_donuts

Masz rację dramat na faktach , komiczne podejście do tematu ale Eminem nie jest kamieniem milowym w historii muzyki bo to co wymieniłeś jest dobre ale on nie za bardzo, ja się wychowałem na Public Enemy i nie podchodzi mi pop rap.

ocenił(a) film na 8
lexxus1

NO, ale ja nie napisalem o muzyce Eminema, tylko o tym co lecialo w tle 8 Mili, a to juz sa kamienie milowe nie tylko w hip hopie, bo Enter Wu Tanga, Biggie czy inne wdg magazynu Rolling Stones te albumy sa w 100 najbardziej przelomowych plyt w historii muzyki, obok Hendrixa, Beatlesow, Milesa Davisa itd itd.
Ja srednio lubie Eminema, ale nazywac go pop-rapem, jest przejawem ignorancji.
PS: jestem mega fanem Public Enemy :)

ocenił(a) film na 9
master_of_vinyl_donuts

Muzyka lepsza, bo wychodzi poza rap i sięga po różne gatunki. 8 mila była zamknięta w rapie, Patti jest bardziej wszechstronna.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Nie no blagam, co z tego, ze muzyka wychodzila w kanon bluesa, czy rocka, skoro jakosciwo jest jednak gorsza.
Was gimbusy zadowli moze jakies pseudo syntetyczne granie, bo sluchu nie macie, ale ja jednak stawiam bardziej na jakosc. Caly film to taki jakby format troche w kanonie nie do konca powaznym, wiec do 8 mili jednak brakuje sporo, a nie ejstem fanem Eminema podkreslam.

ocenił(a) film na 9
master_of_vinyl_donuts

A to dziwne, że nie jesteś fanem Eminema, bo brzmisz jak fanboj.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Nawet srednio go lubie, ale film bardzo dobry, tego nie mozna odmowic. a z reszta jakie dostal recenzje od eksperytow tez wiekszosc wie, ze bardzo mocne. Aktorsko tez duzo wyzszy poziom.

ocenił(a) film na 9
lexxus1

Myślę podobnie. Niby podobne filmy, a jednak Patti Cake$ o wiele lepsze. Więcej energii, mniej smędzenia. Pierwsza bitwa Patricii miała większy power niż wszystkie bitwy B-Rabbita razem wzięte!

ocenił(a) film na 8
michal.2907

"...Pierwsza bitwa Patricii miała większy power niż wszystkie bitwy B-Rabbita razem wzięte!
"

hahhahah hahahha dorosnij

ocenił(a) film na 9
master_of_vinyl_donuts

Jestem po 30- tce. Poza tym sprecyzuj o co ci chodzi.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Taaa jasne, a na fotce wgladasz na gora 15 lat.
Co do freestyle battle no to akurat Eminem mial malo sobie rownych w tej materii, wiec Pati by nie miala z nim szans, a tez lepiej mu wychodzily beefy, chyba nie do konca znasz sie na hip hopie.

ocenił(a) film na 9
master_of_vinyl_donuts

OSTR by ich wyruchał. Na fotce mam 28 lat. To stare zdjęcie, ale ważne dla mnie, stąd jest moim avatarem. Tak, wiem że wielu daje mi mniej lat. Ad rem. Miałem na myśli szczerość i wiarygodność scen. Bitwy z '8 mili' wyglądają jak talent show, a ostatnia bitwa to jak reklama hitu, zresztą udana (mam na myśli 'Lose yourself'). A jak wyglądała pierwsza bitwa Patricii? Parking, paru prymitywów i krew z nosa jako nagroda za zwycięstwo. Eminem w '8 mili' beczał nad trudnymi początkami. Patti miała o wiele gorzej.

lexxus1

a kto go lubi oprócz zbuntowanych nastolatek emo?

lexxus1

Ale dyskusję wywołałem, jeszcze raz powtórzę, będę zawsze powtarzał że Eminem dla mnie to pop-rap, tak dla mnie brzmi, jest tyle rapu do których poziomu on nigdy się nie zbliżył, również tak samo nie lubię zespołu Metallica, bo nie lubie muzyki country, nawet tej mocniejszej, okropny wokal i brzmienie, to rzecz gustu.

lexxus1

8 mila to nie jest o początkach kariery Eminema

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones