PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107404}

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
7,8 425 241
ocen
7,8 10 1 425241
6,4 26
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Muzyka

ocenił(a) film na 9

Muzyka jest genialna !!! <3 I nie tylko w tej części we wszystkich :) Tylko ostatnia część jest do bani .. ze wszystkim ..... Ale muza GENIALNE

ocenił(a) film na 4
zizulek13

Wiadomo,Hans Zimmer kompozytor,który uratował juz wiele filmów,mimo,że niektórzy uważają go za plagiatora swoich własnych utworów.

ocenił(a) film na 6
aronn

A z tym to bym akurat polemizował, bo rzeczywiście zapożyczeń z wcześniejszych produkcji u Zimmera jest od groma - utwór z tej części Krakken to nie tylko autoplagiat, ale wręcz bezczelny plagiat w którym Zimmer próbował połączyć nieśmiertelnego klasyka jakim są szczęki Johna Williamsa z muzyka Davida Arnolda do Godzilli z 1998 roku. nie pisze tutaj tego, żeby Zimmerowi złośliwie przysrać, tylko zauważyłem to już po słuchałem wszystkich trzech partytur muzycznych i podobieństwo rzuca się w uszy. Identycznie jest z soundtrackiem do Gladiatora - kto oglądał również Czarną Perłe rozpozna, że w obydwu filmach można usłyszeć identyczną nute - Tum Tum tumtumtumturm tum tum tutututum

ocenił(a) film na 6
rusekolsztyn

Dodać tylko zapomniałem, że nie mam nic przeciwko soundtrackowi do Piratów z Karaibów, bo jestem wielbicielem waltornii, a utwór He is a Pirate jest właśnie kawałkiem muzycznym z udziałem tego blaszaka :)

rusekolsztyn

Dlaczego miałby to być plagiat, a nie inspiracja? :)

ocenił(a) film na 3
aronn

Tylko, że monterzy się nie popisali, muzyka często zagłusza dialogi.

van_der

Osobiście nie miałem problemu z zrozumieniem dialogów :)

zizulek13

Tak, ścieżka dźwiękowa mnie tak napędza... te emocje i bogactwo motywów... części różnią się od siebie, ale soundtrack w każdej jest po prostu boski <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones