PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 639
ocen
7,3 10 1 59639
7,1 11
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

To największy plus tego filmu, każdy aktor stworzył postać idealnie odzwierciedlającą moje
wyobrażenia książki. Nie chodzi mi bynajmniej o wygląd, ale emocje. Emma Thompson była
wspaniała.

ocenił(a) film na 7
karaudrey

Niby niewiele się działo, a nie mogłam się oderwać mimo późnej godziny. Emma oczywiście wspaniała. Poza tym Pani Jennings była świetna. :D

gniewna_bezalkoholowa

W książce też niewiele się dzieje ale tak jak w filmie trzeba wyczuć smaczek- czyli charakterystyka bohaterów. Polecam książkę, chociaż nie wiem, czy po obejrzeniu filmu będzie taka przyjemna w czytaniu, gdyż sam koniec jest już znany. :) Każda postać w filmie była moim zdaniem świetna, jak np pan Palmer czy właśnie pani Jennings, a to zasługa właśnie Jane Austen i tego jakie postaci potrafi wykreować i aktorów, że świetnie zagrali.

ocenił(a) film na 7
karaudrey

Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza że książkę ha! czytałam. :>

ocenił(a) film na 9
gniewna_bezalkoholowa

Oglądam kolejny raz i jestem zachwycona. Ten film ma w sobie wszystko, co powinien mieć dobry film. Nic dodać , nic ująć.

karaudrey

Dokładnie. Czytałam dziś książkę cały dzień, żeby ją skończyć i w końcu obejrzeć film i jestem zachwycona! Klimat książki bardzo wiernie oddany, a co do gry aktorów to zwyczajnie się rozpływam po obejrzeniu. :D Państwo Palmer, pani Jennings, Fanny, generalnie szczególnie przypadły mi do gustu role drugoplanowe. A Pułkownik Brandon to perfekcja.

ocenił(a) film na 4
karaudrey

40 - letnia kobitka grająca dziewiętnastolatkę jest (używając języka J.Austen) w rzeczy samej wspaniała). I niestety trochę żałosna.

ocenił(a) film na 7
Witek_9

Nawet bardzo.

Witek_9

A dla mnie urocza ;) .

ocenił(a) film na 9
karaudrey

Kate Winslet również, a była wtedy młodziutką, w zasadzie początkującą aktorką.

karaudrey

Emma zagrała jak mistrzyni. Uwielbiam ją w tej roli. Generalnie ten film ratował mnie wiele razy z wielkiego doła.

ocenił(a) film na 5
karaudrey

Mi się nie zgadzała Charlotte. Wg książki powinna wyglądać inaczej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones