PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491118}

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
7,4 304 103
oceny
7,4 10 1 304103
5,4 19
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Jak dla mnie to w pierwwszej części był naprawdę świetną maskotką:P tego filmu. Naprawde potrafił rozbawić publike i sama go uwielbiałam, ale później to Depp zaczął z niego robić największego pajaca, który powalać może jedynie tym jak wielkim jest idiotą i nieudacznikiem (mowa tu o Jacku, nie Deppie). Moją ulubioną postacią z tego filmu jest nie kto inny jak Elizabeth Swann, bo to ona potrafi porządnie rozbawić do łez, a kiedy trzeba to wykazuje więcej męstwa i charyzmy niż pajac Jack. O Willu jeż nie wspomną, bo on jest jednym wielkim błędem.

LadyPiratQQa

no jack troche się w 2 zachowuje jak pacan ale takiiej osoby potrzeba no elizabeth też si e zgadzam ale ona była fajna w 2 a wiill to fajny facet i właśnie jego też potrzeba do tego filmu bez nich ten film był by nudny każdy ma to coś

LadyPiratQQa

Uważam, że nie masz racji. Każda z tych postaci ma w sobie to "coś". Owszem, przepadam za Elizabeth, ale nie powiem, żebym była jej wielką fanką. Will... No cóż xD. W sumie jest mi całkowicie obojętny. Natomiast Jack potrafi mnie maksymalnie rozbawić. Nie sądzę, że zrobiono z niego pajaca. Jest na pewno postacią komiczną, która ma bawić widza. Jest jednak postacią, która [chyba jak każda tam] przechodzi jakąś metamorfozę. Jest tchórzem [ucieka na łodzi, gdy Kraken próbuje niszczyć Perłę], ale w końcu wraca do swoich przyjaciół i ukochanego statku. Ponadto wykazuje się jako taką inteligencją, więc nie stwierdziłabym, żę jest idiotą. Tyle

Jeanne

Masz po części racje bo Piraci bez Jacka to przecież nie byli by Piraci:) Dla mnie Jack jest na drugim miejscu, zaraz po Liz:)
Ogólnie mówiąc to poprostu ich ubustwiam:D:D

ocenił(a) film na 9
LadyPiratQQa

Ja się zgodzę, że elizabeth w 3 części wykazuje się męstwem i odwagą znacznie większą niż Jack. Jednak dlatego, że Jack bazuje na swoim sprycie i umiejętności wejścia w chaos, gdzie zaimprowizuje coś co wychodzi fenomenalnie i zazwyczaj jest bardziej przebiegły niż inni. Jack to pirat pełną gębą, a z chęcią przypomnę, że w 3 jak mówili o piratach na obradach Pirackich Lordów czy jak im tam było. To pada tam właśnie takie stwierdzenie, że teraz musimy iść do boju by móc kontynuować tradycję którą jest ucieczka :) Także dla mnie Jack nie jest odważny lecz przebiegły, umie wykorzystywać innych do swoich celów (świetnie manipuluje Willem I elizabeth w 2), do tego ten komizm który wnosi na ekran, mimika twarzy. Ta postać to taki geniusz zbrodni, który niewątpliwie woli być w roli Kapitana czy intryganta niż właśnie tego odważnego w 1 lini, bo do celu można dążyć różnie :)

ocenił(a) film na 8
Bizzaro

Jack Sparrow jest jak Królik Bugs - każdego potrafi wykiwać od dwóch niekumatych strażników, którzy pilnowali okrętu na początku "Klątwy Czarnej Perły" aż po Barbossę i Becketta. To co jest w nim najpiękniejsze to efekt zaskoczenia, który świetnie podkreśla cytat z filmu "po której stronie Jack jest teraz" on potrafi manewrować poczuciem dumy, pragnieniami, strachem, przywiązaniem czy gniewem swoim przeciwników i sojuszników, aby wyprowadzić ich w pole. Jak już ktoś przede mną zauważył jedynie jego postać działa na nerwy w "Skrzyni Umarlaka" gdzie jego tchórzostwo zostaje przerysowane do granic możliwości. Scena w której zostawia ludzi na statku na pożarcie Krakkenowi czy ucieczka na wyspę kanibali mocno zrażają na pewno nie jednego do Sparrowa. Oby tylko nie powtórzono tego schematu tchórzostwa Jacka jako dominującej cechy charakteru w piątej części.

ocenił(a) film na 10
Jeanne

Jacka wszyscy lubią, ponieważ nie jest idealny. On, jak normalny człowiek ma swoje słabości, które są dobre (np.pływanie statkiem), jak i złe (np.rum), lecz oczywiście przeważają złe :D Jack potrafi rozbawić do łez, nie to co Elizabeth, czy też Will. Ma on swoje wady jak i zaletę, potrafi uratować swoich przyjaciół, ale także umie ich opuścić, więc większość filmu to taka Rosyjska Ruletka-nigdy nie wiesz, co zrobi główny bohater.

ocenił(a) film na 9
LadyPiratQQa

Ja lubię to, że niczym się nie przejmuje. Bo ja przejmuję się byle ####, i roztrząsam wszystko, co powiem i zrobię. A Jack pada na nos, wstaje, otrzepuje się i idzie dalej.

ocenił(a) film na 7
LadyPiratQQa

W 1 był lepszy bo nie był postacią główną. A także nigdy nie znaliśmy jego motywacji i czy był "dobry" czy "zły". Potem został głównym bohaterem ale pajacowanie się raczej nie zmieniło. Bo prostu jest go wiecej widać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones