PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 628 338
ocen
8,3 10 1 628338
8,4 49
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Fight Club jak żaden inny film pokazuje jak wielkie pokłady gniewu znajdują się w każdym z nas. Gniew jest tak cudownym uczuciem źe im bardziej się go stłumia tym większe jest BUM jak już się wybuchnie. Dzieło FInchera jest o tyle genialne że każdy może znalezc swoja wersję, swoją interpretacje. Film działą na mnie najprawdopodobniej jak żaden inny. Jaram się obsadą, jaram się dialogami, jaram się fabułą, jaram się każdą pierdołą.

lunatyk34

A ja przy okazji jaram się Twoim zwrotem "Edward Pieprzony Norton", a resztę wypowiedzi popieram w stu procentach.

ocenił(a) film na 10
lunatyk34

Dokładnie!Dlaczego tak genialny film nie dostał nawet jednego Oscara....

użytkownik usunięty
RetroDiva

Dawno temu Oscary miały jakąś wartość, ale teraz rządzą tam pieniądze i żydzi.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się w 100% ...

RetroDiva

W tym akurat nie ma nic dziwnego. Ba, byłbym wręcz poważnie zaskoczony, gdyby tak mocny, brutalny i bezlitośnie krytykujący współczesne amerykańskie (choć nie tylko amerykańskie) społeczeństwo był uwzględniony przy najważniejszych nagrodach (tę jedną śmieszną nominację do Oscara za... montaż dźwięku celowo pomijam).

lunatyk34

Gniew, bezsenność i Edward Pieprzony Norton - w tym zdaniu zawarłeś całe moje życie, pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
lunatyk34

Zupełnie tak samo odbieram ten film. A jak słucham utworu Pixiesów to już w ogóle. Każdy chciałby przez chwilę być Tylerem Durdenem...

ocenił(a) film na 10
Tormencjusz

Ahh, Pixies...
W sumie to niewiele jest zespołów z takim lekko psychodelicznym brzmieniem rocka alternatywnego.

ocenił(a) film na 10
lunatyk34

A zakończenie lepsze niż w książce Palachniuk'a moim skromnym zdaniem.

użytkownik usunięty
orkosky

Jak ta historia kończy się w książce? Tak z ciekawości.

ocenił(a) film na 10
lunatyk34

bardzo dobrze napisane. Gniew, i wyładowanie go daje nieraz świetne efekty, adrenalina skacze jak głupia. Bardzo dobry film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones