PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

6,8 10 1 162161
5,0 13
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Trudno przyjąć do wiadomości, że seria o przygodach Jacka Sparrowa i piratach, których regularnie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Piraci z Karaibów" od zawsze imponowali mi swoją wyjątkową oryginalnością. Dzięki temu ta saga wciąż należy do najbardziej wyjątkowych. I właśnie za te ciekawe i oryginalne pomysły, jest do dzisiaj szanowana. Dlatego wybierając się do kina na piątą odsłonę przygód Jacka Sparrowa, oczekiwałem czegoś interesującego i niebanalnego. Moje wymagania były tym większe, że akurat w tym dniu obchodziłem urodziny. I może dlatego "Zemsta Salazara" trochę mnie rozczarowała. Jeśli jednak trochę się dłużej zastanowić, to trzeba przyznać, że film Rønninga i Sandberga wcale nie jest zły i beznadziejny. A czy warto go w ogóle obejrzeć? To zależy. Bo ci, którzy są fanami "Piratów z Karaibów" mogą czuć się zawiedzeni. Tymczasem te osoby, które oczekiwały jedynie dobrej rozrywki, będą raczej zadowolone.  więcej
Duet reżyserski odpowiedzialny za piątą odsłonę zrobił wszystko, by nawiązać do korzeni serii. Nowi "Piraci z Karaibów" to kino głośne, wybuchowe, dynamiczne, ale i nie pozbawione sensownej fabuły (...). Piąta część nie ma prawa nikogo zaskoczyć, ot, wciąż jest to miks elementów charakterystycznych dla cyklu, jeno podanych w znacznie smakowitszej formie niż ostatnio (...). Oby jednak "piątka" faktycznie domknęła franczyzę, która już dawno poczęła zjadać własny ogon... więcej
Przygoda z Jackiem Sparrowem rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy na ekranach kin zagościła "Klątwa Czarnej Perły". Film okazał się kasowym sukcesem oraz został uhonorowany aż pięcioma nominacjami do Oscara. Po trzech latach powstał sequel - "Skrzynia umarlaka", w którym reżyser - Gore Verbinski również wykazał zaangażowaniem i wizją, a rok później nakręcił "Na krańcu świata". Mimo że poziom ostatniej części lekko opadł, to wciąż jest to produkcja, którą można oglądać na okrągło i nadal się nie nudzi. Potem powstała "czwórka" w reżyserii Roba Marshalla, który także stworzył dobre kino przygodowe, lecz zdecydowanie odstające od dzieł Verbinskiego. Później o piratach ucichło. Dopiero w 2017 roku Joachim Rønning i Espen Sandberg postanowili wskrzesić naszych ulubieńców ze smakiem oraz wyczuciem. więcej
"Piraci z Karaibów" to seria, która od wielu lat jest na równi pochyłej. Po pierwszej świetnej częście kolejne odsłony prezentowały coraz niższy poziom, by ostatecznie utonąć "Na nieznanych wodach". Bo chociaż część czwarta była w mojej opinii fatalna, to wielki sentyment, jaki mam do tych filmów, sprawił, że nie potrafiłem sobie odpuścić najnowszej części pirackich przygód i to pomimo moich bardzo niskich oczekiwań. A najgorsze jest to, że pomimo negatywnego nastawienia i tak się zawiodłem. więcej
Jako wielki fan trylogii opowiadającej o przygodach Jacka Sparrowa, Elizabeth Swann i Willa Turnera byłem wyjątkowo rozczarowany czwartą częścią, która na ekranach kin pojawiła się w 2011 roku. Z tego powodu, idąc do kina na "Zemstę Salazara", nie miałem właściwie żadnych oczekiwań, za to mnóstwo obaw. Muszę przyznać, że powrót na Karaiby wraz z Czarną Perłą pozytywnie mnie zaskoczył. Nie sądziłem, że są jeszcze szanse na wskrzeszenie tej marki. więcej
"Zemsta Salazara" nie jest dobrym filmem, ale im niższe oczekiwania, tym mniejsze ewentualne rozczarowanie, prawda?  więcej
"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika, ale też nie dorównuje jedynce. Być może duetowi reżyserów Joachimowi Rønningowi i Espenowi Sandbergowi udało się na razie uchronić serię od zatonięcia, ale ten statek niestety wciąż przecieka.  więcej