PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736788}

7,2 10 1 141557
5,5 20
ocen krytyków
Piękna i Bestia
Jeśli wierzyć w przeznaczenie, można uznać, że wybór Billa Condona na reżysera nowej wersji "Pięknej i... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Twórcy podeszli do materiału źródłowego z należytym szacunkiem, unikając zbytnich roszad i rewolucji. Dość napisać, iż spora część filmu stanowi wierne odzwierciedlenie scen z bajki w niemalże niezmienionej formie (...). Dzieło Billa Condona to stylistyczny majstersztyk (...). Rewolucji nie doświadczyliśmy, ale "Piękna i Bestia" i tak warta jest wydania kilkudziesięciu złociszy na bilet do kina (...).  więcej
Największym plusem filmu jest genialna obsada. Najbardziej zaskakuje Luke Evans, który fenomenalnie wcielił się w postać zadufanego w sobie Gastona. Za każdym razem, gdy pojawiał się na ekranie kradł całe show.  więcej
"Piękna i Bestia" nie jest obra­zem ide­al­nym, ale bli­skim ide­ału. Jak każdy film posiada wady oraz zalety. Jestem jed­nak zda­nia, że podob­nie jak Bella dostrze­gła dobroć w Bestii, tak i my powin­ni­śmy doj­rzeć piękno oma­wia­nej tu produk­cji.  więcej
"Piękna i Bestia" czerpie z tamtego działa pełnymi garściami - te same postaci i piosenki, a akcja dzieje się na francuskiej prowincji. A jednak ma się wrażenie, że ogląda się to po raz pierwszy i nie chodzi wcale o to, że słowa piosenek (kilka nawet dopisano) zmieniono, ale uwypuklono to co w poprzedniej wersji pominięto. więcej
Z każdym filmem Disneya jest tak samo - idziemy, bo chcemy magii. I tak kolejni reżyserzy, z mniejszą lub większą dozą pieczołowitości, dają nam to, czego oczekujemy. Ale czy Bill Condon nie wyczerpał naszej cierpliwości, robiąc kolejny remake dobrego i sprawdzonego? więcej
Zawsze uwielbiałam tę opowieść i miałam nadzieję, że się nie zawiodę na jej aktorskiej wersji, jednak nie spodziewałam się, że film przewyższy moje oczekiwania.  więcej