PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1035}

Przebudzenia

Awakenings
8,1 128 937
ocen
8,1 10 1 128937
7,4 17
ocen krytyków
Przebudzenia
powrót do forum filmu Przebudzenia

Słabych momentów brak. Pozycja obowiązkowa dla każdego.

ocenił(a) film na 10
OnslaughT44

Nic dodać, nic ująć. Arcydzieło.

OnslaughT44

Potwierdzam.

ocenił(a) film na 10
OnslaughT44

Naprawdę świetny film

ocenił(a) film na 9
OnslaughT44

Świetny film, daje do myslenia, życie potrafi być naprawdę okrutne.
Genialna rola De Niro, idealnie odegrał swoją rolę, to samo Williams.
Wszystkie emocje, zachowanie, wszystko wygląda bardzo realistycznie.

ocenił(a) film na 10
OnslaughT44

Ten film to jest ARCYDZIEŁO !!!

ocenił(a) film na 10
przybylak09

Dokładnie. Właśnie przed chwilką zakończyłem seans tego arcydzieła i po prostu nie wiem co powiedzieć. Tego filmu nie da się ocenić słowami...ale może spróbuję.

Tak więc przede wszystkim muszę podkreślić genialną rolę Robina Williamsa i jeszcze lepszą Roberta DeNiro, który był fenomenalny. Nie wiem, wydaje mi się od teraz , że to chyba jego najlepszą rola (oczywiście tylko i wyłącznie według mojej własnej opinii) mimo, że przed obejrzeniem tego filmu to rolę w Taksówkarzu, jak i Kasynie ceniłem najbardziej. Muszę także dodać, że film jak żaden inny najnormalniej w świecie wycisnął ze mnie łzy co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło podczas oglądania innych filmów. Stało się to za sprawą niesamowicie wzruszających scen, które wzorowo ukazują zarówno radość jak i miłość, a także smutek, wielkie rozczarowanie i cierpienie. Dodatkowo, film jest na swój sposób lekcją życia, gdyż pokazuje, że warto cieszyć się z tego co mamy i tego że jesteśmy zdrowi, bo niektórzy ludzie skrzywdzeni przez los i choroby nigdy nie doznają takiej prawdziwej radości z życia, a co najgorsze nigdy nie dostaną nawet takiej szansy. Szansy na spełnienie marzeń, choć powinni takową dostać. Niestety nie zawsze mamy na wszystko wpływ.

Na koniec chciałem naprawdę polecić ten film każdemu, nawet tym osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem filmowym, bo jest to film (czytaj arcydzieło) z którego możemy sami wyciągnąć lekcje i który skłania do przemyśleń, bo uderza w nasze najczulsze emocje i zmienia nasz pogląd na niektóre rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones