PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 198
ocen
6,8 10 1 162198
5,0 13
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Fajnie jakby był to prequel "Czarnej perły" o tym jak Jack był kapitanem czarnej perły, jak został zesłany na te wyspę przez Barbosę za pierwszym razem, jak poznał Jonesa itd.

Rales

To nie będzie prequel. Ale fakt, że fajnie by było to zobaczyć.

bartoszcyc8

Może i fajnie. Ale jeśli to zrobia, to wyjdzie jak z Legolasem w Hobbicie :P

ocenił(a) film na 6
Rales

Zapewne, jeśli film dużo zarobi, takie coś także nakręcą.

użytkownik usunięty
lady_venti

Zarobi na pewno dużo ale czy nakręcą?
Johnnemu się odechce i co :-(?

ocenił(a) film na 6

To wezmą nowego aktora, niczym w filmach o 007

ocenił(a) film na 7
lady_venti

to wtedy będą hejty.

ocenił(a) film na 8
lady_venti

Mogliby wziąć innego aktora ze względu na wiek (choćby Johnny'ego Depp'a 53lata)

użytkownik usunięty
omeg33

wiek to żaden problem, z taką charakteryzacją można to spokojnie ukryć do 60.

ocenił(a) film na 8

Nie znam się zbytnio ;p

użytkownik usunięty
omeg33

to obejrzyj kilka filmów z kobietami w wieku 40-50, charakteryzatorzy i kamerzyści potrafią zdziałać cuda. Wyglądają młodo, seksownie i atrakcyjnie, zresztą jak w typowym amerykańskim filmie.

ocenił(a) film na 9
lady_venti

Chyba sobie wszyscy tutaj żartujecie z tą zmianą aktora. Depp w Piratach to jest tak kultowa postać jak Strasburger w Familiadzie. On jest twarzą tej serii więc jak zmienią aktora to ta saga straci sens. To nie są Gwiezdne Wojny gdzie jest kilka postaci wiodących, ciągnących tę serię. Tutaj jest Sparrow, a reszta to uzupełnienie.

lach

Zmiana aktora jest dla mnie nie do pomyślenia, ale nie zgadzam się że reszta postaci to uzupełnienie. Osobiście nie wyobrażam sobie serii bez Kapitana Barbossy, granego wręcz po mistrzowsku przez Rusha. Gibbs też jest postacią nie do zastąpienia i powiem szczerze że brakowało mi w 4 części tych dwóch głupków Pintela i Ragettiego. Przydałby się jednak ktoś podobny do Komodora Jamesa Norrigtona po drugiej stronie barykady, nieugięty, charyzmatyczny i odważny...bez nadludzkich mocy...

Popow85x2

No z Barbossą robi się problem, a też go bardzo lubię.

lach

Dokładnie. Nie rozumiem jak w ogóle można wpaść na tak głupi pomysł...Piraci z Karaibów to Sparrow i Depp. Nic i nikt nigdy tego nie zmieni. Równie dobrze można całkiem zakończyć tę serię bez Jacka.

Rales

No coś takiego byłoby lepsze

Rales

Tylko ze zwaz uwagę ze Johnny Depp nie robi się coraz młodszy i dziwnie by to wyglądało ze starzej by wyglądał w takiej części gdzie był przecież mlodszy niż w jego sequelach.ale ogólnie pomysł ciekawy

użytkownik usunięty
dj_carlos

W ogóle by nie było widać różnicy, przecież jego twarz jest mocno ucharakteryzowana (kapelusz, broda, makijaż).

Rales

Faktycznie mogło by to być ciekawe. Trzeba było by się co prawda mocno skupić by zrozumieć że to prequel bo jak to w stylu Piratów Z Karaibów nie będzie wyjaśniony czas akcji. Ale popieram pomysł

Rales

A ja chciałbym zobaczyć tą tajemniczą stocznie w której została wykonana Czarna Perła.....

Rales

Super by było!

Rales

Może kiedyś, jak stanie się klasykiem jak "Gwiezdne Wojny", że będą robili i prequele i sequele (dla nowej generacji) :D

Magnolia1993

Prequel o historii Davy'ego Jonesa i Tia Dalmy byłby spoko

kamilxxx09

Mnie najbardziej ciekawi jak Sparrow stał się piratem i cała historia z Barbossą i Czarną Perłą przed wydarzeniami pierwszej części.

Magnolia1993

To jest też dobry materiał na fabułę. No i jak Davy Jones umożliwił mu bycie kapitanem perły w zamian za duszę

kamilxxx09

O! To też :) .

Magnolia1993

To zagraj w The Secret of Monkey Island tam masz historię chłopaka, który chciał zostać piratem. Zamiast Jacka Sparrowa jest tylko Guybrush Threepwood, ale równie zabawny ;)

Magnolia1993

No jak stał się piratem było z grubsza wyjaśnione w tej części.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Buddy movie "Pintel i Ragetti".

thorin3

O tak! XD

Rales

Nigdy nie zapomnę burzy śmiechu w kinie, gdy Sparrow w I części godnie wkroczył do portu, czyniąc jeden krok z masztu tonącej szalupy. Rewelacja.
Może lepiej byłoby zobaczyć, co było wcześniej. Mogłoby to być rewelacyjne. Jednak wszystko zależałoby od "młodego" pomysłu i odpowiednio "odmłodzonej" gry Deeppa.

ocenił(a) film na 8
Rales

Sęk w tym, że w tej części jest to wytłumaczone skąd wziął się Sparrow. Można powiedzieć, że w ciągu kilku minut zawarli w tym filmie prequel :-)

ocenił(a) film na 8
Kauczuko

ja osobiscie myślałem sądzac po opisach że Sparrow wyrządził jakoś mega krzywdę salazarowi, a on go tylko chytrze ograł w bitwie na morzu
jakoś chęć odegrania się Davy Jonesa była o wiele bardzie przekonująca. mieli swoją umowę, której spłaty kapitan Sparrow chciał uniknąć więc zaczynamy polowanie. tutaj w tej piątce to takie błache

ocenił(a) film na 8
7mari

Tylko chytrze ograł? TYLKO? No ja myślę, że on zniszczył mu tym "ograniem" całe życie. Przecież Salazar był bogiem na morzach. Najbardziej szanowany kapitan, a tu taki młody wypierdek wpędza go w "trójkąt bermudzki" na lata i nie może się z tego wydostać. Nie czuję, nie czuje co pije, je nie ma uczuć no chyba jednak więcej niż trochę mu zaszkodził :-)

7mari

Nie no ostatni statek piracki i Salazar byłby bogiem mórz, a tak to się musiał kisić w jakiś skałach. Na prawdę wielką dobroć mu Sparrow uczynił. Jeśli to jest błahe to ktoś tu nie ma rozumu.

7mari

Też byś się wkurzył gdyby wykiwał cię 18-latek który dowodzi statkiem dopiero od 8 minut a wcześniej był nikim szczególnym na tym statku.
Jakby ma to nie patrzeć Jack awansował na legendę kosztem Salazara który utknął w trójkącie Bermudzkim na ponad 20 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones