PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 627 724
oceny
8,3 10 1 627724
8,3 45
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Moje ulubione cytaty:

"Nie mogłeś zrobić tego sam. Wszystko czym chciałeś być... to ja. Jestem mądry, zdolny, a przede wszystkim... jestem wolny od tego wszystkiego, od czego ty nie jesteś."

"Z wystarczającą ilością mydła można wysadzić wszystko."

"...to jest Twoje życie i kończy sie z każdą minutą."

"Człowiek cierpiący na bezsenność tak naprawdę nigdy nie śpi i nigdy nie jest przebudzony."

"Jutro będzie najpiękniejszy dzień w życiu Raymonda K. Jego śniadanie będzie smakować lepiej, niż każdy posiłek, jaki w życiu jadł."

"Kiedy ludzie myślą, że umierasz, naprawdę cię słuchają, a nie tylko czekają na swoją kolej do mówienia."

"Jeśli budzisz się w innym czasie i w innym miejscu, czy możesz obudzic się jako inna osoba?"

"Zawsze gdy samolot ląduje lub startuje zbyt gwałtownie, modlę się o katastrofę albo zderzenie, cokolwiek. Ubezpieczenie nażycie płaci potrójnie, jeśli zginiesz w służbowej podróży."

użytkownik usunięty
ellicja

"To takie upokarzające. Mieszkanie pełne przypraw i żadnego jedzenia"

ocenił(a) film na 10
Dominika

Ha niezle... Dla mnie najlepsze to
"Without pain, without sacrifice we would have nothing!"
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything"
"I say never be complete, I say stop being perfect..."
"You have to concern the possibility that God does not like you, he never wanted you, in all probability he hates you..."
"Our fathers were our models for Gods if our fathers bailed what does it tell yoo about God?"
"I got it, I got it, I got it... Shit I lost it;p"
uwielbiam ten film=]

ocenił(a) film na 10
Chelsea_AKA_Mrs_Blonde

tam jest blad;p "you" zamiast "yoo" sorx;p

ocenił(a) film na 10
Chelsea_AKA_Mrs_Blonde

Znakomity wybór :)
Dodałbym tylko:
"Fuck damnation! Fuck redemption!"
"I felt like destroying something beautiful."
"Hitting bottom isn't a weekend retreat. lt's not a goddamned seminar."
"I'm Jack's wasted life."

ocenił(a) film na 8
Obywatel_3

A wy co, nie mieliście wersji po polsku?

ocenił(a) film na 10
liver128

Serio?

ocenił(a) film na 8
Obywatel_3

Na niby

ocenił(a) film na 10
liver128

A, no to spoko.

ocenił(a) film na 10
Dominika

Cytuję z pamięci:

"Chodzisz do pracy której nie lubisz żeby kupować rzeczy których nie potrzebujsz"

samo życie

ocenił(a) film na 10
krzysiek3

dokładnie to było tak : " kupujesz żeczy których nie potrzebujesz, za pieniązde których nie masz , by zaimponować ludziom których nie lubisz" :D genialny cytat

ocenił(a) film na 10
Aniiiiiiia

Sorry ze sie czepiam ale nie wierze ze mozna napisac rzeczy przez ż

ocenił(a) film na 10
skyline8

to sie nie czepiaj, bo ja nie wierze , że nie wiesz , że są takie osoby jak dyslektycy.

ocenił(a) film na 10
Aniiiiiiia

Niema czegoś takiego jak dysleksja to tylko wymysł tych co sa zbyt leniwi by sie nauczyć poprawnie pisać . . a tak wgl jak już to jest to dysortografia, dysleksja to gubienie liter , powinnaś mi podziękować a nie sprzedawać mi contrę.

ocenił(a) film na 10
skyline8

jest coś takiego jak dysleksja kochanie, http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja nie dziękuj. :)

ocenił(a) film na 10
mazda8896

Szkoda mi Cie :)

ocenił(a) film na 10
skyline8

jak ktoś ma rację to ci go szkoda :) dziwne, ale w jakimś sensie słodkie :)

ocenił(a) film na 10
mazda8896

Aż się zaśmiałam dzięki Tobie a rzadko się śmieje do monitora , gratulacja i wielkie dzięki brakowało mi tego :D

ocenił(a) film na 10
skyline8

oto moje zadanie, bawić i edukować :) zawsze do usług

ocenił(a) film na 10
mazda8896

Bawić owszem edukować nie sadze , może Ci wyjaśnię o co mi chodziło bo widocznie ta uproszczona forma ci nie wystarczyła , moja wypowiedz w jasny i przjerzysty sposób sugeruje że dysekcja czy też dysortografia to wymysł tych którym lenistwo bierze gore nad nauka pisowni , sama kiedyś miałam taka opinie z poradni ale to ze było mi nieco wstyd wzięłam się za siebie zaczęłam czytać książki , dużo pisać w Wordzie dzięki temu z czasem robiłam co raz rzadziej błędy teraz prawie ich nie robię a jak już zdarzy mi sie poprawiam podkreślone wyrazy , nie jest to trudne a dzięki temu można w przyszłości uniknąć pośmiewiska jak to zrobił nas "inteligentny" prezydent , Jesteś miłym człowiekiem chętnie bym z Toba popisała na priv umiesz mnie rozbawic :D

ocenił(a) film na 10
skyline8

szczerze mówiąc ja też na dysleksje patrzę z przymrużeniem oka. moja mama ma znajomych psychologów, więc mi wystawili to oświadczenie żebym sobie mógł na laptopie w szkole pisać i założę się ,że wiele tych oświadczeń jest wystawianych podobnie. Ale zakładam ,że znam się na psychologii mniej niż psychologowie, więc skoro oni mówią że dysleksja istnieje, i jest ona wpisana na listę chorób czy co to tam jest, to skłaniam się do opinii mądrzejszych 9przynajmniej w tym temacie )od siebie :) a rzeczy przez ż to faktycznie dość śmieszne :D

mazda8896

Czytałem Waszą polemikę choć osobiście nazwałbym to atakiem. Więc pozwolę sobie na ingeręncję.
Już samo publiczne zwracanie komuś uwagi jest wielkim nietaktem i czyni z Ciebie kabotyna.
Nie znasz ludzi, których starasz się obrażić ani też powodów ich pomyłek !? Więc na przyszłość daruj sobie tego rodzaju uwagi.
Obserwując Twoją nieustępliwość i formę budowania zdań, stwierdzam u Ciebie młody wiek i wrodzoną arogancję.
Więc jeżeli chcesz zaimponować swym intelektem lub te wiedzą na tem filmu (gdyż ku temu służy ten portal), użytkownikom FilmWebu, dodaj temat i napisz coś mądrego starając się nie obrażać przy tym nikogo.
Uprzedzam, iż nie wdam się z Tobą w żadnego rodzaju kontaminacje.
Koleżankę skyline8 serdecznie pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
szopeniak

to czemu teraz ty zwracasz mi uwagę i mnie obrażasz? nikogo nie atakuję po prostu oficjalnie jest coś takiego jak dysleksja. a jeśli już bierzesz to za "atak" to skyline pierwsza wykazała się "kabotyństwem"i "zakatowała" Aniiiiiie która napisała rzeczy przez ż, i zresztą słusznie :D
a poza tym "Obserwując Twoją nieustępliwość i formę budowania zdań, stwierdzam u Ciebie młody wiek i wrodzoną arogancję." przyznaj się że po tym poznałeś że jestem "młody" tylko sie chciałeś popisać dedukcją :".. mógł na laptopie w szkole pisać i ..."

ocenił(a) film na 9
mazda8896

Wyluzuj. Jemu chodziło o skyline, albo nie doczytał. Ostatnie zdanie to ironia.
Ja nie mam nic zdiagnozowane, dobrze wiem jak co się pisze, a i tak pisząc szybko popełniam błędy, więc znam to uczucie.

ocenił(a) film na 10
skyline8

"Niema czegoś takiego jak dysleksja to tylko wymysł tych co sa zbyt leniwi by sie nauczyć poprawnie pisać . . a tak wgl jak już to jest to dysortografia, dysleksja to gubienie liter , powinnaś mi podziękować a nie sprzedawać mi contrę. "

Przybijam Ci wirtualną piątkę!

ocenił(a) film na 10
skyline8

Nie wierzę, że można napisać "niema czegoś takiego" :D

ocenił(a) film na 10
deadrys

Chyba bardziej bezużytecznego postu nie mogłeś wymyślić.

ocenił(a) film na 10
skyline8

Twoje zwrócenie uwagi na głupi błąd na pewno się czemuś przysłużyło. Może też masz dysleksję?

MogŁAM.

ocenił(a) film na 10
deadrys

Oh jakie to niemoralne, że zwróciłam komuś uwagę i być może ta osoba dzięki mnie nie popełni tego samego błędu w ważniejszych okolicznościach no, ale cóż naruszyłam czyjąś godność więc spłonę w pieklę ...

ocenił(a) film na 10
deadrys

deadrzs to nie jest dzsleksja lecy dzsortografia...
naucycie sie cyztacó, bo koleyanka miala racje z ta dysortografia. prosze

dysleksja – terminem stosowanym także w węższym znaczeniu, do specyficznych trudności w czytaniu;
dysortografia – specyficzne trudności w pisaniu, przejawiające się popełnianiem różnego typu błędów, w tym ortograficznych, mimo znajomości zasad poprawnej pisowni;
dysgrafia – zniekształcenia strony graficznej pisma – brzydkie, niekaligraficzne pismo;
dyskalkulia – specyficzne trudności w rozwiązywaniu najprostszych nawet zadań matematycznych, np. trudności w dodawaniu czy mnożeniu;
dysfonia – objawia się niewyraźnym i cichym mówieniem – wada bardzo rzadko stwierdzana.

ocenił(a) film na 10
skyline8

Skyline8, zwracasz komuś uwagę, że pisze "rzeczy" przez ż, a sama napisałaś "niema". W innym poście "pieklę". Śmiech na sali. Żeby kogoś pouczać na temat zasad ortografii, najpierw sama przestań gwałcić pisownię.

ocenił(a) film na 10
Zawau

Good Lord, każdego dnia sie przekonuje jak bardzo Polska jest krajem kwitnącej cebuli, rozumiem oburzać sie jeżeli osoba która zwraca uwagę nie ma racji... Nie widzę nic złego w poprawianiu ludzi w takich sytuacjach przynajmniej to pozwala uniknąć w przyszłości takich spaniałych kwiatków jakie popełniał nas kochany prezydent.No ale, cóż łącze sie z tobą " w bulu i nadzieji" jeżeli widzisz w tym ogromny nietakt i chamstwo. Podkreślam, że zdaje sobie sprawę, ze często popełniam błędy stylistyczne i ortograficzne np kiedyś zamiast chce, mówiłam "chcem" i gdyby nie moje znajomi którzy mnie poprawiali to pewnie dalej bym tak mówiła, ale na szczęście dzięki nim nie robię sobie przypału wśród ludzi na których muszę zrobić dobre wrażenie, a wykręcanie sie dysleksją jest co najmniej żałosne bo to jest jak mówienie przez grubych ludzi " ja nie jem dużo, mam po prosu grube kości". Rozumiem, ze ciągłe poprawianie przez kogoś może być irytujące, ale może czas zluzować poślady i przyjąć wszytko na klatę, a z czasem na pewno pojawią sie pozytywne efekty takich uwag.

ocenił(a) film na 10
skyline8

Właśnie widzę, jak przyjmujesz uwagi na klatę, stawiając w obronie własnych błędów litanię tekstu o cebuli i innych dyrdymałach. Skoro nadal robisz błędy, to arogancją jest wsiadanie na innych z tego samego powodu, a podwójną jest potem wykręcanie się z tego.

ocenił(a) film na 10
Zawau

Powiedz które ze zdań świadczy o tym, że nie przyjmuje krytyki na klatę? Również waśnij mi jakie ma znaczenie to kto cie poprawia? Ach tak ta godność, bo jak to może być, że osoba która sama popełnia błędy ma prawo "mnie" poprawiać toż to nie do pomyślenia jest, co z tego, że ma racje, racja tu nie ma znaczenia liczy sie moje ego które własnie zostało skrzywdzone <--- to jest cebulactwo o którym mówię, i nie wiem co ma to wspólnego z moim brakiem dystansu do siebie.No ale cóż widocznie zabrakło ci argumentów i trzeba było zjechać na inny temat

ocenił(a) film na 8
skyline8

Ogarnij się śmieciu i umiej się przyznać do błędów. "Jebać".

skyline8

"Nie ma" pisze się rozdzielnie ;)

DANIEL1990PL

Zastanawiam się czy wszyscy zwracający uwagę na ten błąd ludzie, nigdy nie postawili źle spacji?

skyline8

Przygadal kocial garnkowi. Nie ma piszemy osobno tak samo jak w ogóle.

ocenił(a) film na 9
Dominika

Our generation hashad no GreatDepression, no Great War. Our war is our spiritual war. Our depression is our lives

ocenił(a) film na 10
Dominika

-Jestem jelito grube Jack'a.
-Mam raka. Zabiję Jack'a.

Dominika

"Jesteśmy niewolnikami w białych koszulach.
Reklamy zmuszają nas do pogoni za samochodami i ciuchami.
Wykonujemy prace, których nienawidzimy, aby kupić niepotrzebne nam gówno.
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.
Zostaliśmy wychowani w duchu telewizji, wierząc,
że pewnego dnia będziemy milionerami, bogami ekranu.
Ale tak się nie stanie."

SAMA PRAWDA...

ocenił(a) film na 8
SAiKANoDzejDzej

nic dodać nic ująć.

ocenił(a) film na 10
patt77

Trzeba jeszcze dodać "Powoli zaczynamy to rozumieć.I jesteśmy bardzo, bardzo wku*wieni.”

Dominika

"I want you to hit me as hard as you can"
"I don't want to die without any scar"
"If you could fight anyone who would you fight?"
"Tomorrow will be the most beautiful day of Raymond's life, his breakfast will taste better than any meal you or I have ever tasted!"
"fuck what you know, forget about what you think you know..."
"congratulations, you're one step closer to hitting bottom"
"little by little you're letting yourself become Tyler durden"
cały film to jeden wielki cytat który uwielbiam .... wpisałam je po angielsku bo tak brzmią lepiej

ocenił(a) film na 9
Chantal_21

Pierwszy cytat najlepszy :P:P

Dominika

"Ze spluwą w ustach wymawia się tylko samogłoski."

Cytowane z pamięci:)

ocenił(a) film na 8
Dominika

"Z bronią w ustach wymawia się tylko samogłosoki."
"Możesz połknąć pół litra krwi, zanim zachorujesz"
"Jesteś własnością tego, co posiadasz"
:)

ocenił(a) film na 10
Dominika

"jestem tęsknotą Jacka" "jestem smutkiem Jacka" i "jak będę miał raka...nazwę go Marla"
pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 10
Dominika

jeszcze...
"That old saying...How you always hurt the one you love?? Well it works both ways!"
"- I still can't think of anything
-Ah! Flashback humor!"

ocenił(a) film na 10
Dominika

"To że masz kilka piór na dupie, nie znaczy że jesteś kurczakiem"

użytkownik usunięty
Dominika

"samodoskonalenie to masturbacja, ale autodestrukcja..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones