PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 673 543
oceny
8,3 10 1 673543
9,2 55
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

1. Co było w tajemniczej teczce z "Pulp Fiction"? Możliwe, że dusza Marcelussa Wallace'a wykradziona diabłu. Wskazuje na to kilka rzeczy. Bohaterowie ilekroć widzą, co jest w środku mówią, że to najpięknejsza rzecz na świecie. W Biblii tak właśnie określana jest ludzka dusza. Poza tym, gdy diabeł wyciąga z człowieka duszę robi to przez tył głowy - Marcellus w jednej ze scen paraduje z plastrem przyklejonym właśnie w tym miejscu. Do tego szyfr do otworzenia teczki to 666 - szatańska liczba. Oprócz duszy mogą tam być też różne inne rzeczy: Zlota Palma z Cannes, diamenty ukradzione we "Wściekłych psach", migawki z gwałtu na Marcellusie...;) A tak w ogole to Samuel L. Jackson w wywiadzie dla "Playboya" odpowiedział, że w środku była lampa i dwie baterie.

2. Po obejrzeniu sceny w domu Butcha można się zastanowić dlaczego Vincent Vega idąc do WC po pierwsze zostawił broń na stole, a po drugie dlaczego słysząc, że ktoś jest w domu nie wybiegł, żeby to sprawdzić. Otóż Vincent nie był u Butcha sam. Był razem z Marcellusem, który akurat wyszedł po kawę i żarcie. Broń na stole należała do Marcellusa, a Vincent nie wychodził z ubikacji, bo myślał, że wrócił szef. Pomylił się. Butch wracając po Fabienne natknął się na Marcellusa jak z kawą i pączkami wracał do mieszkania Butcha.



3. Vincent podczas rozmowy na temat pilota serialu, w którym zagrała Mia wyraźnie stwierdza, że nie ogląda telewizji. Potem, gdy Jules mówi, że to iż nie trafiła ich żadna kula to cud, Vincent ze spokojem opowiada historię pewnego policjanta, którą zobaczył w programie "Gliny" w... telewizji.



4. Ilekroć Vincent Vega idzie do WC dzieje się coś niedobrego.

5. Gdy Butch skrada się do swojego mieszkania, w pewnym momencie słychać wiadomości radiowe, w których informują o tym, że poprzedniego dnia puchar dla zwycięzców konkursu twista został skradziony! Mia i Vincent nie wygrali go, a po prostu ukradli.



6. Tekst o palniku i obcęgach został zerżnięty z filmu "Charley Varrick" z 1973 roku.



7. Ciotka Ginny i wuj Conrad, o których wspomina Jimmy (Quentin Tarantino) podczas rozmowy z Wolfem to imiona faktycznych krewnych Tarantino od strony ojca.



8. Kapitan Koons (Christopher Walken) wspomina małemu Butchowi o pewnym lotniku o nazwisku Wynocki. Tak nazywał się również bohater filmu "Air Force" Howarda Hawksa - jednego z ulubionych reżyserów Tarantino.

9. Rolę Mii zagrać miały Rosanna Arquette, bądź też Holly Hunter. Uma Thurman ubiegała się o rolę Honey Bunny.



10. Scenę z przekłuciem igłą serca Mii kręcono w ten sposób, że Travolta przyłożył do piersi Thurman strzykawkę z igłą i szybkim ruchem odsunął rękę nad głowę. Później w filmie umieszczono ten fragment puszczony od tyłu.

11. Tarantino zastanawiał się kogo w "Pulp Fiction" zagrać: Jimmiego, czy Lance'a (ostatecznie Eric Stoltz) Zdecydował się na Jimmiego, bo chciał być za kamerą podczas kręcenia sceny z igłą.



12. Kelnera (Buddy Holly) obsługującego Mię i Vincenta zagrał Steve Buscemi. Czyżby zemsta za to, że we "Wściekłych psach" jako Mr. Pink nie chciał dawać napiwków?



13. Odjeżdżając zaraz po zabiciu Vincenta, Butch podśpiewuje piosenkę "Flowers on the Wall" w wykonaniu The Statler Brothers. Słowa, które śpiewa najgłośniej to "...smoking cigarretes, and watching captain Kangaroo"... W "Szklanej pułapce 3" McClane (również grany przez Willisa) narzeka, że musi ganiać terrorystę podczas, gdy jeszcze rano siedział w domu "paląc papierosy i ogladając kapitana Kangura".



14. Konkurs tańca jest inspirowany filmem Jean Luca Godara "Amatorski gang" z 1964 roku.




15. Butch zatrzymuje się na światłach i widzi Marcellusa... Scena ta inspirowana była "Psychozą" Alfreda Hitchcocka. Jest tam scena, w której Janet Leigh zatrzymuje się na światłach, a przez ulicę przechodzi jej szef.



16. Postać Wolfa Quentin Tarantino "ukradł" z "Nikity" Bessona. Keitel, który zagrał Wolfa, zagrał również amerykański odpowiednik Jeana "Victora" Reno w filmie Johna Badhama "Kryptonim Nina".



17. Butch twierdzi w rozmowie z Fabienne, że ta nie zna języka bora-borańskiego. Bora Bora to francuska kolonia. Fabienne zna francuski.



18. Mia przedawkowała, bo pomyliła kokainę z heroiną (woreczek wyciągnęła z płaszcza Vincenta). Wszystko przez to, że Lance'owi (Eric Stoltz) skończyły się standardowe opakowania na heroinę i zapakował ją w torebeczkę używaną do pakowania kokainy. Pomysł ten Quentin Tarantino podkradł... ze swojego własnego niedokończonego filmu "Urodziny mojego najlepszego przyjaciela".



19. Tekst Honey Bunny (Amanda Plummer) "I will execute..." różni się na początku i na końcu filmu. Początek. Koniec.



20. Vincent w WC czytał "Modesty Blaise" Petera O'Donnella.



21. Skąd się wziął plaster na karku Marcellusa (oprócz teorii z duszą)? Otóż Ving Rhames (Marcellus) miał na karku paskudnie wyglądającą bliznę. Charakteryzatorka postanowiła zasłonić ją plastrem.



22. Zanim "The Fourth Man" wystrzelił w Julesa i Vincenta cały magazynek w ścianie już były dziury po kulach.



23. W filmie pojawiają się papierosy marki Red Apple. Papierosy te zostały wymyślone przez QT i pojawiają się w większości jego filmów.



24. Co się stało z Pokrakiem? Scenariusz wyjaśnia, że udusił się na własnej smyczy po tym jak uderzył go Butch.



25. Mia nazywa Vincenta mianem "kowboju". John Travolta zagrał w "Miejskim kowboju". Vincent zwraca się do Mii per "kowbojko". Uma Thurman wystąpiła w "I kowbojki mogą marzyć".



26. Podczas pierwszej sceny, gdy Pumpkin i Honey Bunny rozmawiają ze sobą, możemy dostrzec "połowę" Vincenta, który właśnie idzie do WC. Można też usłyszeć (podobno) Julesa.



27. Esmeralda Villalobos (Angela Jones), która tak bardzo interesowała się tym jak to jest zabić człowieka, doczekała się kontynuacji swojej roli w filmie "Mokra robota" z Williamem Baldwinem.



28. Producent "Pulp Fiction" Danny DeVito wystąpił w "Bliźniakach" - komedii, której główni bohaterowie nosili imiona: Vincent i Julius. Czyżby przypadkowe podobieństwo do Vincent i Jules?



29. Pradziadek Butcha kupił złoty zegarek w Knoxville w stanie Tennessee. Butch w Knoxville miał spotkać się ze swoim wspólnikiem. Co z tego? Quentin Tarantino urodził się w Knoxville. Co z tego? Nic.



30. Przed walką Butcha (jak głosił neon) miała odbyć się walka Vossler vs. Martinez. Russell Vossler i Jerry Martinez to kumple Quentina Tarantino z czasów, gdy pracował w wypożyczalni Video Archives. Nawiasem mówiąc brat Martineza, Steve, namalował obraz Umy Thurman, który wisi na ścianie w mieszkaniu Mii.

31. Bokser zabity przez Butcha podczas walki miał na imię Floyd - tak samo jak postać, która w "Prawdziwym romansie" wykreował Brad Pitt.



32. Kreskówka, którą ogląda młody Butch to "Clutch Cargo".

33. Film, który rano ogląda Fabienne to "Straceńcy" Jacka Starretta z 1970 roku. Film opowiada o pięciu "aniołach piekieł" wysłanych do Kambodży w celu uwolnienia doradcy prezydenta uwięzionego przez komunistów :)





34. Vincent Vega - to samo nazwisko nosił Mr. Blonde (Vic) we "Wściekłych psach".





35. Niewinna kobieta, którą postrzelił Marcellus strzelając do Butcha zagrała we "Wściekłych psach" kobietę, którą Mr. Pink wywlekał z samochodu. Ktoś jej widocznie nie za bardzo lubił.



36. Słowo "fuck" użyto 271 razy. Uprzedzając pytania: nie, nie liczyłem osobiście.



37. Motocykl (to nie jest motocykl!) Zeda nazywa się Grace na cześć dziewczyny Quentina Tarantino, Grace Lovelace.


38. "Pulp Fiction" choć tak uwielbiane, dostało srogie cięgi na ceremonii rozdania Oscarów. Przegrali: John Travolta z Tomem Hanksem ("Forrest Gump") w kategorii: rola pierwszoplanowa męska; Uma Thurman z Diane Wiest ("Strzały na Broadwayu") w kategorii: rola drugoplanowa kobieca; Samuel L. Jackson z Martinem Landauem ("Ed Wood") w kategorii: rola drugoplanowa męska; Quentin Tarantino z Robertem Zemeckisem ("Forrest Gump") w kategorii: najlepszy reżyser; "Pulp Fiction" z "Forrestem Gumpem" w kategorii: najlepszy film. Oscara zgarnął tylko Quentin Tarantino i Roger Avary (napisal "Złoty zegarek") za scenariusz.



39. Vincenta Vegę według producentów miał zagrać Daniel Day Lewis. To Tarantino uparł się żeby obsadzić w tej roli Travoltę.




40. Marvin (zastrzelony w samochodzie Murzyn) początkowo miał cierpieć postrzelony w gardło po czym Vincent miał go dobić drugim strzałem. Scenę zmieniono na sugestię Johna Travolty.

41. Podczas sceny przekłuwania serca Mii w pokoju widoczne są pudełka z grami, a na nich ich tytuły: "Operation" i "Life".

42. Rola Julesa napisana była specjalnie dla Samuela L. Jacksona. Tarantino poprosił go, żeby przeczytał kilka linijek tekstu Julesa. Myśląc, że ma rolę w kieszeni nie przyłożył się do tego zadania. Quentin Tarantino nie byl zadowolony, a zaraz potem pojawił się aktor (Paul Tatagliarone), który zachwycił wszystkich swoją interpretacją tekstu Julesa. Samuel wsiadł w samolot, przeczytał porządnie jeszcze raz rolę Julesa, dostał ją, a Paul na pocieszenie dostał rolę... barmana.



43. Czerwony Chevy Malibu, którym Vincent Vega przywiózł do Lance'a nieprzytomną Mię, był prywatną własnością ;) Quentina Tarantino.



44. Według Tarantino scenie gwaltu analnego miał towarzyszyć kawałek zespołu The Knack "My Sharona", jednak nie mógł zdobyć praw autorskich do tej piosenki; została ona wykorzystana później w "Reality Bites"



45. Na pokazie w kinie "Olimpia" w Cannes Quentin Tarantino stanął przed widownią, aby zapowiedzieć swój film. "Proszę, by podnieśli ręce ci, którym podobały się 'Wściekłe psy'" - powiedział; reakcją był szalony aplauz. Potem QT spytał: "Komu podobał się "Prawdziwy romans"?" Usłyszał jeszcze większe owacje. Następnie zapytał: "A komu podobały się "Okruchy dnia"?" Kilka osób zaklaskało. Tarantino natychmiast uciął: "Więc wynosić mi się k...a z tej projekcji!".


46. Zaglądając z ciekawości do Biblii w poszukiwaniu najsłynniejszego cytatu z "Pulp Fiction" (Ezechiel 25:17) znaleźć można co najwyżej:

I uczynię nad nimi pomsty wielkie, karząc w zapalczywości: a poznają, żem Ja Pan, gdy uczynię pomstę moją nad nimi.
And I will execute great vengeance upon them with furious rebukes; and they shall know that I am the Lord, when I shall lay my vengeance upon them.

Spora różnica między powyższym, a filmowym cytatem:

Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogoslawiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności. Bo on jest strażnikiem brata swego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie moją zemstę.
Tak naprawdę, Quentin Tarantino wymieszał cytat z Księgi Ezechiela z fragmentami Psalmu 23-ego...

Teraz też w gorzkości jest mowa moja i ręka karania mego ociężała nad wzdychanie moje. Kto by mi dał abych poznał i znalazł go i przyszedł aż do stolicy jego! Przełożę przed nim sąd, a usta moje napełnię łajaniem. Abych się dowiedział słów, które by mi odpowiedział i wyrozumiał co mi będzie mówil. Nie chcę, aby się ze mną spierał wielką mocą, ani żeby mie przytłoczył ciężkością wielkości swej. Niech przełoży sprawiedliwość przeciwko mnie, a sąd mój niech dojdzie do zwycięstwa (...). Gdy wypelni nade mną wolę swoją i wiele innych rzeczy takowych. I dlatego zatrwożon jest od oblicza jego, a patrząc nań jestem zdjęty bojaźnia. Bóg zmiękczył serce moje, a Wszechmogący zatrwożył mną. Bom nie zginął dla nadchodzących ciemności, ani zakrył mrok oblicza mego.
...i napisał całość po swojemu. Piąty ewangelista normalnie.


47. Zegarek ojca Butcha ma nie tylko wartość sentymentalną. To również magiczny zegarek, na którym tajemniczo zmieniają się godziny. Najpierw jest taka...

...a pięć sekund potem taka:

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

ale nabije puntów na ciekawostkach, dzieki stary

Redox

Nie ma sprawy :)

Fan_Horrorow

Oj widzę, że bardzo dużo użytkowników na forum Pulp Fiction to banda niewyżytych małolatów :(

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

"Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ..."
Zachowam się według tej zasady i nie zamierzam dyskutować, bo za dużo bym powiedział i dziecko by było smutne

Redox

"Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ..."

Słusznie - lepiej obejrzeć jakiś porządny film.

Fan_Horrorow

Super ciekawostki.
A w teczce było zwykłe złoto.

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

niezła "skromniutka" lektura :) super ...
PULP FICTION- Klasyka!!! i więcej mówić ani pisać nie trzeba :)

Edzzzia

Nie lubiłem kina Quentina a ostatnio zakupiłem trzy jego filmy.
No i coraz bardziej zaczyna mi się podabać jego specyficzny klimat filmowy.
Ale te telewizyjne - Pulp Fiction i Wściekłe Psy - totalna kaszana.
Lepiej wydać 50 zeta i obejrzeć bez cenzury.
Pozdro

ocenił(a) film na 9
Fan_Horrorow

To może faktycznie przez jechową wersję TV film spadł ?

Ja oglądałem 5 razy na DVD.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Redox

A ty myślałeś, że on to z głowy ciągnął? Ty weź na wstrzymanie, koleś... Czy to powód, by gościa od "chujów" i "ciot", na dodatek "jebanych" wyzywać? Żałosny to jesteś ty.

quentintarantinofan

Normalnie z każdym dniem zaczynam lubić wszystkich fanów Quentina.
I dzięki negatywnym opiniom jakie otrzymałem jakiś czas temu za skrytykowanie Pulp Fiction postanowiłem obejrzeć kilka innych filmów tego reżysera.
I co się kurna stało ???

Dzisiaj w mojej kolekcji dvd jest kilka filmów Quentina i Redrigueza.
Ale podszedłem do oglądania tych filmów w inny sposób.....sposób " Quentinowski ".
I z każdym dniem coraz bardziej podoba mi się specyficzny klimat i jedyny jaki można spotkać tylko w filmach tych reżyserów.

Ale nadal czekam na jakiś super horror albo thriller albo dobre kino sf bo ostatnio ich mało :(
No może kilka produkcji fajnych było np: Słaby Punkt, Numer 23, Zodiak, Dead Silence itp. ale mało, mało, mało............... :(


ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

No jeśli uważasz za fajna produkcje Fanie Horrorów "Numer 23", który jest nominowany do Złotych malin (swoim zdaniem gniot i szmira) to gratulacje. Ale nie ma się co dziwić po człowieku, który w ulubionych ma americany Pie...
Ale cóż każdy przeciez ma swoje zdanie

Redox

Mam w ulubionych American Pie i jeśli dobrze sprawdziłem to ogółem chyba trzy komedie.
A uważasz, że lepiej dodać jakąś bezsensowną komedie romantyczną, którymi rynek filmowy jest ostatnimi laty zasypywany. Dodałem ten film bo to jest " głupkowata komedia " ale przynajmniej można się pośmiać i przypomnieć jakie to były fajne młodzieńcze lata i jak się kiedyś "wywijało" w porównaniu do monotoni dnia dzisiejszego.
I oczywiście część 1 i 2 bo pozostałe są kiepskie.
A pozatym mam w ulubionych wiele filmów, którymi pewnie i Ty byś nie pogardził, no ale o nich niestety nie wspomniałeś. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że żaden z moich ulubionych nie przypadł Ci do gustu.

"A ogółem komedi oglądam bardzo mało bo dzisiejsze komedie to nie komedie tylko komediowe coś".

I to tyle......

Fan_Horrorow

" Sprawdziłem, Twoje ulubione to moje ulubione a moje ulubione to Twoje ulubione, no może nie wszystkie ale prawie, ale prawie robi różnice.. "
Ale nie jest źle.

Redox

No ale fajnie, że lubisz horrory i thrillery.
No i Amityville - wersja 2005 to świetny klimatyczny film i uważam, że jest jeszcze lepszy niż z 79r. ale oczywiście starsza jest również świetna.

ocenił(a) film na 9
Fan_Horrorow

Liczba 23 to gniocik. Siada nawet gra aktorska.

A co się w PF nie podobało?

Uzi

Liczba 23 to wcale nie jest zły film. Dużo gorszych filmów ukazało się ostatnio.

1 - Jim Carrey - całkiem dobrze zagrał biorąc pod uwagę, że jest raczej aktorem komediowym
2 - Fajny pomysł na film i dużo rozmów po seansach na temat tej "magicznej liczby"
3 - Fajne wstawki w stylu słynnej gry komputerowej Max Payne
4 - Stopniowo budowane napięcie ( no może nie to co Lśnienie:) ) i chęć poznania co będzie dalej...
5 - Fajny klimat
6 - Ja daję 9/10 bo ten film jest " inny " i moim zdaniem bardzo dobry.

Koniec....

Uzi

Obejrzyj jeszcze raz film - bez obrazy :)

"Mam 19 calowy LCD (choć wnerwia mnie brak czerni; zawsze jest jakiś poblask)"

Pewnie znakomity klimat filmu zrypał ci ten monitor - poblask w monitorze źle wpływa na oglądanie dobrych produkcji, człowiek staje się nerwowy.... :)

Proponuję lcd 47 i dobry zestaw kina.....

Bez obrazy :)
..............................................................

ocenił(a) film na 8
Edzzzia

Pulp Fiction to klasyka to fakt. Ale moim zdaniem do Tarantino zwyczajnie trzeba dojrzeć.

Fan_Horrorow

...naprawde imponujace...gratuluje zanjomosci i cierpliwosci w wyszukiwaniu tych wszystkich szczegołow...Bravo!!!!

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

Drobna Korekta.
Wedle słów samego Quentina Tarantino Vic Vega (ciekawostka 34) to Victor Vega - brat Vincenta. Co do reszty - zajebista robota! Serdecznie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Fan_Horrorow

Dobra robota. Odpowiedziałeś tym postem na kilka moich pytań.

Od siebie dodam ciekawostkę dotyczącą przyszłych dziejów Julesa. Otóż pewna teoria głosi, iż Organista z "Kill Bill 1 & 2" to właśnie Jules. Koronnym argumentem na tę tezę jest fakt, że Organista jest grany przez Samuela L. Jacksona. Poza tym, Jules wspominał w "Pulp Fiction", iż ma zamiar rozpocząć nowe, religijne życie włóczęgi...

Fan_Horrorow

1. Ciąg dalszy...
Wielką tajemnicą pozostaje zawartość walizki, którą odzyskali dla Marsellusa Vincent i Jules. Zapytany o jej zawartość Tarantino odpowiedział, że znajduje się w niej to, co widz chce, żeby się znalazło. Fanom nie wystarczyła jednak taka odpowiedź, dlatego uparcie dążą do tego, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę znajdowało się w walizce. Pomagają wnikliwe obserwacje (np. szyfr do walizki – 666, czyli liczba szatana), które pozwalają wysuwać nowe hipotezy.

Fani stworzyli kilka teorii, z których najpopularniejsza mówi o tym, że w walizce znajdowała się dusza Marsellusa. Przemawiać może za tym kilka faktów, jednym z nich jest właśnie wspomniany wyżej szyfr. Według tej teorii to szatan wyciągnął duszę Marsellusa przez kark, na co wskazywać może plaster w tym miejscu. Vincent i Jules wykradają duszę diabłu i mają za zadanie dostarczyć ją Marsellusowi. Gdy w jednej scenie młody chłopak oddaje kilka strzałów w kierunku Vincenta i Julesa, kule trafiają dokładnie w ścianę za nimi. Może to wskazywać na to, że to Bóg pokierował torem kul, by Vincent i Jules mogli zwrócić duszę jej właścicielowi.

Inne teorie mówią między innymi o uchu z Blue Velvet Davida Lyncha, skradzionych diamentach ze Wściekłych psów (wcześniejszego filmu Tarantina), kamieniach Sankary z Indiany Jonesa i świątyni zagłady, martwym obcym z Repo Mana, royale z serem, Świętym Graalu lub innych precjozach.

Według Rogera Avary’iego, które był współscenarzystą filmu, pierwotnie planowano, aby w wazilce były diamenty. Jednak ani to ekscytujące ani nowatorskie, wobec czego Avary oraz Tarantino zdecydowali, że zawartość walizki nigdy nie będzie pokazana na ekranie; w ten sposób każdy mógł sobie samodzielnie wymyślić, co się tam znajdowało. Umieszczenie pomarańczowej żarówki (która świeciła intensywnie po otwarciu) była decyzją podjęta dosłownie w ostatniej chwili. Dodała ona zupełnie niezamierzony element fantastyczny do filmu.

Tekst pochodzi z Wikipedii

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

po prostu świetny art...:)


wiele wyjaśnia... niektórych szczegółów nie zauważyłam więc obejżę jeszcze raz!xD

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

Kawał dobrej roboty! Jeśli chodzi o zawartość słynnej teczki to teoria z duszą Marsellusa jest najbardziej prawdopodobna.

Mam jeszcze pewną kolejną ciekawostkę. Otóż:

48. Aktor grający Marvina, czyli Phil LaMarr użyczył głosu jednemu z bohaterów gier Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty i Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots - Vampowi.

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

Nie no rewelacja, świetnie było sobie poczytać :)) jestem pewna, że w teczce była dusza Marsellusa :D

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

Muszę was zmartwić tam była zwykła lampka. Ale co to miało symbolizawać to nie wiem

ocenił(a) film na 10
Kacperista

Oczywiście, że tam była lampka :) Tak samo jak w filmach nie ma prawdziwej krwi, tylko farba xD

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

Tłumacząc dlaczego w teczce była dusza Marsellusa można pójść o krok dalej:

Skoro Vincent i Jules mieli za zadanie wykraść duszę Marsellusa szatanowi (któremu to Wallace wcześniej ją sprzedał) to można by stwierdzić, że trzech chłopaków w pokoju (no oprócz Marvina) było na usługach szatana. Brett natomiast musiał być już demonem wcielonym w człowieka. Dlaczego? Świadczy o tym pomarańczowe światło, które zapulsowało od Bretta dwa razy (gdy nasi ulubieńcy pakowali w niego ołów), co świadczy że nie był on najwyraźniej pochodzenia ziemskiego.


Jeszcze jedna kwestia, która mnie trapi:

Ustalone już jest, że w starym domu Butcha Vincent był wraz z Maresellusem. OK Pytanie tylko, dlaczego to Wallace poszedł po żarcie? Skoro był on szefem Vince'a to on (Vince) powinien zostać wysłany po amciu O_o

ocenił(a) film na 10
Mati9319

A może Wallace chciał się przewietrzyć? Ale wolał zostawić podwładnego aby pilnował mieszkania i w razie czego ryzykował?

użytkownik usunięty
Fan_Horrorow

Fajnie się tłumaczyło co ? http://www.snopes.com/movies/films/pulp.asp .

ocenił(a) film na 7

No i co za problem baranie? Dobrze że przetłumaczył dla tych którym się nie chce odwiedzać angielskich stron.

ocenił(a) film na 10
Fan_Horrorow

2. Bardzo naciągana. Marcellus był bossem, nie pojechał by sam na taką ryzykowną akcję. Kazałby zabić Butcha, albo sprowadzić go do siebie. Nawet jednak jeśli to siedzący w kiblu Vincent sprawdziłby kto wrócił do domu, a nie wziął ,,na wiarę" bo przecież w każdej chwili mogli się spodziewać powrotu Butcha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Patrycja_Bialek468

@Patrycja_Bialek468
Film przez długi czas ogląda się jak kupę gruzu. Trudno dopatrzeć się w nim jakiegoś porządku, estetyki czy logiki. Ale kupa gruzu mogła powstać wskutek trafienia pociskiem przecudnej rzeźby. Można sfilmować moment trafienia przy pomocy ultraszybkiej kamery, i pokazać jak rzeźba się rozpada. Ale można też uzyskany film puścić od końca i zobaczyć, jak z kupy gruzu powstaje rzeźba. Albo jak trzy osobne wątki, płaskie i głupawe, zazębiając się niespodziewanie, tworzą misterną całość. I właśnie to doznanie oferuje nam Pulp Fiction, nie przy pomocy tricków filmowych, a dzięki niezwykłemu scenariuszowi Quentina T., geniusza jednego filmu.

ocenił(a) film na 7
_MO

_MO jesteś jakiś niewyżyty chyba. Tak spodobały Ci się te słowa, że musisz nimi spamować w różnych wątkach? W ciągu godziny widzę je co najmniej 5 raz...

ocenił(a) film na 9
nietoperztbg

Sorry, trochę mnie poniosło. Ale uznałem, że te słowa pasują w różnych miejscach. Już mi przeszło, komentuję inne filmy.

ocenił(a) film na 9
godfather_7

@godfather_7
>> Marcellus był bossem, nie pojechał by sam na taką ryzykowną akcję. Kazałby zabić Butcha, albo sprowadzić go do siebie. <<
Oczywiście że kazał to zrobić. Ale najpierw trzeba było Butcha namierzyć. I stąd gangsterzy w domu.

>> Nawet jednak jeśli to siedzący w kiblu Vincent sprawdziłby kto wrócił do domu, a nie wziął ,,na wiarę" bo przecież w każdej chwili mogli się spodziewać powrotu Butcha. <<
Nikt się nie spodziewał że Butch, wyciąwszy taki numer, pojawi się we własnym domu. Vincent siedział w chałupie i się nudził, nie oczekując niczyjej wizyty. A już zwłaszcza wizyty Butcha. Ale jeśli był z kimś, to na pewno nie z Marsellusem, który jako boss nie zajmował się takimi duperelami.

ocenił(a) film na 9
_MO

Mnie raczej zastanawia scena w piwnicy tego "dziwnego" sklepu - Butch wchodzi, filetuje Maynarda samurajskim mieczem, potem skupia uwagę na Zedzie, a w tle Marsellus wstaje jak gdyby nigdy nic, bierze giwerę i kastruje Zeda. W jaki sposób się uwolnił? bo jakoś nie chcę mi się wierzyć, że dwa zwyrole go nie przywiązały/przykuły.
Oczywiście można założyć, że tego nie zrobiły, mając broń jako narzędzie przymusu, ale w tej sytuacji ktoś taki jak Marsellus na bank wolałby się na nich rzucić i zginąć, niż pokornie dać przeorać.
Moim zdaniem nieścisłość.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Fan_Horrorow

W teczce był najnowszy singiel Metalliki!

castorp11

Nieprawda, bo Megadeth!

ocenił(a) film na 9
Fan_Horrorow

Duszy Marcellusa raczej w walizce nie było, to film przyziemny jednak, a tutaj dostajemy nagle taki strzał zjawiska paranormalnego ? W dodatku po co Marcellus miałby oddawać duszę, i jak miałby bez niej funkcjonować?
No i najważniejsza kwestia, Vincent Vega chwilę po zobaczeniu jak wygląda dusza ludzka, wątpi w istnienie Boga, i jego wpływ na Julesa, czy ocalenie im życia?

ocenił(a) film na 9
Fan_Horrorow

Tekst sprzed 10 lat, ale przeczytałem go dopiero teraz i chylę czoła. Bardzo ciekawa rzecz. Jestem pełen podziwu.

Fan_Horrorow

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones