PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

7,0 10 1 91579
6,0 27
ocen krytyków
Player One
"Player One" prowadzi z widzem grę pozorów. Choć za kamerą stanął 71-latek, z filmu biją młodzieńcza... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Szkoda, że do biletów na "Player One" nie dają w kinach joysticków. Może wtedy radość z tej filmu-gry byłaby nieco większa. I tak jednak jest dość duża, choć niestety bezrefleksyjna z winy jej twórców. A przecież Ernest Cline pracował nad scenariuszem do tej ekranizacji swojej powieści... więcej
Wirtualna rzeczywistość, której ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia. Obok niej prawdziwy świat, którego rola została zmarginalizowana praktycznie wyłącznie do potrzeb fizjologicznych, takich jak jedzenie i spanie. To wszystko i wiele więcej w najnowszej produkcji Stevena Spielberga. więcej
Oglądając "Playera One" ma się wrażenie, że Spielberg chce nam w tym filmie pokazać, jak powinno się robić młodzieżowe kino, które ludzie będą uwielbiać. Nie mogłem się wyzbyć wrażenia, że oglądam trochę futurystycznego "Harry’ego Pottera". Sukces tamtej sagi bowiem, zarówno książkowej, jak i filmowej, tkwił w nieskrępowanej wyobraźni, która w obranym świecie pozwoliła na wykreowanie, co tylko można sobie zażyczyć.  więcej
Kluczem do sukcesu tego filmu jest nostalgia dzisiejszych 30-40-latków za utraconym dzieciństwem. Ale jest takie powiedzenie - "co za dużo, to niezdrowo" - i ten film doskonale pokazuje, że jest to bardzo mądra myśl. więcej
Film, na który naprawdę długo czekałem, właściwie od pierwszej wiadomości o nim. Nie wiedziałem czego się po nim spodziewać i nie zawiodłem się po seansie. Poczułem się jak dziecko, kiedy zacząłem liczyć, że tę postać znam stąd, a tamtą stamtąd oraz przypominałem sobie, że kiedyś to było. W takim razie czy ktoś, kto się nie wychował na popkulturze, będzie się dobrze bawić? więcej
Fatalizm ludzki jest niesamowity. Książki i filmy opowiadające o przyszłości najczęściej ukazują świat, jako miejsce zniszczone, brudne, nieszczęśliwe, będące o krok od biblijnej Apokalipsy lub zaraz po niej. Pocieszająca perspektywa. Nie inaczej jest z najnowszym dziełem Stevena Spielberga "Player One", będącym ekranizacją powieści Ernesta Cline,'a o tym samym tytule. Jednak w odróżnieniu do innych filmów tego typu, nie mamy do czynienia wyłącznie z beznadzieją, ale otrzymujemy maleńkie światełko w tunelu.  więcej
Na "Player One" czekało wielu. Wystarczyło być zagorzałym fanem którejkolwiek legendarnej produkcji filmowej, do której odniesienia odnaleźliśmy w zwiastunach, by wycieczkę do kina na początku kwietnia potraktować jako jedną z priorytetowych, filmowych atrakcji nadchodzących tygodni. więcej