PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 653
oceny
7,4 10 1 154653
6,5 34
oceny krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

...że jego akcja przeniosła się na fora i portale internetowe, i dzieje się w rzeczywistości.
Zwolennicy filmu gotowi są odszukać i z szacunkiem pochować ofiary wojennych mordów, a przeciwnicy najchętniej powiesili by tychże na drzwiach od stodoły.
Ta cała kłótnia w internecie świadczy tylko o tym, że Pasikowski trafił w dziesiątkę, pokazał prawdę o nas Polakach, a prawda jak widać wielu w oczy kole...

tentego

zwolennicy tego filmu klamia,chodzi tu tylko o kase
http://www.timesofisrael.com/breakthrough-in-talks-with-poland-on-holocaust-comp ensation/

i to tak bezczelnie,ze przypisuja temu filmowi historyczne odniesienia niewiadomo skad wziete.To jest buisness a nie przekrzykiwanie sie kto ma racje ,a zarzucanie antysemityzmu przeciwnikom tego filmu swiadczy tylko o ograniczeniu jego zwolennikow.

ocenił(a) film na 7
gemini300

http://www.youtube.com/watch?v=XU8LIwRUQJM
Ciekawy filmik polecam ;)
A niżej link do wikipedii jesli ktos ma problem ze zrozumieniem który naród najbardziej pomagał żydom wczasie 2 wojny św.Dodam że Polska była wtedy jedynym krajem gdzie za pomoc żydom groziła kara śmierci !!A jednak Polacy pomagali i dostali za to najwiecej medali Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.Jak widac w wikipedii druga jest Holandia a później Francja gdzie nie było kary śmierci za pomoc żydom a medali dużo mniej.Dociera??
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awia ta
A tu filmik Jestem Izrael kapitalnie pokazuje współczesnego żyda!! Ale jak widac nawet tu na forum to żyd zawsze biedny, poniżany i niewinny.I co by nie robic i mówić zawsze będą pokrzywdzeni i przesladowani ale cóż taki naród.
http://www.youtube.com/watch?v=_NcRR0hDuBw

ocenił(a) film na 6
tentego

Bzdura.
Czyli jak zrobią film o tym, że Kopernik była kobietą to będziesz mądrze milczeć?
Ja nie mam zamiaru nikogo grzebać ani przybijać do drzwi stodoły. Zabieram głos tylko kiedy już nie da się ignorować tej bezdennej, polskiej głupoty.
Z resztą trudno się dziwić, że mamy tak mało rozgarnięte społeczeństwo (nie mylić z wykształceniem) skoro od dzieisątków lat mordowani są co mądrzejsi Polacy.
A to przez Niemców po Wrześniu, a to przez Ruskich w tych wszystkich Katyniach, a to przez samych Polskich bandytów (z ogromnym wsparciem żydów) za czasów PRL.
Efekt jest jaki jest. Albo ciemny fanatyk kościelny, albo wyprany z wszelkiej logiki łykacz new Age, pod każdą postacią (również taką, że Polacy bydło jedne byli, najgorsi w tej całej II wojnie światowej...).

ocenił(a) film na 7
Jaho63

No i widzisz, film jest o jednym z kilku incydentów jakie miały miejsce w czasie II wś, a Ty interpretujesz go, "że Polacy bydło jedne byli, najgorsi w tej całej II wojnie światowej..." A film pokazuje, że to był incydent, co najmniej kilka razy.
Po twojej wypowiedzi obstawiam, że może nie przybijał byś nikogo do drzwi, ale stał byś i patrzył, zadowolony z ukrzyżowania "tej bezdennej, polskiej głupoty".

ocenił(a) film na 6
tentego

a Ty interpretujesz go, "że Polacy bydło jedne byli, najgorsi w tej całej II wojnie światowej..."
- Ja interpretuję??????
Ty czytasz całość czy tylko początek i koniec zdania? :) Nie kolego. Dla mnie film jest całkiem niezły, jedynie koszmarną ma kontynuację w mediach i z resztą na forach też. Strarczy poczytać tutaj.
Gdyby komentarz do filmu był taki, że być może takie rzeczy też się zdarzały, bo niestety wśród każdego narodku znajdzie się jakiś Brevik, to byłoby OK.
Niestety alke komentarze są takie jak napisałem "Nareszcie prawda o Polakach". To jest zwyczajne łotrostwo.

ocenił(a) film na 1
Jaho63

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy, xtemisy, pery, bdk1985, darde, jahy63), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

ocenił(a) film na 9
tentego

Kole, kole. A najbardziej tych którzy sprzedaliby jakiegoś sąsiada za litra.

dardre

lokalizacja tego dardre

Lokalizacja:
NRW . Wesseling. Niemcy

i wszystko jasne

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
gemini300

.... Polakom którzy ratowali sąsiadów z narażeniem życia przynosicie nie tylko wstyd ale i hańbę ....

dardre

"Praktycznie w każdej pomorskiej wsi zamieszkiwała jakaś niemiecka rodzina przez co Selbstschutz posiadał dokładne rozpoznanie w stosunkach wiejskich. Wiedziano dokładnie, którzy Polacy byli członkami patriotycznych organizacji polskich i jaki mieli stosunek do Niemców. Było to bardzo niebezpieczne i już jesienią 1939 roku przyniosło negatywne rezultaty w postaci wielu mordów, których de facto dokonywali na sobie przedwojenni sąsiedzi. Doprowadzało to również wielokrotnie do nadużyć w tym względzie, bo członkowie Selbstschutzu, chcąc zagarnąć mienie Polaków bądź załatwić stare sąsiedzkie porachunki, mścili się na dawnych sąsiadach.

Po zakończeniu działań militarnych naziści wcielili swój plan eksterminacji Polaków tzw. "Intelligenzaktion”. Historycy szacują, że w jej wyniku na Pomorzu zamordowano nawet 40 tysięcy osób. Najwięcej osób zabito w Piaśnicy pomiędzy Lęborkiem a Wejherowem, gdzie zwożono ludzi praktycznie z całego województwa.

Tak było w Karpnie w powiecie kościerskim, kiedy to 16 października 1939 roku w egzekucji zginęło 21 osób. Wówczas oprócz żołnierzy w eskorcie na miejsce morderstwa i do pociągania za spust dołączyli: miejscowy kowal, karczmarz i rolnik. Skala okrucieństwa ze strony bojówkarzy była tak wielka, że zadziwiało to nawet dowództwo SS i było tematem spotkań z kierownictwem Selbstschuztu. Kilka miesięcy później organizacja została rozwiązana. Jej członków wcielono do nowo powstałej organizacji o nazwie Sonderdienst, która działała na terenie Generalnej Guberni. Tutaj znowu odznaczyła się niesamowitym brakiem litości w walce z polskim podziemiem i pacyfikacji wsi. Pomimo wielu przestępstw, większość nigdy nie została osądzona."

ocenił(a) film na 1
dardre

Zgłaszam tego chama.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dardre

"Praktycznie w każdej pomorskiej wsi zamieszkiwała jakaś niemiecka rodzina przez co Selbstschutz posiadał dokładne rozpoznanie w stosunkach wiejskich. Wiedziano dokładnie, którzy Polacy byli członkami patriotycznych organizacji polskich i jaki mieli stosunek do Niemców. Było to bardzo niebezpieczne i już jesienią 1939 roku przyniosło negatywne rezultaty w postaci wielu mordów, których de facto dokonywali na sobie przedwojenni sąsiedzi. Doprowadzało to również wielokrotnie do nadużyć w tym względzie, bo członkowie Selbstschutzu, chcąc zagarnąć mienie Polaków bądź załatwić stare sąsiedzkie porachunki, mścili się na dawnych sąsiadach.

Tutaj członkowie Selbstschuztu czynnie brali udział w egzekucjach Polaków. Zaś gdy rozstrzeliwano pensjonariuszy lęborskiego szpitala psychiatrycz­- nego zostali od roli katów odsunięci, jednak ich rola wówczas polegała na kopaniu masowych grobów. Tutaj rolę egzekutorów prowadziło komando SS Eimann (chodziło o to, aby nie pokazywać tego, że mordowani są Niemcami). Mimo tego, że akcja była wymierzona w inteligencję, wielokrotnie ofiarami masowych mordów byli również "zwykli” Polacy.

Tak było w Karpnie w powiecie kościerskim, kiedy to 16 października 1939 roku w egzekucji zginęło 21 osób. Wówczas oprócz żołnierzy w eskorcie na miejsce morderstwa i do pociągania za spust dołączyli: miejscowy kowal, karczmarz i rolnik. Skala okrucieństwa ze strony bojówkarzy była tak wielka, że zadziwiało to nawet dowództwo SS i było tematem spotkań z kierownictwem Selbstschuztu. Kilka miesięcy później organizacja została rozwiązana. Jej członków wcielono do nowo powstałej organizacji o nazwie Sonderdienst, która działała na terenie Generalnej Guberni. Tutaj znowu odznaczyła się niesamowitym brakiem litości w walce z polskim podziemiem i pacyfikacji wsi. Pomimo wielu przestępstw, większość nigdy nie została osądzona."

ocenił(a) film na 1
dardre

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy, xtemisy, pery, bdk1985, darde), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

ocenił(a) film na 7
dardre

http://www.youtube.com/watch?v=XU8LIwRUQJM
Ciekawy filmik polecam ;)
A niżej link do wikipedii jesli ktos ma problem ze zrozumieniem który naród najbardziej pomagał żydom wczasie 2 wojny św.Dodam że Polska była wtedy jedynym krajem gdzie za pomoc żydom groziła kara śmierci !!A jednak Polacy pomagali i dostali za to najwiecej medali Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.Jak widac w wikipedii druga jest Holandia a później Francja gdzie nie było kary śmierci za pomoc żydom a medali dużo mniej.Dociera??
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awia ta
A tu filmik Jestem Izrael kapitalnie pokazuje współczesnego żyda!! Ale jak widac nawet tu na forum to żyd zawsze biedny, poniżany i niewinny.I co by nie robic i mówić zawsze będą pokrzywdzeni i przesladowani ale cóż taki naród.
http://www.youtube.com/watch?v=_NcRR0hDuBw

tiffo

Historia Kowalskich

https://www.youtube.com/watch?v=_84uh8gAHCw

ocenił(a) film na 1
dardre

"gdybym mieszkał w kozich bobkach pewnie też bym się tym nie chwalił." ojoj mieszka w Wesseling i już polskie miejscowości to dla niego pipidówy a ich nazwy to powód do wstydu.

dardre

"Praktycznie w każdej pomorskiej wsi zamieszkiwała jakaś niemiecka rodzina przez co Selbstschutz posiadał dokładne rozpoznanie w stosunkach wiejskich. Wiedziano dokładnie, którzy Polacy byli członkami patriotycznych organizacji polskich i jaki mieli stosunek do Niemców. Było to bardzo niebezpieczne i już jesienią 1939 roku przyniosło negatywne rezultaty w postaci wielu mordów, których de facto dokonywali na sobie przedwojenni sąsiedzi. Doprowadzało to również wielokrotnie do nadużyć w tym względzie, bo członkowie Selbstschutzu, chcąc zagarnąć mienie Polaków bądź załatwić stare sąsiedzkie porachunki, mścili się na dawnych sąsiadach.

Po zakończeniu działań militarnych naziści wcielili swój plan eksterminacji Polaków tzw. "Intelligenzaktion”. Historycy szacują, że w jej wyniku na Pomorzu zamordowano nawet 40 tysięcy osób. Najwięcej osób zabito w Piaśnicy pomiędzy Lęborkiem a Wejherowem, gdzie zwożono ludzi praktycznie z całego województwa.

Tak było w Karpnie w powiecie kościerskim, kiedy to 16 października 1939 roku w egzekucji zginęło 21 osób. Wówczas oprócz żołnierzy w eskorcie na miejsce morderstwa i do pociągania za spust dołączyli: miejscowy kowal, karczmarz i rolnik. Skala okrucieństwa ze strony bojówkarzy była tak wielka, że zadziwiało to nawet dowództwo SS i było tematem spotkań z kierownictwem Selbstschuztu. Kilka miesięcy później organizacja została rozwiązana. Jej członków wcielono do nowo powstałej organizacji o nazwie Sonderdienst, która działała na terenie Generalnej Guberni. Tutaj znowu odznaczyła się niesamowitym brakiem litości w walce z polskim podziemiem i pacyfikacji wsi. Pomimo wielu przestępstw, większość nigdy nie została osądzona."

ocenił(a) film na 8
tentego

Dokladnie to samo pisalem w kilku watkach. Antysemici forumowi dopisuja epilog do filmu i bezwiednie legitymizuja tezy w filmie postawione. Nie zdaja sobie sprawy z charakteru wlasnej dzialalnosci, bo w wiekszosci sa ludzmi o wyjatkowo malych mozliwosciach intelektualnych. Nie rozumieja, ze robiac szum wokol filmu daja mu paradoksalnie darmowa reklame i dzieki temu coraz wiecej osob, poczatkowo obojetnych, ma ochote ten obraz obejrzec.

per333

Wy produkujecie tych antysemitow chyba hurtowo opierajac sie na bezdennym filmie ktory nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia

ocenił(a) film na 7
gemini300

Bezdenny film ;) czytając twoje wypowiedzi ubaw mam po pachy!

bdk1985

Żyd nawet na bezludnej wyspie znajdzie antysemitę.

trolbet

No jak katarynka. ;) Masz ponumerowane te swoje kwestie?

zweistein

"Stało się: Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno- pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici."

trolbet

Prześmieszne. A masz coś o antysemitach w kosmisie?

trolbet

Prześmieszne. A coś o antysemitach w kosmosie też masz?

ocenił(a) film na 1
bdk1985

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy, xtemisy, pery, bdk1985), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Stary odkopujesz temat sprzed 5 lat, i jeszcze totalnie nie rozumiesz o co mi chodzi. Mi film się podobał, a ostatnia wypowiedź premiera mi się bardzo podobała, i mam nadzieję, że co do tej ustawy nie zrobią ani kroku w tył. I co teraz? Mózg rozje**ny?

ocenił(a) film na 1
bdk1985

podłość lapida nie zna granic
https://wpolityce.pl/historia/379635-nowe-dokumenty-jedynie-...

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Kolego, o co Tobie chodzi?

ocenił(a) film na 1
bdk1985

o co chodzi? O chamstwo lapida. Apeluję o rozsyłanie tego linku:
https://wpolityce.pl/historia/379635-nowe-dokumenty-jedynie-polacy-probowali-oca lic-prababcie-yaira-lapida-od-smierci-w-obozie-auschwitz

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

No ale o co ci k...a chodzi, że mi spamujesz odpowiedziami nie na temat? Czy ja się nazywam Lapid, czy ja jestem jego fanem? Weź idź stąd, bo mimo, że ogólnie się z Tobą zgadzam to tym spamowaniem debilnym działasz mi totalnie na nerwy.

ocenił(a) film na 1
bdk1985

Kolego, o co mi chodzi? Chodzi mi o to aby porozsyłać link do tego artykułu gdzie się da. Jeśli wysyłam go do plujących na własny naród ludzi (a takich FW jest dużo), to chcę aby przejrzeli na oczy bądź (co często się zdarza) zamknąć japy ludziom którzy świadomie (a nie z niewiedzy) i złośliwie szczują własny naród. Natomiast jeśli wysyłam Tobie, to liczę na twoją pomoc. Popatrz, główne portale (onety, wirtulane) nie zrobiły z kłamstw lapida newsa dnia. Napisał o tym tylko niszowy portal. Wysłanie linku z artykułem demaskującym kłamstwa lapida choćby do kilku osób już byłoby dobrym uczynkiem z twojej strony. Sam dużo nie zdziałam. LICZĘ NA CIEBIE.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Ludzie z zamkniętym umysłem i tak nie zrozumieją, i tak będzie wina Polski i Polaków, i tak będzie biczowanie ich nie przekonasz, oni w imię "dobrych stosunków" z Izraelem, USA, Niemcami i kimkolwiek innym będą w stanie przyznać, że to oni mordowali ludzi w Auschwitz. Z drugiej strony nie jestem człowiekiem który twierdzi, że wśród Polaków nie było zwykłych szuj, ale były one wszędzie i trzeba znać w tym wszystkim proporcje. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
per333

Mi nie tyle chodziło o szum i reklamę filmu, ale o to że filmowi ludzie z widłami i kosami objawili się realnie tu i teraz. Są wśród nas, zwarci, gotowi, z pianą na ustach, z siekierami i sztachetami w rękach...

tentego

juz nawet sztachety sobie przygotowaliscie ... no prosze ,jeszcze tylko 200 l benzyny

ocenił(a) film na 7
gemini300

No, ty to akurat jesteś ten z pianą na ustach, i pewnie stojący najbliżej księdza.

tentego

Stojacy najblizej to pewnie pasikowski ... ten *&%*&% co nakrecil to bagno

tentego

Widzę, że samosądy na Polakach to teraz chleb powszedni.

ocenił(a) film na 8
tentego

Ja tez pisalem o szumie jako o kwestii drugorzednej i wtornej. Pierwszorzedna kwestia sa tresci antysemickie (zauwazalne niemal na kazdym polskim forum) oraz dziwna, niemal zwierzeca nienawisc do Zydow przebijajaca z tych wypowiedzi. Ja mysle, ze ci ludzie, gdyby im zapewnic "odpowiednie warunki", gdyby mieli "sprzyjajace okolicznosci", to gotowi byliby popelnic zbrodnie. Nienawisc ludzi prymitywnych czesto jest nieokielznana.

W czasie wojny ich moralni przodkowie mordowali Zydow, bo bylo to bezkarne. Jestem pewien, ze do mordow doszloby tez w Mlawie w 1991 roku (tzw. Pogrom Mławski), gdyby nie sily porzadkowe, gdyby nie sciagnieto posilkow policyjnych, gdyby nie wprowadzono godziny policyjnej. W Mlawie chodzilo o bogatych Cyganow, ale mechanizm byl podobny. W wielu miejscach Polski zyja ludzie naprawde prymitywni, ktorzy niewiele sie roznia, pod wzgledem moralnym, od chlopow z okresu okupacji. Warto przy tym zauwazyc, ze u ludzi prymitywnych latwo podsycic tzw. "nienawisc zbiorowa", bo wsrod ludow prymitywnych indywidualizm jest mocno przytepiony, dominuja zachowania stadne i zbiorowe. Jedna iskra moze rozniecic wybuch buntu czy byc przyczynkiem do zorganizowania pogromu.
W necie ci ludzie powtarzaja jak mantre te same hasla antysemickie, ale gdyby w realu potrafili sie jakos zorganizowac, gdyby na ich czele stanal jakis charyzmatyczny lider, to mogliby byc naprawde niebezpieczni. Historia zna takie przypadki.


ocenił(a) film na 4
per333

"W Mlawie chodzilo o bogatych Cyganow, ale mechanizm byl podobny".

W 1941 odbywały się jedynie samosądy na sporadycznie chwytanych funkcjonariuszach NKWD czy donosicielach żydowskiego pochodzenia. Natomiast wszystkie egzekucje dokonywane na Żydach były dokonywane przez niemieckie grupy specjalne sporadycznie zapędzające ludność miejscową do pomocy, czasami pod groźbą śmierci.

Ten schemat powtarzał się na całej drodze pochodu Niemców na wschód więc logicznym jest że Polacy nie byli jedynym wyjątkiem samodzielnie mordującym masowo wsie jak mówią niedouczeni idioci. Miejscowa ludność sporadycznie odpłacała komunistom za ich współpracę z okupantem w latach 1939-41 ale nigdy nie było masowych mordów na tle majątkowym.

To są fakty historyczne ale jak część tu piszących to delikatnie mówiąc imbecyle o umyśle który normalnie nie powinien pozwalać na więcej niż ciężką pracę fizyczną to nie dziwne że na fakty odpowiadają bredniami o tym jak to rzekomo jakaś część Polaków rzekomo najchętniej wymordowałaby Żydów, Romów, Cyganów i cholera wie co jeszcze durnego da się wymyśleć

Przykre że w tych śmiesznych wojenkach prawda pada pierwsza ofiarą fanatyków.

ocenił(a) film na 1
per333

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy, xtemisy, pery), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Gostku, naucz się najpierw pisać w języku polskim. Twoja łamana polszczyzna sugeruje, że nie jesteś Polakiem. Polacy umieją posługiwać się językiem polskim, zresztą jest to jeden z wyróżników polskości. Ojczyzna-polszczyzna.
Zatem o naszych polskich sprawach się nie wypowiadaj, bo to nie twoja sprawa.

ocenił(a) film na 1
per333

Typowa odpowiedz wykształciucha. Nie umiesz zbić mich argumentów, to czepiasz się nieistotnych detali. Ty jesteś ,,patriotą", a ja jestem ,,oczerniaczem Polaków". Takie lewaki jak ty to każdą ,,prawdę" potrafią upchnąć (jak to, że Oświęcim=Jedwabne).
P.S. Zresztą gdzie te moje ,,błędy" w polszczyźnie? Widać tych literówek jest mało, skro nie umiem ich dostrzec.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

podłość lapida nie zna granic
https://wpolityce.pl/historia/379635-nowe-dokumenty-jedynie-...

ocenił(a) film na 1
per333

Ja p..ę. Czytam, że,,polski historyk" ,, przestrzega Tel Awiw przed dialogiem z Polską" (https://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-historyk-jan-grabowski-przestrzega-tel- awiw-przed-dialogiem-z-polska/qldxw89). Myślę sobie co to za ,,polski historyk"??? A to Żyd z pochodzenia, Kanadyjczyk z miejsca zamieszkania (taki z niego ,,polski historyk", jak z grosa). A media oszukują siejąc zamęt, że nawet ,,Polacy" ostrzegają Żydów przed rządem polskim.
To teraz niech taki Wildstein który ewidentnie czuje się Polakiem przestrzega Polaków przed Żydami i niech w świat idzie fałszywy news, że nawet Żydzi ostrzegają Polaków przed złym rządem izraelskim. Byłoby to możliwe, powiedz???.

ocenił(a) film na 1
per333

perze, ,,mądry i uczony", zaraz mi powiesz, że jan grabowski jest Polakiem, a ja nie.

ocenił(a) film na 1
per333

podłość lapida nie zna granic
https://wpolityce.pl/historia/379635-nowe-dokumenty-jedynie-...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones