PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107404}

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
7,8 425 171
ocen
7,8 10 1 425171
6,4 26
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Oglądałam cała serię Piratów i nadal nie mogę zrozumieć pewnych rzeczy. Akurat
te dotyczą tylko tej część , a reszta znajduję się w dyskusji w odpowiednich
działach. (Pytania odnośnie Klątwy Perły są pod bazą tego filmu (tak jak i reszta
części.))

1. Co to była za twierdza, na początku ,z której wydostawał się Jack?
2. Skąd na Czarnej Perle wzięła się ta nieśmiertelna małpa? I dlaczego ona była
nieśmiertelna? Przecież w poprzedniej części złoto azteków zostało zwrócone ,a klątwa zdjęta,
więc dlaczego nie zeszła z małpy?
3. Co miał na myśli Jack odpowiadając sobie na jego własne pytanie: "Dlaczego rum się
ciągle kończy?" Czy to było dlatego,że jak spojrzał na świecę to przypomniał sobie ten moment,
w którym Elizabeth spaliła cały rum ,który był na wyspie?
4. Co to jest "czarne piętno"? Wiem ,że w filmie to jest jakby "znacznik" kogo ma ścigać Kraken.
Chodzi mi tu bardziej o podejście ze strony medycyny. Czy to była jakaś choroba zakaźna (tj. na
przykład dżuma i inne choroby zakaźne?)
5. Jak nazywał się statek, albo raczej skąd on się tam wziął na który poszedł Will po nijaki klucz,
a wiedzieli przecież ,że klucz nosi cały czas przy sobie kapitan "Latającego Holendra" ?
6. Czy załoga "Latającego Holendra" była nieśmiertelna?
7. I czy potrafi ktoś objaśnić reguły gry w kości? Tej gry, w którą grali na Holendrze, w filmie
mówili ,że gra polega na obstawianiu kości innych tylko nie swoich. Ale ja nadal nie czaję o co
chodzi?
8. I cytat "Nie mamy klucza, nie możemy otworzyć tego, tym czego nie mamy,co otwiera to, co jest zamknięte. Więc jaki cel w tym, by szukać tego, co ma być otwarte... a tego
nie mamy , bez znalezienia klucza otwierającego to." Gibbs wtedy odpowiedział : "Więc ruszamy po klucz/ szukać klucza?" A Jack odpowiedział mu wtedy, że bredzi. Przecież
dobrze mu wtedy Gibbs odpowiedział.

Kilka małych szczegółów, które być może są bez znaczenia ,ale ja wolę mieć wszystko jasne.
Dziękuję z góry za odpowiedzi! :D

ocenił(a) film na 9

Źle mu powiedział, lepiej było znaleść skrzynke, ponieważ to w niej jest 'skarb' - niż klucza, bo zawsze jest szansa że bez klucza się będzie dać otworzyć (ja tak to zrozumiałem). Reszty nie pamiętam :D

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Odpowiem ci tylko na te pytania na które znam odpowiedź.

2.Po napisach w pierwszej części jest jak małpka wzieła jedną z monet.
3.Myślę że chodziło o to że jak wstał to się tak zatoczył (tak jak każdy pijany) czyli prawdopodobnie chodziło mu że wypił wszystko albo tak jak ty mówisz
5.Statek zatopił ,,Holender''. A wtedy jeszcze niewiedział że ma klucz przy sobie Jones(poto grał w kości,by się dowiedzieć gdzie go ma).
6.Nie
Mam nadzieje że pomogłem.

użytkownik usunięty
filmyija

2. Kiedy małpa coś ukradła nie widziałam, żeby kradła. A jak ukradła to piraci powinni stać się znowu nieśmiertelni a tak się nie stało. Wszystko zależy czy liczyć małpę do załogi czy nie.
6. Tak lub nie zależy jak patrzeć. 100 lat służby u Davie'ego Jones'a z tym że jak grali w kości na lata to ci co przegrali zostawali dłużej, albo stawali się częścią statku. A na początku było powiedziane, że Jones miał przeprowadzać dusze i nic na temat do kiedy miał to robić więc myślę, że na wieczność. Z tego wynika że byli nieśmiertelni. Ale jak się wywiązała ta bitwa z Jackiem to ludzie Jones'a jakoś tam byli zabijani przez piratów Sparrow'a. No to śmiertelni.

ocenił(a) film na 9
filmyija

5. Oni wiedzieli już wcześniej, że Jones gdzieś tam ma przy sobie klucz. Po prostu nie wiedzieli, czym jest Holender. Na chybił trafił pomyśleli, że Holendrem jest ten wrak. To było przed pierwszym pojawieniem się prawdziwego Holendra.

ocenił(a) film na 8
Ketosz

Will nie wiedział. Sparrow i Gibbs jak najbardziej wiedzieli, jak wygląda prawdziwy Holender oraz jego kapitan.

PS. Sorry za odkopania posta sprzed 5 lat, ale jestem świeżo po chyba już 5. seansie "Skrzyni" ;)

użytkownik usunięty

1. Tego chyba nie powiedzieli
3. Ogólnie rum jest na morzu towarem deficyfowym zawsze się najszybciej kończy i nigdy go nie ma jak go ktoś potrzebuje
4. Coś jak znamię, które ujawnia kontakty z szatanem. Tutaj to odwrócili to jako symbol Davy'ego Jons'a, z którym Jack ma jakieś konszachty
8. Pokazuje to tylko mętną logikę Jack'a
2 i 6 piętro wyżej
Ps. Następnym razem proszę o łatwiejszy zestaw pytań

7. każdy z graczy umieszcza swoje kości w kubku miesza i stawia kubek z kośćmi na stole (tę część chyba łatwo zrozumieć). każdy później patrzy na swoje własne kości i obstawia ile kości i jakiej wartości znajduje się na stole. gdy któryś z graczy (nazwijmy go Rzemyk, jako że to właśnie on w filmie tak zrobił) obstawia mało prawdopodobny wynik, każdy z pozostałych (w tym wypadku Davy Jones) może to zakwestionować przez nazwanie go kłamcą. gdy tak się stanie wyzwany gracz (Rzemyk) musi ujawnić swoje kości , a za nim także reszta graczy ujawnia swoje. jeśli Rzemyk obstawiłby dobrze to Davy Jones by przegrał, jednak Rzemyk obstawił źle więc Davy Jones wygrał, a tym samym reszta graczy przegrała (Will i Rzemyk). a wracając do tego co może obstawić każdy kolejny gracz to ma takie możliwości: taka sama bądź większa liczba kości o wyższej wartości LUB większa liczba kości o jakiejkolwiek wartości. savvy?

ocenił(a) film na 7

2. Na koniec pierwszej czesci, juz po napisach koncowych jest scena jak malpka wraca do skrzyni ze zlotem Aztekow i pozycza sobie jedna monete.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones