PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503386}

Pomniejszenie

Downsizing
5,3 35 213
ocen
5,3 10 1 35213
5,8 22
oceny krytyków
Pomniejszenie
powrót do forum filmu Pomniejszenie

Zbyt niska ocena

ocenił(a) film na 8

Zupełnie nie rozumiem tak niskiej oceny. Wspaniała rola Christopha Waltza, którego widzę jako kandydata do oscara za rolę drugoplanową oraz jeden z najlepszych filmów jakie miałem okazję obejrzeć na dużym ekranie w ostatnim roku, a dzięki karcie unlimited widziałem tego sporo. Aż dziw bierze, że polskie "cuda", które ostatnio produkuje się hurtowo, a które sprowadzają się do zmieszczenia w 1,5 godziny jak największej ilości cycków, bluzgów i tandetnej wulgarności mają na tym portalu oceny w okolicach 7 i wyżej, podczas gdy ten film zaledwie 5... w jakim kraju my mieszkamy :/

ocenił(a) film na 4
Novalogic6

Za bluzganiem na lewo i prawo nie przepadam tak samo jak za polskimi tandetnymi filmami. Słaba ocena "Pomniejszenie" może wynikać z tego, że nikt nie zdecydował się o czym właściwie chce nam opowiedzieć. Przez dwie godziny widzimy Damona w różnych miejscach i z różnymi ludźmi, ale czy coś za tym idzie? Brak w tym błyskotliwości czy mocnej ironii, która by nas w jakiś sposób uderzyła. Przez ponad godzinę czekałem na coś, a jedyne co otrzymałem to kobietę z Wietnamu dzięki której usłyszałem 5 minutowy dialog o rodzajach dymanka. Jeżeli w filmie było jakieś głębokie przesłanie, to było tak skutecznie pomniejszone, że nawet tego nie zauważyłem. Tak samo jak humoru czy życiowego dramatu.

moja recenzja - http://polformance.umcs.pl/2018/01/czy-rozmiar-ma-znaczenie/

ocenił(a) film na 4
Novalogic6

Jaja sobie robisz? Co to był za film? O czym? Co wniósł do twojego dnia? Jeden wielki bełkot. Nie rozumiem zupełnie wizji scenarzysty i reżysera. Nie rozumiem Damona, że wziął udział w takim projekcie. Nic nie rozumiem. Dla mnie ten film to bełkot. 4/10 za pierwsze 40 minut filmu.

ocenił(a) film na 2
Novalogic6

Ocena akurat jest za wysoka. Więcej ludzi go zobaczy to ocena szybko się urealni. Zastanawiasz się dlaczego filmy typu Botoks mają dobre oceny? Bo to zlepek cycków i przekleństw , kilku niezłych aktorów co się może czasem podobać jak ktoś mało filmów ogląda lub potrzebuje takiego po prostu odmóżdżenia. Bardzo mnie ciekawi i rozbawia myśl że ktoś z tego "FILMU" może dostać Oskara albą jakąś nagrodę gdziekolwiek. Christopher Waltz zagrał poprawnie. Na więcej nie miał szans.

Novalogic6

Bardo dobry film. Inteligentny scenariusz i znakomita reżyseria. Safranek, Wietnamka i Dusan zagrani przekonująco i z polotem. Podobał mi się nienachalny humor, pasujący do absurdalnego pomysłu zmniejszania ludzi i zwierząt w celu uniknięcia przeludnienia i ochrony Ziemi przed skażeniem. I chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że założenie filmu jest głupie, nadające się jedynie na niewyszukaną komedię, to zabieg reżysera, aby potraktować go nieco poważniej i posłużyć się nim do nieco innego spojrzenia na naukowe i społeczne utopie, które co jakiś czas opętują ludzkie umysły, udał się znakomicie.
"Pomniejszenie "przypomina w tym względzie bardziej "Truman Show" niż nasz "King Size".

ocenił(a) film na 7
Leszek_Celer

Leszek, zaraz Ci wyjasnie skad to pytanie ale mozesz mi odpisac ile masz lat?

sobanek

Kilka dziesiątek.

ocenił(a) film na 7
Leszek_Celer

no wlasnie tak myslalem, dla "gowniarzerii" w wieku naszych dzieci to film o niczym. Dla nas swietne kino z przeslaniem... Ech czas umierac

sobanek

Spokojnie. Jeszcze wiele przed nami, a i młodsi muszą się od kogoś uczyć. ;)

sobanek

Weź się wypchaj z tym kryterium wieku

ocenił(a) film na 7
Notoryczny_filmowiec

...powiedziała "gównarzeria" :)

ocenił(a) film na 2
sobanek

Moim zdaniem rzeczonym gówniarzem jesteś ty, bo jedynym twoim argumentem jest to, że ktoś jest młodszy, a wartością w filmie, prosty przekaz nie wymagający bystrego mózgu. A jakość tego przekazu? Kogo by to obchodziło... Ważne, że cięty mózg którego największym osiągnięciem, jest argument dotyczący wieku, jest w stanie ten przekaz przeprocesować. A przesłanie tego filmu? Mówisz o tym, że główny bohater jest zbyt miłym ciapciatym misiem który nie dba o własne potrzeby i daje się wykorzystywać, na końcu filmu, kiedy miał okazję zrobić coś właściwie, zamiast podążyć za tym co wartościowe podążył za tym co wygodne? Też mi ku*wa przesłanie...

ocenił(a) film na 7
Gumpor

plonk

ocenił(a) film na 2
sobanek

No nie... Zostałem zasypany argumentami! Ale to ja jestem trollem. Oczywiście ")

sobanek

Nie wiem, ja mam 35 lat, może gówniarz, ale dla mnie ten film to krzywda dla ważnych tematów, które miał poruszyć. Istotne wartości, które były tam pokazane zostały ośmieszone i zgwałcone. Film o ważnych sprawach pokazany w zły sposób. Moim zdaniem to albo głupota twórców, albo świadoma zła wola. Oczywiście może jak skończę 55 lat uznam, że taka łopatologia i teledyskowe pokazanie wielu wątków jest wartościowe. Obym nie dożył takiego czasu. Oczywiście żartuję chcę żyć ile się da.

Leszek_Celer

Dokładnie

użytkownik usunięty
Novalogic6

Już słyszę kwik fanbojów ale Waltz to przeciętny aktor któremu udały się dwie role.

Nieprawda, bo trzy...

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Nieprawda, bo jedna... XD, :-P

eltoro10000

Przynajmniej cztery ...

I co z tego? I tak go kochamy :). Tak jak kochało się Schwarzeneggera albo Van Damme'a , czy Stathama. Zawsze grają tak samo, ale takich ich właśnie lubimy :).

ocenił(a) film na 6
Novalogic6

niska ocena jest dlatego ze ludzie spodziewali sie czystej komedi ale jak ktos zna rezysera lub sprawdzili jakie filmy zrobil wiedzialby ze on bardziej stawia na dramaty zyciowe z nutka komedi , mi brakowalo tam problemów z owadami jakas dżownica by sie przydala wyskakujaca z ziemi czy cos takiego , a jedynie dostajemy w norwegi że komarów tam nie ma a ptaki nas nie lubia jeść

xbox720

Ja po pierwszych 15 minutach spodziewałem się dramatu. Dramat był, ale jeśli chodzi o poprowadzenie historii. Ani to śmieszne, ani to smutne. Film bez fabuły.

TomaszO1983

@TomaszO1983 Haha, dokładnie.

ocenił(a) film na 5
xbox720

to fakt, coś za miło było, motylki tylko latały... dziwne te SF...

xbox720

Motyle były.... hahaha

ocenił(a) film na 7
Novalogic6

Jeśli dobrze się przyjrzeć jakie filmy hollywoodzkie podobają się masowej publiczności, to czemu się dziwisz? Dominują identyczne filmy o bohaterach w plastikowych gaciach z komiksów, remaki, prequele, sequele, spin-offy, kalające starsze klasyki, gdzie pełno akcji, cgi i znanych mord, ale brak fabuły, prawdziwej gry aktorskiej i kreatywnego wykorzystania efektów specjalnych.

W "Pomniejszeniu" jest za dużo informacji i za mało szybko zmieniających się obrazków, w których ktoś kogoś leje po mordze, albo strzela, albo lata w kombinezonie. Masowy widz tego nie może ogarnąć, że filmem można opowiadać, a nie tylko eksploatować te same schematy nieskrępowanej akcji.

_Pablos_

Każdy film z fabułą się obroni. Nawet najbardziej absurdalna historia. Od czasów starożytnego teatru wiadomo, że aby coś przekazać zjadliwie, trzeba stworzyć do tego opowieść. W opowieści też muszą pojawić się jakieś ciekawe postacie. Tu brak postaci i fabuły, jedyne co mamy to dobrych aktorów, ciekawy pomysł i ważne tematy. To za mało na film.

ocenił(a) film na 6
_Pablos_

Masowy widz i jego gust swoją drogą, ale niektórzy po prostu zawiedli sie Paynem, bo każdy z jego poprzednich filmów był znacznie lepszy.

ocenił(a) film na 5
_Pablos_

To że mamy blockbustery w kinach od lat, które dzisiaj się uważa za "ambitne klasyki" o czym ludzie zapominają to mniejsza - film po prostu nie wie czym być, a to po prostu jedna z gorszych produkcji tego reżysera.

ocenił(a) film na 5
Novalogic6

Jaką trzeba być umysłową amebom, żeby na filmwebie nażekać, że ocena filmu jest za wysoka lub za niska. Ludzie chyba nigdy nie zrozumieją że są różne gusta, a na tej stronie widoczne jest ich uśrednienie. Po drugie, narzekanie na kraj i społeczeństwo, tylko brakowało mówienia o "polskiej mentalności" chociaż nawet nie ma czegoś takiego. No to drogi Panie "Polacy tacy głupi nie doceniają arcydzieła" na międzynarodowym IMDb ten film ma ocenę 5,7, a na rottentomatoes 50%. Niestety typowa mentalność świata, który nie docenia tego arcydzieła.

ocenił(a) film na 5
Novalogic6

pomijając "polskie cuda" to ten film jest o... ? po co te zmniejszenia, te SF skoro potraktowane powierzchownie, przecież to miliony problemów, urodzaj dla wyobraźni... tymczasem o czym mamy film? problem, że facet nie wie po co się urodził i po co żyć? to przecież nic nowego, miliony tak mają... ;)

ocenił(a) film na 2
VanKert

Nie zapominajmy, że jak już może nadać swojemu życiu znaczenie, to ucieka do tego co wygodne...

ocenił(a) film na 10
Novalogic6

W kraju przygłupów, kolego. W kraju przygłupów żyjemy, na planecie Idiotia.
Ja tą niska notę niestety rozumiem. Nie rozumiem czego innego - dlaczego Bóg stworzył tylu idiotów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones