PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726818}

Pomiędzy nami góry

The Mountain Between Us
6,3 29 413
ocen
6,3 10 1 29413
4,6 5
ocen krytyków
Pomiędzy nami góry
powrót do forum filmu Pomiędzy nami góry

Polecam książkę!

ocenił(a) film na 4

Jeśli film będzie choć w połowie dobry jak książka, to się nie zawiodę:)

moonaisab

Dokładnie :) Chociaż już niektóre różnicę widać gołym okiem :)

moonaisab

czy pies zginie? Bo jeśli tak to nawet nie myślę, żeby oglądać

ocenił(a) film na 4
farbka01

Kurde, zabijcie mnie, ale nie przypominam sobie żadnego psa w książce. A na trailerze rzeczywiście jest...

moonaisab

W książce był pies. Zdaje się terrier o imieniu Tank. Ben przechrzcił go na Napoleona ;)

moonaisab

Szli przez te góry w trójkę - Ashley (tak miała na imię w książce), Ben i pies - Napoleon, a właściwie Tank. Psa trudno nie zauważyć w książce... W książce nie było powiedziane czy Ben jest murzynem, czy jest biały.

farbka01

zginie

moonaisab

Kiedy została napisana książka?

ocenił(a) film na 4
Lou_5

Wydano ją w 2011.

moonaisab

Dzięki! Muszę przeczytać...

moonaisab

Ooo nie słyszałam o książce, ale zwiastun bomba. Tylko, czy książka ma ten sam tytuł? Bo coś mi tu nie pasuje, nie powinno być: "Góra między nami" ? Tak jakoś logiczniej xd

ocenił(a) film na 6
ashley00133

Charles Martin 'The Mountain Between Us'

ashley00133

Polecam książkę, jedna z moich ulubionych, wspaniały klimat. W filmie chyba trudno go oddać...

ocenił(a) film na 7
moonaisab

Nie zaweidziesz sie film swietny

ocenił(a) film na 6
moonaisab

Książka a film... Pozmieniali dużo. Jak dla mnie na minus.

dzemik28

Dokładnie... Najbardziej ucierpiała dramaturgia, bo w książce dopiero na końcu jest punkt kulminacyjny.

ocenił(a) film na 4
moonaisab

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i niestety mi się nie podobał. To co pisaliście, wiele zmian, na gorsze moim zdaniem. Ale głównie to nie pasowała mi para aktorów, żadnej chemii między nimi, jakby grali tam za karę.

Od książki nie mogłam się oderwać, a film mnie strasznie wynudził.
Szkoda.

moonaisab

Tez średnio podobał mi się film... Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy jeśli mieli telefon bez zasięgu to czy mogli wybrać numer alarmowy? Przecież do tego nie trzeba mieć zasięgu tak myślę, chyba że się mylę?

moonaisab

Mam identyczne zdanie. Cieszę się, że najpierw przeczytałam książkę, gdyż miałam przed oczami "swoich" wyobrażonych bohaterów, a nie tę nieudolnie grającą i irytującą w filmie parę.

ocenił(a) film na 1
emo_tion

film tragiczny. Nie wiem, jak można tak bardzo zniszczyć tak dobrą historię, tchnącą z filmu politpoprawnością. Jest bardzo mało książek, które oddają uczucia bohaterów mocniej niż ta; gdzie główny bohater był przepełniony miłością do swojej żony(!!!) i olbrzymim poczuciem winy. I co jest ważne, nikogo nikt nie zdradził. Ani główna bohaterka nie zdradziła narzeczonego, ani chirurg nie zdradził żony, a to w jaki sposób układają się relacje między tą dwójką, są obrazem uczucia budowanego na wzajemnym szacunku i więzi ducha, z mocną przemianą obu postaci i dużą dawką emocji. Tymczasem z filmu wynika, że obie postaci są dwulicowe, niesympatyczne, płytkie i egoistyczne.

Mejneiosa

W punkt!
A tak czekałam na ten film po przeczytaniu książki. Dobrze, że zanim wyszedł film to już dawno emocje mi opadły po książce i nie wszystko pamiętam bo byłoby jeszcze gorzej, a i tak to co mi się najbardziej podobało w powieści w ogóle pominęli albo zmienili. Główni aktorzy choć obojga lubię to w ogóle mi nie podeszli i już wolałam każdych którzy niestety odrzucili rolę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones