PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 319
ocen
7,3 10 1 100319
6,4 21
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Rewelacyjne Osage

ocenił(a) film na 10

Rewelacyjny. Mocny, wypruwający z nas emocje. Gdy myślimy, że więcej brudów już na jaw nie wyjdzie jest coraz gorzej. Świetnie zagrane (m.in. fenomenalna jak zawsze M. Streep) i świetnie napisane. Gorzka 2 godzinna dawka świetnego kina.

ocenił(a) film na 7
emillo97

Tylko czy aby nie za dużo tych brudów w jednej rodzinie ? Nie staje się przez to ten film w pewnym momencie męczący ? Bo ja poczułam, że te wszystkie problemy, jęczenie, płacze już mnie przerastają. 4 kobiety w filmie i żadna nie potrafiła sobie ułożyc życia żeby być szczęśliwa.
Na początku film wciąga, potem jest kulminacja i zaczyna męczyc.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

A czy w życiu tak jest, że jak jednej siostrze przydarzy się "nieszczęście" to drugą to ominie? :-)
Film jak najbardziej życiowy, pokazuje bliską sobie rodzinę, która tak mało wie o sobie.

ocenił(a) film na 7
siasiarzyna

Tylko, że tam dokładnie wszystkim przydarzyły się nieszczęścia. I w pewnym momencie przestaje to być wiarygodne.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Nie znam ludzi, ani jednego człowieka, który jest w 100% szczęśliwy i nie spotyka na swojej drodze życia ani jednego problemu. Każdy ma problemy, większe, mniejsze ... ale ma.

majkalipcowa

Najwidoczniej nie znasz ciemnej strony życia. Moja rodzina to rodzina z Osage. Każde z nas wyrosło w nieszczęściu i tak ciężko oderwać się od traumy, że po dziś dzień nie potrafimy zbudować szczęścia. Mam 4 rodzeństwa. Każdy dorosły, każdy pokiereszowany. Relacje rodzinne na poziomie obcości . Brak małżeństw. Smutek. Brak współpracy i więzi. W przeszłości libacje, przekleństwa, molestowanie i psychiczne i fizyczne, poniżanie, głodzenie, brud, wykorzystywanie, wysługiwanie, brak wzorców i mądrych zasad, zamiast nauki w szkole lekcje życia w domu, zamiast miłości i szacunku oziębłość i poniewieranie. Ogólnie to co najgorsze dla człowieka na start : koszmarne dzieciństwo, czyli 'wspaniały' pakiet do życia, aż żyć się nie chce a jakoś trzeba przetrwać. Uwierz mi, że bardzo ciężko się żyje po takich przejsciach, to tak jakby człowiek poruszał się w smole, nie może wydostać się i sięgnąć po to, co innym całkiem lekko przychodzi. Ta historia z filmu to żadne scince-fiction, to brutalna prawda, o której mało kto wie. Teraz kiedy jestem dorosła ,a w środku siedzi nieszczęśliwe okaleczone dziecko, potrafię napisać co mi leży na sercu ,ale nie umiem żyć. Kończę , wystarczy . Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
1vinga

Masz rację, może faktycznie nie do końca to zdanie przemyślałam.

emillo97

Co za dramat. Tyle bólu. Każdy miał swój głęboko rozbudowany epizod... Świetny film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones