PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 290
ocen
8,1 10 1 145290
8,8 36
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

Malo ktory film jest tak zaskakujacy,szokujacy jak Psychoza Hichcocka,kontynuacje nie sa choc w polowie tak dobre jak orginal,a remake jest porazka.

ocenił(a) film na 7
zegan333

No ja tam nie wiem, ten film był psychiczny. A Norman to jakiś świr! To było dziwne, ale i tak obejrzę następne części.

ocenił(a) film na 10
Stowaway

Nie polecam

ocenił(a) film na 7
zegan333

Jak na razie spotykam się się tylko z negatywnymi opiniami. Powinno mnie to odrzucać od tego filmu, a wręcz przeciwnie, chcę go obiektywnie ocenić ;))

ocenił(a) film na 10
Stowaway

Psychoza jest dowodem na to ze mistrz Alfred zasługuje na to miano

ocenił(a) film na 10
zegan333

Fakt

ocenił(a) film na 5
Goracy

przyznaje bardzo ciekawy pomysł askakujacy profil psychologiczny Normana jego rozdwojenie jaźni bardzo interesujecie matka która nie zyje super ale cos mi brakowało co nei jest zadną ujmą geniuszu Alfreda Hichcocka

ocenił(a) film na 10
zegan333

Remake to syf

DoktorLejdo

Zapraszam do ankiety tych co oglądali filmy Hitchcocka! Głosy można oddać na stronie: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za oddanie głosu będę wdzięczny!

ocenił(a) film na 10
zegan333

Faktycznie film zaskakuje i co wazne zaskakuje i jest nagrany w czarno bialym kolorze

ocenił(a) film na 9
DoktorLejdo

Przepraszam, czy byłeś/aś po nocnej zmianie? ;)

użytkownik usunięty
zegan333

Zgadzam się z tym, że remake to porażka a Psychoza to arcydzieło. Uwielbiam ten film. Za, każdym razem kiedy go oglądam robi na mnie duże wrażenie. I jeszcze ten niesamowity klimat czarno-białego filmu :)

ocenił(a) film na 10

Hitchcock i Joseph Stefano stworzyli historię, która zgrabnie lawiruje między metaforą, dwuznacznością a jawnym igraniem z cenzurą. Dziś to jeden z najbardziej uznanych obrazów z pogranicza kina grozy i filmu psychologicznego.

ocenił(a) film na 9
zegan333

Moim zdaniem "Ptaki" są jeszcze lepszym dziełem Alfreda Hitchcocka. Oczywiście, "Psychoza" też jest znakomitym filmem, ale jednak według mnie "Ptaki" to numer jeden w dorobku tego reżysera.

ocenił(a) film na 10
Peter2013

Ptaki to rewelacyjny dreszczowiec w moim rankingu to Ptaki sa na 1 miejscu w dorobku Hitchcocka potem wlasnie Psychoza choc wiekszosc ludzi mowi ze Psychoza jest najlepsza

ocenił(a) film na 9
zegan333

Tak, trzeba przyznać, że scena prysznicowa jest bardzo mocna i szokująca nawet dzisiaj mimo bardzo rozwiniętej brutalności w kinie. Poza tym cały film jest dobry i jak rzadko który otrzymuje ode mnie wysoką notę. Aktor który zagrał tego właściciela motelu - genialny np. w trakcie rozmowy z prywatnym detektywem. Tak sobie właśnie wyobrażam osoby psychicznie chore które potrafią zachować normalność do sytuacji kiedy nie są przystawione do muru, wtedy wybuchają bardziej lub mniej lub zaczynają zachowywać się nieracjonalnie. Wspaniałe w filmach Hitchcocka jest to, że ciągle się coś dzieje mimo początkowej biurowej sielanki, po jakimś czasie akcja się napędza i jest co raz bardziej przerażająco i wciągająco. Hitchcock rewelacyjnie dobierał aktorów do swoich filmów i niestety trochę wyprzedzał epokę swoimi filmami i chyba tylko z tego powodu ten geniusz nie dostał Oskara ani Złotej Palmy. Polecam wszystkim film o Hitchcocku z Hopkinsem w którym jednym z głównych wątków jest właśnie fascynacja książką na podstawie której powstała Psychoza. Film który zawsze chciałem obejrzeć i akurat dzisiaj mi się to udało. :) Rzeczywiście dobry film ale ciekawi mnie do czego był ten wątek z tym policjantem i zakupem nowego auta, prawie na jego oczach? Druga rzecz to skąd w tamtych czasach Norman odtworzył głos matki?

ocenił(a) film na 9
Rybnikers

Co do głosu, to podobno osoby z rozdwojeniem jaźni nie mają z tym większego problemu.

ocenił(a) film na 9
zegan333

Prawda!

Harry_Jones

Gówno prawda złotko!

ocenił(a) film na 5
zegan333

Mnie osobiście ten film niczym nie zaskoczył, ani nie zszokował, ponieważ nie doszukałem się w tym dziele owych ww. elementów. Ciężko mi zrozumieć fenomen tego filmu i te wszystkie zachwyty nad nim, lecz w tamtych czasach być może mógł robić wrażenie. Doceniam świetną muzykę, która stwarzała klimat, jak i dobrą grę aktorską, ale poza tym nie widzę więcej powodów do zachwytów nad tą produkcją.

ocenił(a) film na 9
zegan333

zazwyczaj nie oglądam "staroci" ale to było świetne doświadczenie

zegan333

Słaby film! 0/10! Psychopatów policja nie jest w stanie kontrolować jak i psychiatrzy oraz kuratorzy, czy tam ZUS! Zdrowy mózg ateist tylko może być naukowcem!

ocenił(a) film na 10
atari799927176virgin

ZUS czyli Zakład Utylizacji Szmalu

zegan333

OrYginał*

zegan333

Remake jest zajebisty. To pierwowzór to ścierwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones