PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

Player One

Ready Player One
7,0 91 572
oceny
7,0 10 1 91572
6,0 27
ocen krytyków
Player One
powrót do forum filmu Player One

Film gna jak ruski sputnik, migawki, sceny, fajne odwołania, humor, ale ledwie się pojawia od razu znika krzyczysz znam to, widziałem to! i zanim do reszty dojdziesz co widziałeś - widzisz znowu coś co jest odwołaniem do innych klasyków (gier, filmów, muzyki - cała masa, co chwilę, w niezliczonej liczbie), kolorowo, teledyskowo, efektownie, ba fajnie - męcząco. Za to sama końcówka jakby wyjęta z innego dzieła, wolno, niemrawo i nudno, flaki z olejem - mówiła moja babcia, trochę jakby jadący 200km/h samochód trafił w ścianę z betonu, żeby widz odpoczął, miał siłę wstać z fotela i wyjść z kina, zwalniając miejsce następnych chętnym. W skrócie dupy mi nie urwało, ale momentami feria turbo kolorów mdliła.

ocenił(a) film na 7
RoStryR

Doprawdy barwny opis.

RoStryR

Dla mnie problemem było nie tylko to, że obraz nieomal miga, że aż ogłupia, ale także że fabuła za szybko się rozwija. Film jest nafaszerowany slangiem informatycznym, z tego co się zorientowałam ze świata gier, którego nie każdy może ogarnąć, w tym ja, do tego gadają w ekspresowym tempie przy rozwiązywaniu zagadek, że zanim mózg przetrawi informacje, to ponownie kolorowe migawki skaczą po oczach. Pomysł jest naprawdę bardzo dobry, z bardzo dobrym przekazem skoro w dzisiejszym świecie coraz bardziej tworzy się życie fikcyjne w Internecie, ale film toczy się za szybko, że na pierwszy rzut oka wydaje się być mocno widowiskowy. Finał rzeczywiście wyglądał dziwnie do całości, z tym czerwonym guzikiem, z (obowiązkowym) pytaniem bez odpowiedzi czy twórca OASIS żyje czy nie (żeby ludzie mieli nad czym filozofować przez kolejne kilka lat) i że dziewczyna koniec końców dała się porwać emocjom, zamiast lepiej poznać chłopaka, a do nie dawna to jeszcze trochę by mu wsunęła za to, że się jej oświadczył.

ocenił(a) film na 7
Magnolia1993

To był ogólnie taki lekki film. On się zakochał po 5 minutach, ona po dniu, gość ginie, za chwilę się odradza - stracił wszystko, a walczył z głównym bohaterem, rzuca bombę która niszczy wszystkich, oni nie mogą nie wiadomo dlaczego wejść znowu do gry. Naciągana historia na każdym kroku, ale i tak polecam.

suineg

On jeden miał specjalny żeton co mu pozwoliło dokończyć grę. Dostał od kustosza w archiwum ;)

ocenił(a) film na 7
Magnolia1993

Nie pisałem o nim tylko o tym korpo gościu, co na koniec poszedł siedzieć. Dziewczyna głównego bohatera wrzuciła mu granat przez oko dinozaura i zginął, a za chwilę się odrodził i powinien być z 1 levelem a walczy z głównym bohaterem jak równy z równym. Później nie wiadomo dlaczego już nikt nie może zrobić restartu raptem, tylko został główny bohater z żetonem.

ocenił(a) film na 7
suineg

nie bierzesz pod uwagę, że ten szef korpo ma na każdą chwilę masę itemów i teleport do środka zamku mógł ogarnąć jego przydupas, a spawn tej mapy był kawałek od zamku

film ma masę luk, ale tutaj akurat jest spójny

ocenił(a) film na 8
RoStryR

Rzeczywiście. Film gna żeby w dwóch godzinach upchnąć materiał na 10 filmów, oraz pokazać motywy z całego przekroju kinematografii od Lśnienia poprzez wszelakie kreskówki do Monty Pythona. A wszystko po to żebyśmy zobaczyli jak sztuka filmowa zjada w widowiskowy sposób własny ogon.
Mi brakuje w tym wszystkim świeżości, bo chyba trudno znaleźć świeżość w takiej filmowej marynacie. Ale mimo to oglądało się przyjemnie.

ocenił(a) film na 7
2222

Myślę, że siła tego filmu tkwi właśnie w ilości odniesień (nie tylko do filmów i gier, ale ogólnie kultury masowej). Dawno nie widziałem tylu odwołań w jednym filmie. To razem w połączeniu z dobrymi efektami specjalnymi (a raczej grafiką) już samo w sobie stanowi wizualną ucztę. Właściwie można ten film oglądać dla samego wyłapywania easter eggów. Bo fabuła jest bardzo prosta (wyścig kto pierwszy zdobędzie 3 klucze- dobry, czy zły), lecz bardzo dobra do pokazania jak najlepiej całego tego wirtualnego świata.

ocenił(a) film na 5
RoStryR

Ale wiesz, że to był celowy zabieg. Zderzenie (superszybkiego) świata wirtualnego z realnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones