PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503386}

Pomniejszenie

Downsizing
5,3 35 462
oceny
5,3 10 1 35462
5,8 26
ocen krytyków
Pomniejszenie
powrót do forum filmu Pomniejszenie

Dawnooo nie widzialem tak zmarnowanego potencjału... To wygladalo tak jakby jakis zanakomity scenarzysta szedl przez lesny park ze swoim dzielem do producenta,a w krzakach - majacy cynk - jakis wariat fanatyk go napadl i ukradl mu teczke,po czym bez sprawdzenia materialu sam udal sie to zaprezentowac wytwórni. Jednak na miejscu okazalo sie,ze w srodku jest tylko zarys i pierwsze 20 min fabuly.. Wiec reszte niedorzwoj sam musial dopisac..No i dopisal...Katastrofa..Ckliwy,nudny,propagandyczny gniot.. Myslalem,ze dostane fajną komedie - nawet niekoniecznie glupią,ale nie spodizewalem sie,ze to bedzie az taki "Paulo Coelho".. Scena na łódce z tworcą pomniejszenia to juz nawet nie ckliwosc,a parodia ckliwosci - i to jeszcze w nudnym do obrzygania wydaniu.. Najbardziej jednak na negatywne postrzeganie tego czegos wplynela na mnie ta azjatka,ktora byla tak irytujaca,ze normalnie sie gotowalem..

Chcialbym tez zatrzymac sie przy Ch. Waltzie,ktory niemilosiernie zrobil mnie w ch# j.a... Po krecajach w "Bekartach" i "Django" mialem wrazenie,ze mamy doczynienia z gigantem,wirtuozem aktorstwa,a przytaczajac w roznych rozmowach wielkich aktorow czesto o nim wspominalem. Co sie jednak okazuje?
To,ze prawdą jest to z czym walczylem..Klocilem sie z ludzimi,ktorzy mowili,ze on jest powtarzalny,ze powiela tego Lande w kazdych innych kreacjach..Negowalem takei opinie bez dostatecznej znajomosci jego ról,bo myslalem,ze skoro ktos moze tak grac jak on gral u Tarantino,to musi byc wielki..No ale ostatnio robiąc maraton z jego odlonami mina mi zrzedla,a Waltz jest praktycznie identyczny.. Straszny zawod.

mateos8

De Niro i inni też są identyczni.... wszyscy dopóki nie schudną albo zgrubną i wtedy wow! Poświęcenie itp. Waltz był smaczny w Bekartach i tyle, takiego go poznaliśmy, mnie już w Django irytował no no właśnie odniosłem wrażenie kopii postaci z Bękartów tylko w innej czapce/kapeluszu na głowie

peterson78

Akurat część tekstu z Waltzem uważam za zbyt pochopną ze swojej strony. Jak mu rola najdzie to nie ma zmiłuj. Bardzo bogata mimika,jedna z bogatszych w biznesie. Tyle tylko,że nie jest to typ kameleona i czasami moze zirytować wtórnością, tj w tym przypadku. Ale summa summarum to wielki aktor. A kreacja Landy to naprawde himalaje rzemiosła aktorskiego.

mateos8

Role u Tarantino mnie nie urzekły jakoś mocno, za to tutaj i w Rzezi bardzo mi się podobała jego gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones