Pokój (2015)

Pokój (2015)

Room

1 godz. 58 min.

Pięcioletni Jack od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, które nazywają pokojem. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz.

#91 TOP
7,9 10 1 132 154
Marcin_P

Wkraczając w przestrzeń

autor: Marcin Pietrzyk

"Pokój" to przede wszystkim opowieść o śmierci wewnętrznego "ja" i próbie odrodzenia się w nowej, dojrzalszej formie. Wykorzystując ekstremalne okoliczności fabularne irlandzki reżyser przekonuje, że przekraczanie kolejnych progów życiowych doświadczeń jest przeżyciem transformacyjnym. Przypomina to przepoczwarzanie się: stara forma umiera, a istota odradza się pod nową postacią.

zdaniem społeczności pomocna w: 46%

Ocena aktorów w filmie

Jacob Tremblay jako Jack
Jacob Tremblay jako Jack
9,4 6434 głosy
Brie Larson
rola: Ma
8,6 5555 głosów
Joan Allen
rola: Nancy
7,7 1167 głosów
William H. Macy
rola: Robert
7,2 863 głosy

O filmie

 • anioskoczek

  Powtórne narodziny

  autor: anioskoczek

  Na początku był Pokój. Mały Jack trafił do niego prosto z nieba. Wpadł przez okno dachowe, jedyne zresztą w całym pomieszczeniu i zaopiekowała się nim jego Ma. W Pokoju jest wszystko to co niezbędne do życia: łóżko, toaleta, wanna, stół, jest też szafa i telewizor. Jak w każdym ze światów nad tym również czuwa bóg – Stary Nick, który potrafi za pomocą magii zdobywać różne rzeczy z telewizora.

  zdaniem społeczności pomocna w: 94%
 • ''Pokój'' nie jest kolejnym sztampowym filmem, który ma na celu wywołanie wzruszenia wśród widowni. W sposób prosty i przystępny pokazuje coś, co proste nie jest – miłość matki do dziecka, miłość która wykracza poza wszelkie bariery.

  zdaniem społeczności pomocna w: 90%
 • Nic nie jest w stanie przywrócić człowiekowi skradzionego czasu i zniszczonego życia. Z każdego wydarzenia jednak, nawet najbardziej bolesnego i tragicznego można wyciągnąć niesamowicie wiele dobroci. I o tym właśnie jest "Pokój".

  zdaniem społeczności pomocna w: 86%

Forum

(246)
 • jakub_kowalik89

  Najlepszy film roku

  jakub_kowalik89

  ocenił(a) ten film na: 10

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  58
  66odpowiedzi
  ost.
 • janetka

  Spójrzmy na świat jeszcze raz...

  janetka

  ocenił(a) ten film na: 10

  Niesamowity film, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Potrzebowałam czasu, żeby cokolwiek o nim napisać. Od początku do końca poprowadzony tak, że pochłonął mnie całkowicie. Każda ...

  101
  22odpowiedzi
  ost.
 • kingucha89

  Dawno nie widziałam tak dobrego filmu, o!

  kingucha89

  ocenił(a) ten film na: 9

  Świetna fabuła i cała masa emocji! W pewnym momencie serce waliło mi tak, że myślałam , że mi wyskoczy z piersi - dawno czegoś takiego nie uświadczyłam na żadnym seansie, bo albo ...

  230
  103odpowiedzi
  ost.
 • Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  63
  59odpowiedzi
  ost.
 • _Pablos_

  Przeciętne kino

  _Pablos_

  ocenił(a) ten film na: 5

  Film się podoba, bowiem to specyficzny rodzaj kina. Łączące kino familijne z olbrzymim dramatem jednostek. Jego siłą jest ckliwość i tanie środki na wyciskanie łez. Jest niemożliwe, aby coś takiego się nie ...

  121
  68odpowiedzi
  ost.