PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783032}
6,1 37 426
ocen
6,1 10 1 37426
5,6 21
ocen krytyków
Podatek od miłości
powrót do forum filmu Podatek od miłości

Damięckiemu musiała stuknąć pięćdziesiątka, żeby kino się o niego upomniało. Pierwsza główna rola i okazuje się że oprócz małomiasteczkowych skur******* i innych czarnych charakterów , świetnie wychodzą mu także role komediowe. Podczas gdy Adamczyki i inne Karolaki zgrywali się jak stare gacie, on wciąż ma w sobie ten urok świeżości. I oby grał ale w dobrych filmach i nie dał się sprzedać.

Sabcia

Świetny jest. Mam wrażenie, że czekał na poprawę jakości polskich scenariuszy.

ole_fw

Szkoda, że dobre komedie romantyczne wychodzą u nas raz na kilka lat, ale fajnie że jest coś dla facetów bez kaloryfera, którzy mają coś do powiedzenia a nie jak zazwyczaj "dowyglądania".

Sabcia

Mam nadzieję, że istnienie kaloryfera nie przeszkadza Ci w zauważaniu u facetów czy mają coś oprócz tego do powiedzenia? Jakby co ja kaloryfera nie mam, ...znaczy jeszcze nie mam, ale z całą pewnością Mam Mieć! :)

Moją ulubioną sceną była ta, gdy główny bohater wprowadzany do urzędu przez miłą uśmiechniętą panią, sugerującą, że "może nie będzie aż tak źle" wprowadzony do właściwego pokoju próbuje z niego w panice uciec zanim zostanie dostrzeżony przez główną bohaterkę. To dopychanie drzwi z drugiej strony ... :)
Świetnie napisane i zagrane.

ole_fw

Z tym kaloryferem to wiesz, chodziło o to że w końcu pokazali że zakochać może się ktoś starszy, po przejściach. Nie odmawiam umięśnionym panom umiejętności mówienia z sensem. Mi się generalnie Damięcki w tym filmie w całokształcie podobał, cyniczny, pewny siebie ale też taka fajtłapa trochę. Zupełne przeciwieństwo Molendy, Zwonariewa i tego z ABW w Watasze. Aktor wielu talentów :D

Sabcia

Bardzo, ale to bardzo popieram Twój komentarz i jestem szczerze ukontentowana, że Grzegorz Damięcki wreszcie wychodzi z cienia. Uwielbiam tego aktora od dawna, a jego role w pierwszym sezonie "Belfra", piątym bodajże sezonie "Czasu Honoru" czy w pierwszym sezonie "Paktu" to majstersztyk :) Nie mówiąc już o występach w Teatrze Ateneum, gdzie zagrał kilka ról wybitnych, m.in. wraz z Marcinem Dorocińskim w adaptacji powieści F. Dostojewskiego pt. "Nastasja Filipowna" (miałam okazję oglądać w pierwszym rzędzie). Klasa aktor, oby częściej pojawiał się na dużym i małym ekranie :)

olka0207

Mnie urzekł jako Zbyszko Dulski, ale uśmiałam się też na "Napisie" gdzie grał pana Lebrun. Nastazję planuję bliżej lata, na razie muszę się zadowolić Scenami niemalże małżeńskimi. :D

Sabcia

Na "Sceny..." się też wybiorę :)

ocenił(a) film na 7
olka0207

Ale o jakim filmie mówicie "Sceny"?

ja_gosia

"Sceny niemalże małżeńskie" to spektakl Teatru Ateneum, w którym Grzegorz Damięcki gra jedną z głównych ról :) Ponoć świetny!

ocenił(a) film na 7
olka0207

No widzisz, ja żem ze wsi ;) No to do teatruf nie chodzem ;)
Daleko mam do teatru w ogóle, a do tych warszawskich to już szczególnie.
Dziękuję za informację :)

ja_gosia

Ja jestem z Mielca i czasem mi się zdarza, ale ja mam fixa na punkcie teatru i musicali. :D

ocenił(a) film na 7
Sabcia

No ja najbliżej do teatru to mam do Wrocławia. Stałym bywalcem nie jestem, ale bywam. Ale Grzegorz Damięcki tam nie występuje :(
Ooooo a na misicalu to jeszcze nie byłam. A przepraszam, byłam, na Metrze, daaaawno temu, jeszcze z Górniakową i Janowskim. Oj daawno to było ;) I też we Wrocławiu :)

olka0207

O, Dziewczyny, ale się cieszę z tego, co piszecie!!!!!
Ja też od lat uwielbiam Grzegorza Damięckiego. Lata temu zobaczyłam go w Ateneum. Rewelacyjny też w "Moralności pani Dulskiej" Teatru Telewizji. Cały ten spektakl to brawurowa, genialna adaptacja. Ciekawe, czy można zobaczyć go gdzieś online. Nawet nie szukałam.
G. Damięcki to jakieś absolutnie rzadkie połączenie błyskotliwej inteligencji, finezji, wybitnego talentu no i.... urody takiej, że Hollywood to powinno czerwony dywan przez ocean dla niego przerzucić ;))))

Czy się marnuje... No właśnie zadaję sobie od lat to pytanie. Bo w teatrze jest mistrzem. Ale do szerokiej publiczności dociera się jednak przez kino.
Gra w jednej sztuce z Dorocińskim????? Jak ja mogłam to przeoczyć? Grają jeszcze? Sprawdzam!! Choć nie wiem, czy tych dwóch na scenie razem byłabym w stanie przeżyć ;)))) To musi być petarda!!! :D

Goha2013

PS. Ach, no przecież w boskim "Jasminum" grał również boski Grzesiu :)

Goha2013

Gra, gra i to dość często :D

Sabcia

zajebisty komentarz ! elo szacuneczek ;)

ocenił(a) film na 7
Sabcia

A wyobraźcie sobie,że Grzesiek dostał propozycję głównej roli w serialu "Przepis na życie", ale ją odrzucił i dlatego mieliśmy tam Szyca.

Sarah_7

Patrząc z perspektywy czasu może to i dobrze (choć niedawno jeszcze myślałam,że jak on mógł odrzucić?? ;)
Serial i tak 'zjadł' Adamczyk z Ostaszewską przebijając Knappego z Anką a przedłużali sezony niemiłosiernie a pod koniec już całkiem był ciężkostrawny więc nie ma tego złego.....
Grzegorz w wywiadach podkreślał,że 'wszedł' w seriale dopiero teraz bo zaczęli je tworzyć filmowcy więc minusem w tej sytuacji może być tylko to,że dopiero w 'Ataku paniki' partnerował M.Popławskiej a nie wcześniej jako małżeństwo Knappe ;)

Lucy2202

Dla mnie jak seriale to takie bardziej w stylu Belfra sezon 1 lub Watahy. Rozumiem, że aktor powinien próbować różnych wyzwań, ale w tego typu produkcjach Grzegorz Damięcki wypada najbardziej błyskotliwie. Teraz czekam na premierę nowego serialu Nielegalni.

ocenił(a) film na 8
Sabcia

Damięcki ma talent i nie sprzedawał się w serialach A że teraz gra w filmach to super Mogę nacieszyć oko

użytkownik usunięty
Sabcia

Mam wrażenie, że uratował ten film. Odtwórczyni głównej żeńskiej roli jest tak drętwa, że chyba bardziej naturalniej zachowuje się noga, która zdrętwieje od niewłaściwego siedzenia, niż ta "aktorka".

użytkownik usunięty
Sabcia

Mnie bardzo ucieszył w tym filmie brak oklepanego Karolaka i Adamczyka. Wprowadzenie do obsady Damięckiego było ze strony scenarzystów strzałem w dziesiątkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones