PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31864}

Piękny umysł

A Beautiful Mind
8,3 504 424
oceny
8,3 10 1 504424
7,1 38
ocen krytyków
Piękny umysł
powrót do forum filmu Piękny umysł

Oscar za Gladiatora był bardziej dla samej postaci, a nie aktora. Dużo lepiej zagrał w tamtym filmie Joaquin Phoenix.

ocenił(a) film na 8
weruda

W piękny umyśle zagrał bardzo dobrą rolę,ale w 2002 oscara zdobył Danzel Washington za porażającą rolę Alonzo Harrisa w Dniu Próby. Moim zdaniem,akurat Danzel był lepszy,i to bez porównania. Co do Russela...jako John Nash sprawił się wybornie,jednak kreacja jego życia to Generał Maximus. Jeśli ktoś ma inne zdanie,to rozumiem :)

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Nie zgodzę się. Lubię i cenię Denzela, ale znam lepsze filmy z nim. Oczywiste jest, że rola Crowe'a w Pięknym umyśle, to jego rola życia.

ocenił(a) film na 8
chemas

No co Ty. Jaka to rola ? :D

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

A na przykład w Człowieku w ogniu.

ocenił(a) film na 8
chemas

Dobre działo wyłożyłeś :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ah co to był za film i co to była za rola :)

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Ironizujesz, czy serio ?

ocenił(a) film na 8
chemas

Co nie człowiek w ogniu to u mnie 10/10+serce(nie jesteśmy znajomymi więc możesz nie widzieć),ale nie każdy użytkownik na tym portalu to hejter :DD Dobrze gadasz,John Creasy to postać,którą jedynie ten aktor mógł tak fantastycznie nam przedstawić....

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Ja się zgadzam. Gladiatora żadną rolą już nie przebije

ocenił(a) film na 9
weruda

Dokladnie tego samego zdania jestem. Russellowi się należał Oscar zdecydowanie bardziej za Piękny umysł. Za Gladiatora z kolei Oscara powinien dostać Phoenix

ocenił(a) film na 8
666green666

Phoenix nie miał nawet nominacji,ale masz rację:to kpina,że nie dostał oscara. No ale nawet gdyby go dostał,to za rolę drugoplanową. Russel był zaś nominowany w kategorii aktor pierwszoplanowy

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Obaj mogli zgarnąć statuetki

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Phoenix miał nominację, przegrał z Benicio Del Toro, który wymiotl "Trafficu". Wiem, ze odpowiadam na post sprzed 2 lat, ale lepiej późno niż wcale

ocenił(a) film na 8
kojoneczka

Ano tak,miał,sorki,wyciągnąłem wtedy informację z głowy zamiast sięgnąć do źródeł i spr w necie :D

ocenił(a) film na 8
666green666

Phoenix zagrał dobrze, tyle, że mi jakoś nie pasił w tej roli

ocenił(a) film na 8
weruda

Jak dla mnie zasluzenie dostar oscara Denzel.Zajebiscie zagral czarny charakter wiec nie ma o czym gadac

weruda

Phoenix za "Gladiatora" był nominowany w kategorii ról drugoplanowych i przegrał z Del Toro ("Traffic"), więc nie wiem, co ma do tego statuetka dla Crowe'a, który poważną konkurencję miał tylko w Hanksie ("Cast Away").

ocenił(a) film na 10
Evangarden

Geoffrey Rush powinien dostać za Markiza w Zatrutym piórze i po krzyku ;)

ocenił(a) film na 8
weruda

zgadzam się, ale Denzel w Dniu Próby był REWELACYJNIE NIEPOKONANY, za to, to co zrobił Russel w 3:10 do Yumy, to powinien być Oscar takiej samej wagi jak ten Denzela w 2002

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones